Skocz do zawartości
sw1ssst

Komp Nie Odpala, Zawyżone Napięcie Na 12v

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mój kumpel ma problem z kompem. Pika mu co sekundę, czas pisku to 1 sekunda. Odpaliłem samą płytę z procem to samo. Napięcie na 5V - 5V, na 12V - 12.66V. Myślę sobie że to zasilacz więc poszedłem do domu po Deltę 350W która u mnie działa idealnie i napięcia ma w normie. Podpinam przestawiam przycisk i/o słyszę ciche pstryk odpalam i na 12V ukazało się ponad 13V co mnie bardzo zdziwiło. Po powrocie do domu i sprawdzeniu miernikiem napięcie wynosiło tyle samo co przed wyciągnięciem Delty z mojej obudowy. Komp kumpla składa się z zasilacza noname (którego producent nawet nie nazwał tego tworu, zasilacz waży na oko z 1kg, w środku radiatory maleńkie i praktycznie puste pcb), procek na socket a, płyta gł mint, jakiś tam ram elixir. Wszystkie kondensatory na płycie i w zasilaczu wyglądają jak nowe, o częściach elektronicznych w postaci diod i innych zaawansowanych technologiach się nie wypowiem (bo się nie znam) ale nigdzie nie jest okopcony i przysmażony. Co może być powodem uszkodzenia? Czyżby zasilacz noname zabrał ze sobą kompa? Nie wiele osób ma takie coś w domu więc nie wiem jak to sprawdzić czy działa. Większość przesiadła się na c2d i a64. Jak ktoś o co chodzi to może się podzielić spostrzeżeniami.

Edytowane przez LMAO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że płyta na Delcie odczytała 13V to nie znaczy, że tyle było (to był odczyt z biosu czy miernik?). Zawyżone 12V to norma na socket A przy zasilaniu cpu z 5V.

 

Spróbuj rozebrać kompa, poskładać ponownie.

Samo mobo + cpu - wentylatory się kręcą? dochodzą dźwięki zgłaszające brak ramu/grafiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzone miernikiem. Do biosu się wejść nie da. Grafa jakaś jest zintegrowana ale obrazu nie wyświetla. Dźwięk z głośniczka jest (pika co sekundę, czas trwania pisku to 1 sekunda i tak w kółko) Nie wiem jaki błąd zgłasza bo kolega nie ma instrukcji obsługi. Płyta to Mint k7vm2. Wentyle się kręcą.

Edytowane przez LMAO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...