Skocz do zawartości
BigSpider

Athlon 1333 Mhz - zielonym być trochę niestety głupio...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

 

Zwracam się do Was z pewną prośbą. A mianowicie chciałbym się dowiedzieć jak mam lepiej i bardziej podkręcić swojego athlona 1333 MHz. Przejzalem do tej pory dostępne tematy o podkręcaniu athlonow jednak za bardzo tego wszystkiego nie lapie i bardzo Was proszę o pomoc w tej sprawie, poniewaz jestem zoltodziobem :(

 

A więc jak wyglada cała sprawa...

 

Moj sprzecior to:

 

Płyta głowna Soltek A SL-75KAV

Athlon 1333 MHz

384 MB Ram

Palit Daytona Geforce 4 Ti 4200 128 DDR AGP 8x TV-OUT

(nie wiem jakie sa jeszcze specyfikacje sprzetu potrzebne)

 

Gdy kupywalem kompa moja plyta glowna i jej bios pozwalal mi na wsadzenie na nia procka max 1400 Mhz. Z poczatku mialem durona 750, pozniej przezucilem sie na athlona 1333, ktory maxymalnie dal sie podkrecac do 1400 MHz. Ostatnio mialem klopoty po wymianie karty graficznej na obecna z instalacja windowsa xp wiec zrobilem update biosu do wersji Q11, ktora pozwala na wsadzenie Athlona 2600 XP +. Po tej czynnosci bylem przekonany, ze na pewno moj procek da sie jeszcze abrdziej podkrecic, jednak jego wartosc po probie automatycznego podkrecania byla taka sama jak przed update'em. Dlatego tez jako ciemny i nic nie rozumny czlowiek zwracam sie do Was - weteranow z prosba o pomoc w tej sprawie. Co mam robic ? czy da sie na mojej plycie glownej i procesorze cos wiecej z tego wyciagnac ??? bardzo prosze o pomoc. Dodam jeszcze tylko ze moj procek jak i plyta glowna sa jeszcze an gwarancji a procesor jak przystalo na athlony 1,3 i 1,4 w lato sie niezle grzeja (tak zeby wszystko bylo wiadomo i zeby nic nie spalic) jednak jezeli jest to mowliwe chcialbym zobaczyc co wiecej sie da zrobic i ewentualnie po zapoznaniu sie z cala sprawa postawic pierwsze kroki w tym kierunku.

 

Z gory wszystkim dziekuje za pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz ktos wpadnie i albo zamknie topic albo skieruja cie do wyszukiwarki, co zreszta ma sporo sensu bo temet byl ju wielokrotie walkowany.

 

proponuje zmniejszyc mnoznik i podnosci fsb. Jesli masz procka z odblokowanym mnoznikiem to nie bedzie problemu, inaczej bedziesz musial uzyc olowka i polaczyc mostki.

 

IMHO przy ac sukcesem bedzie dojscie do 1,6 ghz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz ktos wpadnie i albo zamknie topic albo skieruja cie do wyszukiwarki, co zreszta ma sporo sensu bo temet byl ju wielokrotie walkowany.

 

proponuje zmniejszyc mnoznik i podnosci fsb. Jesli masz procka z odblokowanym mnoznikiem to nie bedzie problemu, inaczej bedziesz musial uzyc olowka i polaczyc mostki.

 

IMHO przy ac sukcesem bedzie dojscie do 1,6 ghz....

Rozumiem ze mnoznik zmienia sie w biosie ?

 

PS. Wiem ze byl temat taki nie jeden raz ale cala sprawy wyjasnilem powyzej i bardzo prosze o pomoc - chyba sa tutaj jeszcze zyczyliwi i wyrozumiali ludzie. Co ja poradze ze ciemna masa ze mnie :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tak samokrytycznie ;)

 

to zalezy od plyty glownej, nie znam tej co masz, zobacz w innstrukcji :)

byc moze tzreba zrobic to zworkami,dip swithem albo w biosie.

