Skocz do zawartości
pasti15

Procesor,mobo,ramy,karta Graficzna Do 2400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postanowiłem ulepszyć swój komputer jak sprzedam te podzespoły które mam teraz to będę miał na ten cel 2400 zł. Chciałbym kupić Procesor Płytę Główną Ramy i Kartę Graficzną. Komputer będę wykorzystywał najwięcej do gier. Bardzo was proszę o pomoc w wyborze najlepszych podzespołów. Czekam na wasze propozycje. Z góry dziękuję wam za pomoc

Edytowane przez pasti15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gry mają chodzić płynnie na tym monitorze co masz to myślę że kupno samej grafiki (jakiś HD4850/HD4770) , oc proca i dokupienie (albo raczej wymiana) ramu wystarczą.

 

Jeśli planujesz wymianę monitora na coś z rozdzielczością full hd to za 2400 można kupić coś pokroju :

 

cpu AMD Phenom II X4 925 /2.8GHz 499zł

chłodzenie Mugen 2 + AS5 ~200 zł

mobo AsRock M3A785GXH/128M 320 zł/ Gigabyte MA770T-UD3P 295 zł

ram GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 1600 360 zł

gpu Gigabyte Radeon HD5850 1024MB DDR5 1160 zł

Edytowane przez BLiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być i msi , nie zwróciłem uwagi na to oc (bo właściwie to ciągle referent więc tyle każdy sobie podkręci) . Ale jak ma zamiar jeszcze z rok pomykać na tym monitorku to mu 5850 nie potrzeba.

Edytowane przez BLiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję wymienić w przyszłości monitor na lepszy a w najbliższym czasie mam zamiar kupić też Telewizor Full HD więc podłącze kompa pod TV i będę grał na Padzie :).

 

A co powiecie o taki zestawie:

 

PHENOM II 965 X4 QUADCORE 3.4GHZ AM2+/AM3 BLACK BOX 640 zł

Gigabyte GA-MA770T-UD3P 295 zł

Goodram 4GB (2x2GB)DDR3 1333MHz CL9 365 zł

ASUS RADEON HD 5850 HDMI 1GB DDR5 (256-BIT) (PCI-E) 1060

 

Razem 2360

 

Zależy mi na tym aby kupić części w sklepach w Krakowie dlatego podaję takie ceny. Co byście wymienili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor będę kupował raczej na pewno 965 kartę graficzną HD 5850. Teraz mam pytanie jaką płytę główną i jakie ramy myślałem na tymi płytami:

 

- Gigabyte GA-MA770T-UD3P

- ASUS M4A785T-M AMD 785G

- GIGABYTE GA-MA785GMT-UD2H

- GIGABYTE 770T-USB3 DDR3

 

Która będzie najlepsza. Chciałbym w przyszłości może podkręcić ten procesor może ramy też i kartę graficzną więc chcę kupić jak najlepszą płytę główną. A teraz jakie ramy myślałem nad :

 

- Goodram 4GB (2x2GB)DDR3 1333MHz CL9

- PATRIOT DDR3 4GB 1333MHZ 2X2GB CL9 GAMING ELK AMD

 

Chyba że polecacie coś jeszcze lepszego. Bardzo was proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sam nie wiem czy wybrać GA-MA770T-UD3P czy M3A785GXH. Czy te płyty różnią się od siebie? Która w czym jest lepsza? Może jest jeszcze lepsza płyty w tym przedziale cenowym? Czy może kupić coś z USB 3.0? Bardzo Was proszę o pomoc

 

Witam. Wymieniam w swoim komputerze kilka części tylko nie wiem jaką lepiej kupić płytę główną zastanawiam się nad Gigabyte GA-MA770T-UD3P lub ASRock M3A785GXH. Może znacie jakieś lepsze płyty główne? Która będzie najlepsza?

