Skocz do zawartości
wariacik1

Losowe Zawieszanie Sie Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kumpel kupil sobie komputer i ciagle mu sie zawiesza, probuje dojsc co i jak ale juz nie mam pomyslow.

Procesor:AMD PHENOM II X4 945 QUAD CORE(AM3,95W)

KARTA GRAFICZNAFX RADEON HD 4890 DDR5/256b T/D PCI-E

dysk twardy: HDD CAVIAR 750GB WD7500AADS SATA II 32 MB CACHE

PLYTA GŁOWNA MSI 785G-E53

ram: godram 2x 2048 1333Mhz

zasilacz ibox SL 8500 BTX

karta wifi airlive wt-2000pci

win 7 home x64

jakis czytnik kart

monitor lg 22" z tunerem

Komputer sie zawiesza losowo, czasem przy starcie windowsa, czasem przy filmie, grze , necie itd.

odpalalem prime 95 i zawiesza sie po sekundzie.

super pi nawet przy 2M potrafi zrobic tylko pare petli.

zrobilem format i to samo. w sumie moglbym wykluczyc wifi bo zawiesil sie przy instalacji windowsa, gdzie nie powinno wtedy korzystac z neta.

jest jedna dziwna rzecz, jak przelozylem ramy ze slotow 1,2 na 1,3 to prawie przeszedl super Pi 32M, zawiesil sie na 70 %. oraz poszedl prime95, nie zawiesil sie po sekundzie tylko mozna bylo na necie siedziec podczas testu.

zostawilem jedna kosc ram i to samo.

na poczatku przy kupnie sie zawiesil i byl spokoj na miesiac, tylko ,ze karta graficzna sie ciagle przegrzewala( bardzo malo fps sie robilo i wszystko sie cielo) i koles w sklepie wymienil plyte glowna (z gigabyte na msi). teraz nic sie nie tnie tylko zawiesza.

zasilacz byl wymieniany z modecoma feela II bodajze na jakis ibx chyba 500W.

Biosa aktualizowalem, odpalilem w biosie ustawienia saife-fail defaults.

dysk wedlug hd tune w porzadku.

temperatury

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki sam problem z tym że mam podobne parametry kompa

 

Procesor:AMD PHENOM II X4 945 QUAD CORE 3.0 GHz

 

KARTA GRAFICZNA GEFORCE 9800GT 512/256

dysk twardy Seagate 500GB SATA II 16cache

płyta główna MSI 770-C45

ram: godram 2x 2048 1333Mhz

zasilacz MODEcome 530 Wat

windows xp 32bit sp 3

 

Komputer zawiesza się najczęściej na grach necie czasem nawet na instalce windowsa. Właściwie to przez 40 minut chodzi i zwis poprostu staje i trzeba resetowac a czaem po 10 minutach. Prime 95: zawiecha po 1 sekundzie. 3Dmark przechodzi raz całe a raz nie bo zwiecha :/. Ramy sa wporządku bo testowalem Golden memory i memotestem. Grafika ok też przetestowana.Bios zrobiony upgrade. wszytskie stery zaktualizowane wygląda na to że coś jest nie tak z prockiem albo z płytą główną. Temperatury podzespołów sa w normie. ysk twardy tez przetestowany i nie zawiera bad sectorów. Tak samo sę wieszał na windows 7 32 i 64 bit.

z gory dziękuje za odpowiedź. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie rozwiązanie jest identyczne jak już wyżej padło. Nawet jak nie, to zacznij od wymiany tego ciach!a, które niektórzy nazywają zasilaczem. Proponowany wyżej OCZ będzie w 100% wystarczający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie rozwiązanie jest identyczne jak już wyżej padło. Nawet jak nie, to zacznij od wymiany tego <span style='color: red;'>[ciach!]</span>a, które niektórzy nazywają zasilaczem. Proponowany wyżej OCZ będzie w 100% wystarczający.

 

 

 

Zasilacz jest wporządku bo zmieniałem na chiteca i OCZ i tak się zawiesza :( ehh chyba bede musiał reklamowac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest wporządku bo zmieniałem na chiteca i OCZ i tak się zawiesza ehh chyba bede musiał reklamowac :/

Nie, nie jest. Nawet jeżeli to nie on powoduje zwisy, i tak warto go wymienić.