Zacznij moze od zwiekszania fsb a poem baw sie w obnizanje mnoznikia i dalesz wyciskanie fsb. Ile osiagnieszalezy od chlodzenia,napiecia, pamieci i pyty (od kiedy wlaczaja sie poszczegolne dzielniki fsb/agp pci....)

 

wiecej ci nie pomoge bo nie znam tej plyty glownej a nie mam czasu szukac informacji o niej w necie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz ktos wpadnie i albo zamknie topic albo skieruja cie do wyszukiwarki, co zreszta ma sporo sensu bo temet byl ju wielokrotie walkowany.

 

proponuje zmniejszyc mnoznik i podnosci fsb. Jesli masz procka z odblokowanym mnoznikiem to nie bedzie problemu, inaczej bedziesz musial uzyc olowka i polaczyc mostki.

 

IMHO przy ac sukcesem bedzie dojscie do 1,6 ghz....

skoro ten temat byl tyle poruszany to dlaczego twierdzisz ze ten proc ma przeciete mostki ?? wiesz zmartwie cie jest zupelnie inaczej !!!! L1 sa polaczone ! pozatym jak na tej mobo zacznie fsb podnosic tak jak poradziels mu to prawdopodobnie sfajczy hdd !!!!!!!!

 

bodajze mozna hddeka przestawic na udma 2 i wtedy wytrzyma wysokie PCI (niesprawdzone przezemnie.. recepta pana KGB)

poszukaj szczegulowej specyfikacji tej mobo albo jakiegos usera sie zapytaj czy ci sie inny dzielnik a niej zalaczy jak dasz fsb 166.....bo tak nieryzykujac to ja bym samym mnoznikiem go jechal pozatym i tak najprawdopodobniej pamiec ci niewytrzyma tych 166 moja gufniana pamiec chodzila na max 150

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tak samokrytycznie ;)

 

to zalezy od plyty glownej, nie znam tej co masz, zobacz w innstrukcji :)

byc moze tzreba zrobic to zworkami,dip swithem albo w biosie.

Zacznij moze od zwiekszania fsb a poem baw sie  w obnizanje mnoznikia i dalesz wyciskanie fsb. Ile osiagnieszalezy od chlodzenia,napiecia, pamieci i pyty (od kiedy wlaczaja sie poszczegolne dzielniki fsb/agp pci....)

 

wiecej ci nie pomoge bo nie znam tej plyty glownej a nie mam czasu szukac informacji o niej w necie.....

THX for help jednak musze zadac kolejne pytanie ktore wprawia mnie w zaklopotanie ;] co to jest te FSB i jak to zwiekszyc ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz ktos wpadnie i albo zamknie topic albo skieruja cie do wyszukiwarki, co zreszta ma sporo sensu bo temet byl ju wielokrotie walkowany.

 

proponuje zmniejszyc mnoznik i podnosci fsb. Jesli masz procka z odblokowanym mnoznikiem to nie bedzie problemu, inaczej bedziesz musial uzyc olowka i polaczyc mostki.

 

IMHO przy ac sukcesem bedzie dojscie do 1,6 ghz....

:lol:

Athlon 1333 jest na fsb133 ,ta plyta wyciska max fsb140 i tak napisal ,ze automatycznie nie idzie wiecej

a ty mu kazesz ZMNIEJSZYC MNOZNIK i zwiekszyc fsb ,jak ma to zrobic jak jedzie na max fsb??

 

co do odblokowania mnoznika to zgadza sie: olowek i 4 kreski po mostkach L1

potem trzeba koniecznie na tym Solteku przestawic zworke,ktora pozwala zmieniac mnoznik na dipach (taka pojedyncza zworka przy gniazdach na ram - w instrukcji bedzie opisana)

mnoznik mozna zwiekszac co 0.5 do 12.5x

ustawiasz seryjne fsb133 i zwiekszasz mnoznik: przy 10.5 bedzie 1400 ,potem znowu o 0.5 i 1466 i tak do oporu

napiecie zwieksz przed zmiana mnoznika na max ,czyli na 1.85v i oczywiscie chlodzenie bardzo dobre musi byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz ktos wpadnie i albo zamknie topic albo skieruja cie do wyszukiwarki, co zreszta ma sporo sensu bo temet byl ju wielokrotie walkowany.

