Skocz do zawartości
jaketherake

Civilization 5 !

Rekomendowane odpowiedzi

Nudna się zrobiła trochę gra. Ogólnie mam taki wniosek i to już nie pierwsza część, która mnie do tego wniosku doprowadza ale ta szczególnie z uwagi na limit jednostek na polu. Mianowicie, że hexy powinny być mniejsze, a jednostek znacznie więcej. Urealnienie ilości wojsk do obrony terytorium. Obecne wojny są raczej nudne. Pamiętam taką strategię z amigi, Thrd Reih. Gra na dyskietce 700kb ale wytwarzała się regularna linia frontu itd. Tu nie mamy takich opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie natknalem na problem, chce postawic plantacje <dyes> i mam informacje ze to wymaga gornictwa <mining> :mur: wtf? chyba po ostatnim patchu cos spaprali, bo w civilopedii nadal jets info ze trzeba miec kalendarz.

 

lol, ok nigdy nie zauwazylem ze to jest potrzebne zeby wyciac las... imo ciagle bezsens ale ok.

Edytowane przez ZlyDzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol, ok nigdy nie zauwazylem ze to jest potrzebne zeby wyciac las... imo ciagle bezsens ale ok.

 

No bez sensu, ze potrzeba gornictwa do wyciecia lasu... przeciez rudy metali z ktorych robimy narzedzia na drzewach rosna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez sensu, ze potrzeba gornictwa do wyciecia lasu... przeciez rudy metali z ktorych robimy narzedzia na drzewach rosna ;)

 

 

moment o ktorym mowimy , na drzewku technologii jest przed opanowaniem metalowych narzedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a obróbka brązu jest starożytną technologią, chociaż do jego obróbki używali podstaw metalurgii i odlewnictwa ;) ...to gra, tam przed obróbką metali można budować zakutych w zbroję swordsmanów ;) Jest wiele przekłamań, ale górnictwo jest serio potrzebne do wydobycia miedzi i to akurat jest logiczne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo fajnie jest tez znizka na DLC'ki -75% na ktora czekalem juz od jakiegos czasu, kupilem wszystkie z nowymi cywilizacjami. :D

Dla zainteresowanych:

 

Civ V DLC Babylon 0,87 EUR

Civ V DLC Double Civ Pack 1,24 EUR

Civ V DLC - Polynesia 0,87 EUR

Civ V Korea DLC 0,87 EUR

Civ V Cradle of Civilization Denmark DLC 0,87 EUR

 

Total

4,72 EUR

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się jakoś nie mogłem do civ 5 przekonać. Zbyt uproszczona mechanika jak dla mnie i mało jednostek.

 

Dla mnie najlepszą strategią ever zostanie póki co Civ4 Bts, a najlepszy DLC to oczywiście Caveman 2 Cosmos - POLECAM

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FREE WEEKEND na Steam.

 

Skorzystałem i kupiłem drugą kopię by móc z żoną pograć.

 

Dwa kompy, stacjonarny (Vista 32bit) i laptop (Win7 64bit). Stacjonarny połączony z Netiaspotem kablem, laptop podłączony przez WiFi.

 

Gdy laptop podłączony z routerem Netii przez WiFi, lapek nie znajduje gry stworzonej na kompie stacjonarnym. Gdy laptop podłączony jest kablem nie ma takich problemów, hostowaną grę znajduje, można grać.

 

Przypuszczam, że problemem są ustawienia Netiaspota ....

 

Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mam dzisiaj problem ze składnym pisaniem. w każdym bądź razie chodzi mi o to, zeby mieć wszystkie cywlizacje i GnK. mapy mnie mało interesują. rozumiem, że jeśli kupię tak jak napisałeś, to będę to miał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatki dużo dają ?

nie mogłem się przekonać do czystej civ 5

w 4'kę BtS grałem dość namiętnie

zastanawiam się czy nie dać 5'ce kolejnej szansy

w czym konkretnie jest lepsza od swojej poprzedniczki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie teraz wygląda rozgrywka. Przez te szlaki handlowe nie ma co zbytnio się martwić o kasę na początku rozgrywki. Kazio rządzi i aż miło się robi słysząc ojczystą muzykę ;)

Jest wiele zmian nawet w dotychczasowych cudach. Na razie rozgryzam co i jak, ale jak przedmówca wspomniał - gra nabrała rumieńców.

Na koniec krótkie retoryczne pytanie - czy nie można było tak od razu panie Sid?

No cóż kasa za dlc ważniejsza jak widać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...