Skocz do zawartości
Turambar

Co tak slabo.. :(( (radeon 9100)

Rekomendowane odpowiedzi

Niektorzy chyba ocipieli mówiac ze r9100 to syf .Mi sie zajebiscie kreci no i mam przyzwoity wymik w 3d marku 8150 ptk .Turambar

zrobiles tego formata bo nie pisałes (moze nie zauwarzyłem).Aha i jedyny mankament w szafirku to ze nie idzie go zflachowac .Jak chciałem dac mu zeby mił ustawienie na stałe 275/275 to bios zdechł i nie dało sie go przefashowac nawet z backup'a .A sprobuj zflashowac tego biosa wymuszajac mu ustawienia np 275/275 albo jakies inne .(no i oczywiscie zrob backupa)

Ja mam Sapphire 9100 64 MB i dało się go sflashować podkręconym w Radedit BIOSem, choć były z tym problemy (Error:timeout:poll rom idle after bulk erase), zadziałał mi flasher do kart Gigabyte ze strony http://www.omegacorner.com/. Były tezjakieśproblemy z tym omawiane na forum, np.:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=226...=sapphire+flash

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=203...=sapphire+flash

 

Nie wiem jaki ty dokładnie masz problem ale na pewno nie można powiedzieć, że szafirka nie idzie zflachowac, bo sątakie, które się na pewno dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, jak i dlaczego wam wychodzą takei wyniki jak macie, ale moje spostrzeżenia u mnie:

17oo+default i herc 9100 default@250/240 - 8200 3DsMarkuf (minimalnie)

2200+ herc default 250/240 - 8600

22oo+ 250/240@280/270 - ~9200 3DMarkuf. (na razie maxymalnie)

22oo+ = 12.5x149

pinda xp, caty 3.2, pozostałe stery - pinda xp

 

a krzaki w biosie, jak pisałem wyżej to najpoważniejsza sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bisio tu napewno chodzi o rodzaj flashera .Bo ja robiłem 2 roznymi

atiflashem i takim automatycznym takim co był ja flashowali radki z 8500 na 9100 a ja tym robiłem to zgrałem sojego biosa przerobiłem go na 275/275 flashnołem i czarny obraz nic sie nie pokazywało .Ale juz mi sie odechcaiło flashowac bo nie miałem karty przez tydzien :evil: (tyle mi trzymali w servisie i nie doszli co sie zepsuło :lol: i mi wymienili)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

jak sie szczesliwie okazalo karta byla zwalona i dlatego krzaczylo w biosie... wymienili mi na takie "cus" firmy APOLLO GRAPHICS :?

cholera wie co to jest, ale na moje oko ma szyne 64 bit (4 male kostki pamieci , nozki maja tylko z 2 bokow )

Taktowanie standardowe 250/230...

3dmarka 2001 na default przeszedl na 5450 :evil:

po lekkim podkreceniu 250@265c i ddr230@250:

3dmark2k1se ->> 6075

3dmark2k3 ->> 745

 

CO myslicie o tym? czy czekac jak beda mieli jakies R9100 128bitowe czy zatrzymac to cus..?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w testach te radki okrojone dochodza jak pamietam do 7000 lub pkt w 3dmarku....

wiec mysle ze u mnie tez powinno isc troszke lepiej :)

Owszem idą po tyle pkt ale na prockach 2.6 GHz i 512 ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

jak sie szczesliwie okazalo karta byla zwalona i dlatego krzaczylo w biosie... wymienili mi na takie "cus" firmy APOLLO GRAPHICS  :? 

cholera wie co to jest, ale na moje oko ma szyne 64 bit (4 male kostki pamieci , nozki maja tylko z 2 bokow )

Taktowanie standardowe 250/230...

3dmarka 2001 na default przeszedl na 5450  :evil: 

po lekkim podkreceniu 250@265c i ddr230@250:

3dmark2k1se ->> 6075

3dmark2k3 ->> 745

 

CO myslicie o tym? czy czekac jak beda mieli jakies R9100 128bitowe czy zatrzymac to cus..?

 

pozdro

oddaj jak najszybciej :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie mówiłem że Radeon 9100 to syf i na dodatek jeszcze płyta Solteka

 

widac ze <span style="color:red;">[ciach!]</span>o wiesz o kompach, radek 9100 to nie syf, a po drugie ma solteka sl75-KAV na kt133a i to byla najlepsza plyta na kt133a i nie <span style="color:red;">[ciach!]</span>l taki glupot bo soltek ten jest calkiem wporzo........