 

proponuje zmniejszyc mnoznik i podnosci fsb. Jesli masz procka z odblokowanym mnoznikiem to nie bedzie problemu, inaczej bedziesz musial uzyc olowka i polaczyc mostki.

 

IMHO przy ac sukcesem bedzie dojscie do 1,6 ghz....

:lol:

Athlon 1333 jest na fsb133 ,ta plyta wyciska max fsb140 i tak napisal ,ze automatycznie nie idzie wiecej

a ty mu kazesz ZMNIEJSZYC MNOZNIK i zwiekszyc fsb ,jak ma to zrobic jak jedzie na max fsb??

 

co do odblokowania mnoznika to zgadza sie: olowek i 4 kreski po mostkach L1

potem trzeba koniecznie na tym Solteku przestawic zworke,ktora pozwala zmieniac mnoznik na dipach (taka pojedyncza zworka przy gniazdach na ram - w instrukcji bedzie opisana)

mnoznik mozna zwiekszac co 0.5 do 12.5x

ustawiasz seryjne fsb133 i zwiekszasz mnoznik: przy 10.5 bedzie 1400 ,potem znowu o 0.5 i 1466 i tak do oporu

napiecie zwieksz przed zmiana mnoznika na max ,czyli na 1.85v i oczywiscie chlodzenie bardzo dobre musi byc

O :o to mi sie podoba :) cos konkretnego :) ok pobawie sie ale niestety troszke pozniej bo chwilowo czas mi wchlonelo ;-) tak wogole to robiac te czynnosci trace gwarancje ? (dotyczy tez tego olowka ;D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym solteku jedyne co mozesz zrobic to pobawic sie mnoznikiem, daruj sobie fsb, bo chipset tej karty jest trefny, u mnie max to 133 chociaz ramy chodza na 150... ktos inny mowil ze u niego max to 143, wiec to pewnego rodzaju loteria ale bardzo malo wyciagniesz z fsb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grrrrrrrrrrrr Front Side Bus (magistrala :wink: ) FSB

 

KGB ten proc ma L1 polaczone :?

to sa polaczone czy nie??

sluszalem ze wyszla seria Athlonow 1200 z odblokowanym mnoznikiem ,ale o 1333 nie slyszalem ,chyba ze masz informacje ze ten akurat egzemplarz ma odblokowany juz mnoznik ,ale BigSpider o tym nie wspominal :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro ten temat byl tyle poruszany to dlaczego twierdzisz ze ten proc ma przeciete mostki ?? wiesz zmartwie cie jest zupelnie inaczej !!!! L1 sa polaczone ! pozatym jak na tej mobo zacznie fsb podnosic tak jak poradziels mu to prawdopodobnie sfajczy hdd !!!!!!!!

 

bodajze mozna hddeka przestawic na udma 2 i wtedy wytrzyma wysokie PCI (niesprawdzone przezemnie.. recepta pana KGB)

poszukaj szczegulowej specyfikacji tej mobo albo jakiegos usera sie zapytaj czy ci sie inny dzielnik a niej zalaczy jak dasz fsb 166.....bo tak nieryzykujac to ja bym samym mnoznikiem go jechal pozatym i tak najprawdopodobniej pamiec ci niewytrzyma tych 166 moja gufniana pamiec chodzila na max 150

 

pozdro

muialem tb 1333 i trzba bylo poczaczyc mostki zeby odblokowac mnoznik wiec nie wiem o ci ci chodzi(i zaznaczylem ze trafiaja sie wersje odblokowane), po drugie pislalem ze nieznam dokladnie tej mobo i podalem ogolna recepte na podkrecanie z zazaczeniem zeby uwazac na czestotliwosc pci wiec tez nie kumam czego sie czepiasz a to ze tobie pamiatki nie wytrzymaly nie oznacza ze wszystkim wysiada....

