Skocz do zawartości
Cesone

Q9400 Vs Q8300

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie pracuje na e2160 oraz plyta glowna to nforce 650i ultra. Na dniach mam zamiar uleszyc lekko pc. Planuje zmineic procka, mysle nad q9300 - q8300. Cenowo chcialbym zmiescic sie do 500-700 zl.

Na poczatku myslalem nad phenomem x4 oraz zamiana plyty, jednak po opiniach lepiej bedzie zainwestowac w kolejnego intela.

Teraz mam pytanie czy lepiej dolozyc te 150 i kupic 9400 czy pozostac nad 8300 i zrobic pozadne OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba modele są podobnie wydajne (max z 10% na korzyść Q9xxx).

Wdłg mnie nie warto dokładać do Q9300 tylko brać tańszego Q8300 a różnice przeznaczyć na dobre chłodziwo bądź Ram. No chyba że chcesz wyższy mnoznik to wtedy kupuj albo Q8400 albo Q9400.

 

Zarzyj tu -

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=481114&st=40

Sam osobiście sprawdzałem wydajność obu procków na tym samym zegarze i oto co mi wyszło na tabelach wydajnościowych. Stwierdzam więć że nie warto dokładać do Q9300. Zresztą nawet Q8xxx po OC jest szybszy zegar w zegar od Phenoma II X4 9xx tak samo taktowanego. Smutne ale prawdziwe dla Phenoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak cenowo ? Zbudujcie zestaw q8/9 i e8 + mobo pod oc i ram, no i phenomy +mobo oc i ram. Ciekaw jestem. Mam nadzieje ze okaze sie iz phenom nie jest tak zly :P jesli porownac cenowe odpowiedniki. U mnie 775 odpada i tak, raz zostalem ze starym sprzetem zbyt wczesnie, nic fajnego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiony q8300, ale niestety na chipsecie nforce 650i nie podchodzi procesor. Będzie trzeba kupić nowa płyte niestety :/

Na byle jakiej mobo P35, z dobrymi 4 fazami będziesz miał pozytek z tego cepa. Nawet na dobrej mobo opartej o P965. Edytowane przez Adonim85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar w zegar AMD przegrywa z E8xxx i Q8/9xxx nie mówiąc już o i5/7. Niestety, ale jeżeli liczy się wydajność to Intel tutaj wygrywa.

Ale procesorów nie porównuje się zegar w zegar ... tylko co najwyżej model za 500 zł przy ustawieniach fabrycznych firmy A do modelu za 500 zł przy ustawieniach fabrycznych firmy B (ew. jak ktoś kręci to modele podkręcone, ale nadal w tej samej cenie).

 

Jednak autor pisze że korzysta z CS4 - tutaj Q8300 będzie szybszy od np. Phenom II 925 bo Adobe wymyśliło sobie intensywną optymalizację pod Intel (i tylko tutaj ... bo w większości programów Intel Q8300 będzie wolniejszy od Phenom II 925 ... przykładowo w 3D studio MAX, GTA4).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na byle jakiej mobo P35, z dobrymi 4 fazami będziesz miał pozytek z tego cepa. Nawet na dobrej mobo opartej o P965.

W sumie fakt, ale czy warto jeszcze się pchać w P965?? Min. to P35 (szczególnie, gdy wiesz, że platformę niedługo będziesz zmieniał), jak nie to P45..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak już zakupiony q8300 to polecam DFI na P45 do OC, sam chciałem kupić ale okazało się że moje stare mobo na p965 ab9 quad gt podołał. Miałem analogiczną sytuację tyle że mi został Abit po sprzedaniu e4300 i zakupie q8300. Wiadomo że nowa platforma się zbliża ale to jednak są spore koszty a wydajność niewspółmierna.

Pozdrawiam

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie fakt, ale czy warto jeszcze się pchać w P965?? Min. to P35 (szczególnie, gdy wiesz, że platformę niedługo będziesz zmieniał), jak nie to P45..

Między P35 a P965 największa różnica to oficjalna obsługa procesorów na szynie 1333MHz... P45 to przynajmniej proces mniejszy (z 65nm na 45nm).

 

Witam

Jak już zakupiony q8300 to polecam DFI na P45 do OC, sam chciałem kupić ale okazało się że moje stare mobo na p965 ab9 quad gt podołał.

Do Quada najlepiej P45, bo po prostu będzie można przebić się trochę przez FSB Wall, jaki dokucza tym procesorom i wykręcić te 100-200MHz. Jeśli jednak trzeba by dopłacać 100-200 zł do takiej możliwości, to wolałbym zaoszczędzić i kupić coś tańszego na P965/P35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...