 

 

ten radek jest troche szybszy nawet od GF3Ti200 64ddr a cena jest nizsza wiec ta karta to bardzo rozsadny wybor.......a PLYTE GOSC MA WPORZO

 

qurwa co za ludzie na forum sa.......gadaja a sie nie znaja.......

 

bardzo dziwne czemu ludzie maja plyty soltek te az po dzis...obsluguja XP 0,13um itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

jak sie szczesliwie okazalo karta byla zwalona i dlatego krzaczylo w biosie... wymienili mi na takie "cus" firmy APOLLO GRAPHICS  :? 

cholera wie co to jest, ale na moje oko ma szyne 64 bit (4 male kostki pamieci , nozki maja tylko z 2 bokow )

Taktowanie standardowe 250/230...

3dmarka 2001 na default przeszedl na 5450  :evil: 

po lekkim podkreceniu 250@265c i ddr230@250:

3dmark2k1se ->> 6075

3dmark2k3 ->> 745

 

CO myslicie o tym? czy czekac jak beda mieli jakies R9100 128bitowe czy zatrzymac to cus..?

 

pozdro

Jak mogles to wogole przyjac?!?!?!?! Zadaj zwrotu kasy albo nowej karty na 128bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam napisales ze masz podkrecona karte a on nie ... ja na niepodkreconym r 9000 mam 7300 a na podkreconym 9000 jest roznica co ?? no wiec zrob test na niepodkreconej karcie i zobaczymy wynik i on ma podobno ram na 183 a ty sam wiesz no wiec ??

 

az mi sie nie chce wierzyc :() wez zrob jeszcze raz , moze za pierwszym razem ja zrobilem testy ci wyszlo 7300 potem zainstalowales nowe catalysty i tez rzeczy i myslisz z esame podkrecanie tyle daje.

to musisz uwierzyc bo to jest prawda ..teraz po formaci jestem wlasnie i mam 7600 na nowych castalach a an leko podkreconej karcie mam 8660 leo tz 292/490 9k osiagnolem na 302 /504 i to jest juz absolutny max ale czeka jeszcze wc tego radka moze 10k dobije ;]

no niezle niezle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

polecam super grace 9100 z allegro 10000ptk z palcem wiecie gdzie wyciskam

To ciekawe gdzie tego palca wkładasz że tak 10k wyciskasz.

Chyba ze sterowniki masz ustawione na "max performance" :wink:

 

ja na niepodkreconym procy i grafie mam 8200 a jak podkrece proca do 2Ghz (12x166) to mam 9040 i obojetnie czy to calysty 3.3 czy 3.4

Z tymi wynikami się zgodze u mnie troche wiecej: 8600 na 1700+ default a max 9700 na 12x180.

Karta to HIS radeon 8500 (275/275 default - zdjety wentylator zeby bylo ciszej 8) )

 

ja mam na NTSC czy to mozliwe zeby przez to byla taka roznica ??

Nie ma szans tym bardziej że masz 512 RAM - wiec operacje na dysku nie maja wplywu na wyniki 3dmark 2001.

Aha i chodzi chyba o NTFS 8O

 

a jak ty robisz testy ? , nie mow ze robisz na high quality z anizo 16x i AA 2x ;

 

benchmarki robi sie zawsze na najgorszej jakosci obrazu. przynajmniej tak pobijane sa rekordy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benchmarki robi sie zawsze na najgorszej jakosci obrazu. przynajmniej tak pobijane sa rekordy.

 

no jak zmniejszylem quality i podkrecilem procka na 1950 Mhz i karte 270/270 to doszedlem do 9000 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pomyslalem ze sie podczepie pod ten temat ... otoz mam taki problem:

Kupilem dzis Radka 9100, 128 bit, 64 MB.

No i patrze a tu timingi jakes malenkie na nim sa: 250/387 (?) MHz. No nic, troche sie wkurzylem (tak pokazuje Rage 3d Tweak). No dobra, mysle sobie ciekawe na ile to sie zakreci ... no i poszlo na 250/480, ale bez artefaktow na 250/420... (tylko pamiec krecilem) no to juz mialem karte oddawac a tu patrze ... AIDA32 mi pokazuje:

rzeczywista czestotliwosc: 387

efektywna czestotliwosc: 774 (??!!)

znaczy mam jakas szybsza karte czy AIDA 32 sie myli ?? (pewnie to drugie jak znam zycie ..)

 

Moj config:

ECS L7S7A2

Duron 600 --> 133x6=800

256 MB Kingston DDR 266 CL 2,5

no i ten niewiadomo jak taktowany radek

 

3DMark 2001SE ok 5500 pkt

 

pomozcie, bo nie wiem co z radkiem robic. ma 4 kosci ale maja nozki z kazdej strony, jest firmy xelo i ostro za niego przeplacilem - 420 zl.