 

 

BigSpider---> skoro nie wiesz co to fsb to moze duzo poczytaj zanim zaczniesz cos robic, zaoszczedzisz sobie troche kasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano czepiam sie bo zes koppletnemu laikowi napisal ze ma zesc z mnoznikiem i fsb podniesc ile sie da, bez zadnych objasnin co i jak !! a niedejboze by mu sie hdd sfajczyl dzieki twojemu genijalnemu pomyslowi przeca na tej mobo na 99% niema 1/5

 

a tych thunderbirdow 1.3 i 1.2 widzialem z 20 w swoim zyciu i kazdy z nich mial odblokowany mnoznik !! przedemna lezy wlasnie moj kochnay thunderbirdzik AYHJA i odziwo 8O tez ma L1 polaczone 8O

pozatym ktorys z postojebcow pisal wlasnie ze thundery z fsb 133 maja wszytkie jak leci odblokowany wiec niewiem komu tu sie pojedynczy egzemplaz trafil :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano czepiam sie bo zes koppletnemu laikowi napisal ze ma zesc z mnoznikiem i fsb podniesc ile sie da, bez zadnych objasnin co i jak !! a niedejboze by mu sie hdd sfajczyl dzieki twojemu genijalnemu pomyslowi przeca na tej mobo na 99% niema 1/5

 

a tych thunderbirdow 1.3 i 1.2 widzialem z 20 w swoim zyciu i kazdy z nich mial odblokowany mnoznik !! przedemna lezy wlasnie moj kochnay thunderbirdzik AYHJA i odziwo 8O tez ma L1 polaczone 8O

pozatym ktorys z postojebcow pisal wlasnie ze thundery z fsb 133 maja wszytkie jak leci odblokowany wiec niewiem komu tu sie pojedynczy egzemplaz trafil :wink:

nie moga miec wszystkie na fsb133 odblokowanych,bo sam widzialem,juz nie pamietam jakiego ,ale na fsb133 (chyba 1000)

co do 1333 to sie pytam,bo mowie ze 1200 to wiem ze byly z ktoregos okresu odblokowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec zle sie wyrazielem chodzilo mi o modele 1.2 (133) w zwyz czyli 1.3 i 1.4 bo z tego co pamietam to te na nizszych zegarach na fsb 133 to sie puzniej pojawily

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, po prostu sprawdź czy ten mnożnik jest odblokowany, czy nie.

Mnożnik ustwiasz dipswitchami SW2, prawy górny róg, obok diody.

Wcześniej musisz ustwić zworkę JP17, która jest tuż poniżej dipswitchy na pozycję 1-2, jak to zrobisz, mnożnik jest odczytywany z dipswitchy (ta dioda się zaświeci). Wartości mnożnika dla SW2 masz wypisane obok proca nad mostkiem północnym, dla x10 jest to 1110 (1=ON na dipswitchach)

Więc po przestawieniu JP17 ustaw mnożnik na 9.5 np, jak Ci komp wstanie i wyświetli 1263Mhz, to znaczy, że mnożniki odblokowane :D:D:D

 

Cudów się nie spodziewaj, poza tym że płytka zaczepiście stabilna i wydajna jak na swój chipset, to każde dodatkowe mhz ponad 133 to prawdziwa walka :D Szanse na 10x140, a jak proc nie da rady to 9.5x140 jakieś są, tak czy owak- o ile ramy nie są bardzo kiepskie. Pamiętaj o ewentualnymn podniesieniu Vcore (napięcia zasilającego proca). Nie używaj redstorma, bo on jakieś jaja ustawia, a nie FSB :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, po prostu sprawdź czy ten mnożnik jest odblokowany, czy nie.

Mnożnik ustwiasz dipswitchami SW2, prawy górny róg, obok diody.

