Skocz do zawartości
Mck

Hdd 2x 500 Gb Wybór Dysków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

w związku ze zdarzającymi się od czasu do czasu padami dysków i kłopotami z tego wynikającymi, chce w małej firmie ( 10 komputerów) zakupić serwer plików SYNOLOGY DS210j będzie służył tylko do backupu ważnych plików z kilku komputerów oraz 2 dyski po 500 GB (raid 1)

i tutaj jest pytanie, który wybrać?

priorytety

1. niezawodoność

....

10. niezawodność

11. wydajność, hałas, cena i inne

 

myślałem o:

Samsung Eco Green F3 HD503HI 500 GB

lub

Samsung SpinPoint F3 HD502HJ 500 GB

 

Brać któryś z tych dysków czy jakiś inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wydajności mi specjalnie nie zależy:

1. jak już wspomniano nawet gigabitowa sieć może nie wykorzystać dysku, a narazie jest 100Mb/s (switche z czasem będą wymieniane ale za jakiś czas dopiero)

2. urządzenie i tak ograniczy dysk

 

Najbardziej zależy mi na bezpieczeństwie danych

oczywiście inne zalety jak niskie hałas, wibracje, zużycie prąd, temperatury są mile widziane ale mają trzeciorzędne znaczenie

 

mówicie że F2EG będzie dobry?

na pewno wezmę coś z WD albo samsunga tylko jeszcze nie wiem co, w tym tygodniu muszę kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej domowej sieci mam model patriot corza , w środku siedzi samsung f3eg , nie ma co zwracać uwagi na ciszę dysku bo i tak najgłośniejszy jest wiatraczek w obudowie serwera (tak patrząc na zdjęcia tego synology to chyba będzie taki sam wyjec) , temperatury to też niewielki problem , sądzę że wentylacja będzie wystarczająca , zresztą dyski mogą pracować i w 60-70 stopniach i nic im nie będzie (opieram się na raporcie o serwerach google z zeszłego roku). O prędkość nie ma się też co martwić bo i tak obudowa będzie ograniczać (ciekawe czy te limity up/down są prawdziwe , bo u mnie mimo 1Gb to mam aż 8-12MB/s , no ale synology lepiej się zna na takich konstrukcjach). Decydować może jedynie awaryjność dysków , wybrałem samsunga f3eg ze względu na to że jest 5400 i powinien mieć większą trwałość ale to tylko teoria. I samsung i wd będzie dobrym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...