 

Reszta części które chcę kupić:

 

- PHENOM II 965 X4 QUADCORE 3.4GHZ AM2+/AM3 BLACK BOX

- ASUS RADEON HD 5850 HDMI 1GB DDR5 (256-BIT) (PCI-E)

- Goodram 4GB (2x2GB)DDR3 1333MHz CL9 365 zł lub PATRIOT DDR3 4GB 1333MHZ 2X2GB CL9 GAMING ELK AMD ( Tutaj też się zastanawiam które lepsze)

 

Bardzo Was Proszę o Pomoc

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na glownej masz test kilku plyt pod am3 ;] Od siebie dodam ze mimo tego iz gb ma czasem problem z ramem to bez watpienia ona bylaby moim wyborem. W tescie wyraznie widac ze ta bardzo tania plyta (ogolnie am3 dosc tanie) ma swietne OC i nawet jak sa miejsca gdzie cos jest jej wina to i tak mozna byc w szoku ze drozsza konkurencja odstaje tak nie wiele. ASRock ma integre ktora Ci nie potrzebna :P

Ram to lepsze te tansze. Patrzac na ogolne ceny to pewnie tanszy goodram. W dodatku polski w jakims sensie. A i jezeli mozesz to wez 1600 cl9 ;]

Procka kupuj w rewizji C3 i krec chlopie. Z tym GB naprawde migiem mozna osiagnac duzy wzrost wydajnosci. JAk bedziesz mial kase to mysl nad chlodzeniem. Wtedy mysle ze o 4ghz mozna by sie pokusic :P a 3,8 to spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem styczność z obiema plytami i powiem ze dla mnie asrock jest troche lepszy nie wiedzieć czemu lepiej sie na nim kręciło ale i gigabyte jest świetna płyta kolegom doradzalem asrocka i jak na razie wszystko pieknie na plycie smiga przy oc na boxie 3,5 Ghz na athlonie 620 (zlozylem 3 takie kompy ) i zawsze masz w zapasie integre tak na wszelki jak sie grafa upiecze ... ram polecam od goodrama

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o płycie ASUS M4A785TD-V EVO lub GA-MA770T-USB3? Sam już nie wiem która byłaby najlepsza.

 

Znalazłem jeszcze kartę GIGABYTE GA-770TA-UD3 ma USB 3.0 i SATA 3. Czy ta karta będzie dobra do podkręcania?

Edytowane przez pasti15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki pomyłka miałem napisać płyta już mi się wszystko myli. A nie lepiej kupić płytę z USB 3 i Sata 3 ?? Czytałem że MA770T-UD3P ma problemy z pamięciami a GA-770TA-UD3 to podobno ulepszona wersja MA770T-UD3P. To co lepiej kupić?

 

Proszę was ostatni raz o pomoc czy ta płyta MA770TA-UD3 z USB 3 i SATA 3 będzie dobra? Czy kupić inną?

Edytowane przez pasti15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak polecasz GA-MA770T-UD3P/M3A785GXH. Myślałem też nad ASUS M4A785TD-V EVO ponieważ ma chłodzenie na sekcji zasilania ale nie wiem jak z OC na tej płycie. Sam już nie wiem co lepiej kupić a nie chciałbym wyrzucić pieniędzy w błoto. Pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz może link z recenzją i testami Asrocka? Żebym sobie porównał kilka płyt? Chodzi mi o wykresy konkretnie

 

Więc tak już ostatecznie zastanawiam się nad 5 kartami a mianowicie :

 

- ASrock M3A785GXH

- ASUS M4A785TD-V EVO

- GIGABYTE GA-770TA-UD3

- Gigabyte GA-MA770T-UD3P

- GA-MA770T-USB3

 

Kolejność przypadkowa. Która będzie najlepsza? Bardzo was proszę o pomoc.

 

Pomoże ktoś??

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Postanowiłem zmodernizować swój komputer tylko nie wiem jakie Pamięci wybrać. Podzespoły które zamierzam kupić:

 

Procesor : Phenom II 965 X4 QuadCore 3.4GHz

Karta Graficzna : Asus Radeon HD 5850 HDMI 1GB DDR5

Płyta Główna : ASUS M4A785TD-V EVO

 

I teraz nie wiem jakie najlepiej kupić pamięci. Mam do wydanie 230 zł na razie kupił bym 2gb w jednej kości a potem dokupił bym drugą. Chciałbym aby ramy były wydajne i miały dobre OC. Co polecacie w tej cenie? Czy lepiej dozbierać i kupić od razu 4gb? Najlepiej aby ramy były w sklepie w Krakowie. Bardzo Was proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...