Wcześniej musisz ustwić zworkę JP17, która jest tuż poniżej dipswitchy na pozycję 1-2, jak to zrobisz, mnożnik jest odczytywany z dipswitchy (ta dioda się zaświeci). Wartości mnożnika dla SW2 masz wypisane obok proca nad mostkiem północnym, dla x10 jest to 1110 (1=ON na dipswitchach)

Więc po przestawieniu JP17 ustaw mnożnik na 9.5 np, jak Ci komp wstanie i wyświetli 1263Mhz, to znaczy, że mnożniki odblokowane :D:D:D

 

Cudów się nie spodziewaj, poza tym że płytka zaczepiście stabilna i wydajna jak na swój chipset, to każde dodatkowe mhz ponad 133 to prawdziwa walka :D Szanse na 10x140, a jak proc nie da rady to 9.5x140 jakieś są, tak czy owak- o ile ramy nie są bardzo kiepskie. Pamiętaj o ewentualnymn podniesieniu Vcore (napięcia zasilającego proca). Nie używaj redstorma, bo on jakieś jaja ustawia, a nie FSB :evil:

dobrze pamietalem ze zworka jest :D

u niego chodzi fsb140 bo redstrom mu tyle ustawia,a 1400 juz mu poszlo,teraz chodzi o wiecej :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec zle sie wyrazielem chodzilo mi o modele 1.2 (133) w zwyz czyli 1.3 i 1.4 bo z tego co pamietam to te na nizszych zegarach na fsb 133 to sie puzniej pojawily

Moja siostra ma thunderbirda 1.4Ghz i ma mnoznik zablokowany, mostki L1 ni sa polaczone. Wiem to bo bawilem sie tym procem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie redstorm ustawia 146, jajcarz jeden; 144 jest nawet niestabilnie :evil:

mozliwe :P

ale u niego te 140 chodzi wiec jest git,teraz trzeba nad mnoznikiem popracowac na fsb133 i pozniej dopiescic to fsb (w koncu mozna co 1MHz ustawiac 0-28 ,jak w moim Abicie :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec zle sie wyrazielem chodzilo mi o modele 1.2 (133) w zwyz czyli 1.3 i 1.4 bo z tego co pamietam to te na nizszych zegarach na fsb 133 to sie puzniej pojawily

Moja siostra ma thunderbirda 1.4Ghz i ma mnoznik zablokowany, mostki L1 ni sa polaczone. Wiem to bo bawilem sie tym procem

dobra dobra wieze na slowo ze sa zblokowane zreszta kolega wyzej tez pisal ze sa odstepstwa od tego co mowie :wink:

...................................................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz ktos wpadnie i albo zamknie topic albo skieruja cie do wyszukiwarki, co zreszta ma sporo sensu bo temet byl ju wielokrotie walkowany.

 

proponuje zmniejszyc mnoznik i podnosci fsb. Jesli masz procka z odblokowanym mnoznikiem to nie bedzie problemu, inaczej bedziesz musial uzyc olowka i polaczyc mostki.

 

IMHO przy ac sukcesem bedzie dojscie do 1,6 ghz....

Rozumiem ze mnoznik zmienia sie w biosie ?

 

PS. Wiem ze byl temat taki nie jeden raz ale cala sprawy wyjasnilem powyzej i bardzo prosze o pomoc - chyba sa tutaj jeszcze zyczyliwi i wyrozumiali ludzie. Co ja poradze ze ciemna masa ze mnie :<

NIE KURNA NAPLYCIE DIPAMI. Wez no gosciu przeczytaj instrukcje od plyty glownej bo jestes monotematyczny :lol:

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

 

SZUKAJ bo jest o tym SOltku sporo. Rowniez moich wypowiedz, bo takiego mam.

Patrz podpis 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz ktos wpadnie i albo zamknie topic albo skieruja cie do wyszukiwarki, co zreszta ma sporo sensu bo temet byl ju wielokrotie walkowany.

 

proponuje zmniejszyc mnoznik i podnosci fsb. Jesli masz procka z odblokowanym mnoznikiem to nie bedzie problemu, inaczej bedziesz musial uzyc olowka i polaczyc mostki.

