Skocz do zawartości
piniek69

Kabel Dvi Na 3xrca Component

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam kartę gts250,hdmi 2xdvi,niestety w lcd tv wysiadło mi złącze hdmi i zostało sprawne 3xrca component,i szukam porad jak ręcznie zrobić taki kabel abym miał obraz na tv,macie może jakieś schematy,które piny we wtyczce dvi polutować,itp...

wiem że na allegro taki kabel 15zeta kosztuje i może szkoda zachodu,lecz muszę to podłączyć jak najszybciej

proszę o pomoc!!!!!

 

to taki kabel:

post-147263-1266766544_thumb.jpg

Edytowane przez piniek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy, ale czekasz od wczoraj, a znalezienie tego na google zajmuje minute, ot chocby: http://telewizor.eu/dvi.html

 

A zanim wezmiesz sie za robote, to upewnij sie, ze Twoj TV przyjmuje sygnal RGB na zlaczu Component, bo to nie jest wcale takie oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale 24 godziny Cie nie zbawią. Pełno sklepów na Allegro co oferują wysyłkę w 24h. Zresztą jesteś z dużego miasta. Także poszukaj sobie kabla na jakimś Morele albo coś w tym stylu, a całkiem możliwe, że jeszcze dziś będziesz mógł odebrać taki kabel w ich netpunkcie. Ja ostatnio zamawiałem wcześnie rano kabel VGA do Xbox'a 360 (BigBen) właśnie w Morele i do odbioru miałem jeszcze tego samego dnia po godzinie 16. Może kwestia szczęścia, bo akurat mieli go na stanie. W każdym razie 24 h Cie nie zbawi i będziesz miał pewność, że to będzie działać bez żadnego bawienia się w lutowanie pinów. LoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie udało mi się zrobienie tego kabla,trudno trza go kupić,tylko czy on napewno będzie działał,bo słyszałem że złącze dvi w karcie musi wysyłać sygnał tv-out,lecz moja karta gts250 jest w miarę nowoczesna więc "chyba" powinno chodzić, jak myślicie?

 

znalazłem jeszcze takie ostrzeżenie:

 

"Należy zwrócić szczególną uwagę na to aby urządzenia które posiada gniazdo DVI miało możliwość przełączenia sygnału z DVI na Component - w innym wypadku połączenie nie będzie działało"

Edytowane przez piniek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...