PS. Skąd kurde mamy wiedzieć, że sprawdziłeś to, czy twój ciach!iany zasilacz jest ciach!iany czy nie. To ważne, pisz takie rzeczy na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w prime95, raz po 2 raz po 10 minutach jest zwiecha, u mnie dodatkowo przestaję działać wszystkie porty usb. Raz był przy tym dźwięk (piszczenie). Przy innych rzeczach raz się coś takiego zdarzyło, ale na co dzień grając nawet w bardzo wymagające gry jest wszystko ok.

Po lekturze tego tematu Freezy, kto wie co je powoduje? - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne przełożyłem ramy do innych slotów, dalej dzieje się to samo. Wczoraj zapuściłem memtest i niby wszystko było ok. Tempy na procku w stresie max 39 stopni według 3 różnych programów.

Zasilacza jeszcze nie zmieniałem, bo za bardzo nie mam od kogo pożyczyć.

Sprzęt na domyślnych ustawieniach, żadnego oc nie było i nie będzie do puki sprawa się nie wyjaśni.

 

Komp z sygnaturki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest. Nawet jeżeli to nie on powoduje zwisy, i tak warto go wymienić.

PS. Skąd kurde mamy wiedzieć, że sprawdziłeś to, czy twój <span style='color: red;'>[ciach!]</span>iany zasilacz jest <span style='color: red;'>[ciach!]</span>iany czy nie. To ważne, pisz takie rzeczy na przyszłość.

 

oki wsadziłem chifteca 500 wat. nadal się wiesza :/. Teraz pytanie... a może taktowanie procka jakoś inaczej ustawić?? ehh już naprawde nei wiem co robić?? :(

 

oki wsadziłem chifteca 500 wat. nadal się wiesza :/. Teraz pytanie... a może taktowanie procka jakoś inaczej ustawić?? ehh już naprawde nei wiem co robić?? :(

 

a tu w załączniu dodałem jeszcze ustawienia. czy sa one poprawne??

CPU.bmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jako że jestem laikiem pomyliłem się.

U mnie podczas memtestu nie dało się wejść do opcji ani zakończyć test podczas jego trwania. Myślałem że to jest normalne. Ale coś mnie tknęło i puściłem test na laptopie. I tutaj wszystko działa.

Ale memtest u mnie przeszedł bez błędu. Więc wskazywało by to na płytę główną gdyż przestają działać wszystkie porty usb. Chyba że zasilacz nie wyrabia? No ale z drugiej strony wyrabia jak gram w bad company 2 a nie wyrabia na memteście albo prime95?

Dzwoniłem do serwisu esc.pl (tam kupowałem kompa), gość powiedział że nigdy nie mieli podobnego zgłoszenia (!?) i że przez telefon nie jest w stanie nic stwierdzić. Padło oczywiście zdanie że to może byc wina systemu. No ale skoro memtest bootuje się z płyty, to chyba system jest ok?

Najlepiej było by wsadzić inne ramy i sprawdzić...

Czy ktoś z krakowa może pożyczyć mi ddr3'ki na jeden dzień? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem podobne wątki na innych forach.

Istnieje podejrzenie że uszkodzony może być kontroler pamięci procesora.

Czy ktoś zna jakiś sposób jego sprawdzenia?

Oczywiście winna może być także płyta główna lub pamięci.

 

Ludziska wspomóżcie kolegę dobrą radą.

 

Ostatecznością jest wysłanie całego kompa do serwisu, ale wiąże się to z tym że musiałbym ściągać mugena z proca żeby w transporcie nie urwał kawałka mobo (czyli generalnie musiałbym powyciągać wszystkie części), no i nie miałbym kompa pewnie przez miesiąc.

 

Wiem że ciężko jest stwierdzić co się zepsuło po tak lakonicznym opisie, ale jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to proszę niech się ze mną niem podzieli.

 

edit: pytanie do ludzi którzy mają ten sam problem... czy gdy występuję zwiecha wam też przestają działać porty usb?

 

pzdr

Edytowane przez szquar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...