 

IMHO przy ac sukcesem bedzie dojscie do 1,6 ghz....

Rozumiem ze mnoznik zmienia sie w biosie ?

 

PS. Wiem ze byl temat taki nie jeden raz ale cala sprawy wyjasnilem powyzej i bardzo prosze o pomoc - chyba sa tutaj jeszcze zyczyliwi i wyrozumiali ludzie. Co ja poradze ze ciemna masa ze mnie :<

NIE KURNA NAPLYCIE DIPAMI. Wez no gosciu przeczytaj instrukcje od plyty glownej bo jestes monotematyczny :lol:

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

 

SZUKAJ bo jest o tym SOltku sporo. Rowniez moich wypowiedz, bo takiego mam.

Patrz podpis 8)

Ta prawdziwy wzor.... WIem o tym juz doskonale pozniewaz zaraz po moim poscie i pytaniu ludzie wyciagneli w moim kierunku pomocna dlon i bardzo ladnie mi to opisali. Dzieki Wam wszystkim za pomoc i powazne potraktowanie tematu :) tak nawiasem podkrecilem go troszke "recznie" w biosie na 1333@1460. W nocy bylo git chodzil ladnie-okno bylo otwarte dosc chlodno w pokoju. Przychodze ze szkoly siedze 5 minut przy kompie obserwuje rosnaca temperature. Za chwile zwiecha. Resetuje kompa i wyswietla mi sie komunikat:

 

Bios Rom checksum errors

 

Insert system detecting floppy drive A media

insert system disk and press enter

 

O co w tym chodzi ? mnie sie wydaje ze przesadzilem troche i sie za mocno grzal ... dlatego przestawilem go na 1430 MHz i wlasnie pod tym pisze teraz tego posta - na razie sie nie zawiesil. Chyba musze zaopatrzec sie w lepsze chlodzenie :/ - mam juz wentylator z tylu obudowy chce jeszcze jeden kupic na przod. Co polecacie jesli chodzi o chlodzenie ?? tylko w miare normalne :)

 

Jeszcze raz wszystkim WIELKIE DZIEKI ! :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodzenie to podstawa,nad tym pracuj

 

piszesz ze recznie w biosie ustawiles,tzn. ze samym fsb? nie ruszales mnoznika na dipach? nie przekraczaj fsb140 bo to jest niestabilne na tej plycie i nie bedziesz wiedzial czy proc ma juz dosc,czy to plyta niewyrabia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodzenie to podstawa,nad tym pracuj

 

piszesz ze recznie w biosie ustawiles,tzn. ze samym fsb? nie ruszales mnoznika na dipach?  nie przekraczaj fsb140 bo to jest niestabilne na tej plycie i nie bedziesz wiedzial czy proc ma juz dosc,czy to plyta niewyrabia

Recznie czyli ustawialem CPU HOST/PCI Clocl, mnoznokow nie ruszalem jak na razie. Jest jeszcze jakis inny sposob ? ;> obecnie wartosc ustawilem na +10MHz co daje 1430 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniles fsb na 143  133+10 ,wiec moze byc niestabilny

pomysl nad tymi mnoznikami i dobrym chlodzeniem to 15XX MHz wycisniesz prawdopodobnie

Dzieki za pomoc :) wlasnie przydzwigalem wentyl od zasilacza i bede go instalowal na przod obudowy, bo juz mam jeden wydmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>acy z tylu. ZObaczymy jak wtedy bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie redstorm ustawia 146, jajcarz jeden; 144 jest nawet niestabilnie

no to widze ze mam szczescie :D

u mnie na FSB 148 wstawal i wydawal sie stabilny - chociaz jak sadze dluzsze testy rozwialyby zludzenia,

jednak nawet nie probowalem zostac przy tym ustawieniu bo w moim przypadku to nie procek jest waskim gardlem

i te pare mhz nie robi mi roznicy

 

100% stabilny jest przy 144 mecze go tak od 3 tygodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...