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pomyslalem ze sie podczepie pod ten temat ... otoz mam taki problem:

Kupilem dzis Radka 9100, 128 bit, 64 MB.

No i patrze a tu timingi jakes malenkie na nim sa: 250/387 (?) MHz. No nic, troche sie wkurzylem (tak pokazuje Rage 3d Tweak). No dobra, mysle sobie ciekawe na ile to sie zakreci ... no i poszlo na 250/480, ale bez artefaktow na 250/420... (tylko pamiec krecilem) no to juz mialem karte oddawac a tu patrze ... AIDA32 mi pokazuje: 

rzeczywista czestotliwosc: 387

efektywna czestotliwosc: 774 (??!!) 

znaczy mam jakas szybsza karte czy AIDA 32 sie myli ?? (pewnie to drugie jak znam zycie ..)

 

Moj config:

ECS L7S7A2

Duron 600 --> 133x6=800

256 MB Kingston DDR 266 CL 2,5

no i ten niewiadomo jak taktowany radek

 

3DMark 2001SE ok 5500 pkt

 

pomozcie, bo nie wiem co z radkiem robic. ma 4 kosci ale maja nozki z kazdej strony, jest firmy xelo i ostro za niego przeplacilem - 420 zl.

 

 

Dołączona grafika

to jeszcze dopisze:

po ustawieniu Duronka na 824 (pamieci na wiecej nie pozwalaja...)

CL 2,5 --> 2

mam 5750 3dmarkow :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bisio tu napewno chodzi o rodzaj flashera .Bo ja robiłem 2 roznymi 

atiflashem i takim automatycznym takim  co był ja flashowali radki z 8500 na 9100 a ja tym robiłem to zgrałem sojego biosa przerobiłem go na 275/275 flashnołem i czarny obraz nic sie nie pokazywało .Ale juz mi sie odechcaiło flashowac bo nie miałem karty przez tydzien :evil: (tyle mi trzymali w servisie i nie doszli co sie zepsuło :lol: i mi wymienili)

Ja swojego radeona 9700 w podobny sposób flashowałem jak Ty, tzn zgrałem oryginalny bios, przemieliłem go progsem i wgrałem i czarny ekran. Ale człowiek przezorny jest ubezpieczony wiec wykopałem z szafy starego cirrus na pci i odpaliłem kompa (radeon pozostał w slocie), sflashowałem na powrót oryginalnym biosem swojego radka i zadziałało bez problemu. Potem zastosowałem juz innego biosa złamanego i teraz mi śmiga jak ta lala. A co z tego wynika że obeszło się bez serwisu i takich tam. Karta w tedy miała 1 dzień :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zazadaj wymiany kasy lub niech ci dadza np. R9100 od Szafirka...

takowo tez zrobilem w poniedzialek ma byc :)

....przynajmniej nic nie wydziwiali :lol: ...

 

pozdro & dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh wlasnie zauwazylem ze XP no to bardzo dziwne chyba mi sie jakis lewus trafil a pamieci i rdzen masz tak samo taktowane 249/238 czy cos takiego ??

dokladnie to tak :arrow: 249,75/229,50 (rdzen/pamiec)

a ta winde masz na facie czy ntsc ?

fat32

ja mam na NTSC czy to mozliwe zeby przez to byla taka roznica ??

Jakbyś miał na NTFS to możliwe, że by była :wink:

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie mówiłem że Radeon 9100 to syf i na dodatek jeszcze płyta Solteka

 

widac ze <font color="#FF0000">[ciach!]</font> wiesz o kompach, radek 9100 to nie syf, a po drugie ma solteka sl75-KAV na kt133a i to byla najlepsza plyta na kt133a i nie <font color="#FF0000">[ciach!]</font> taki glupot bo soltek ten jest calkiem wporzo........

 

 

ten radek jest troche szybszy nawet od GF3Ti200 64ddr a cena jest nizsza wiec ta karta to bardzo rozsadny wybor.......a PLYTE GOSC MA WPORZO

 

qurwa co za ludzie na forum sa.......gadaja a sie nie znaja.......

 

bardzo dziwne czemu ludzie maja plyty soltek te az po dzis...obsluguja XP 0,13um itp.

Dobra każdy ma swoje zdanie , i ja to szanuje ale kultura i zasady obowiązuja wszedzie m.in w internecie i na forach dlatego pisanie o czym bez podania dodwodow i/lub przykładów o tym swiadczoncych wskazuje o braku kultury. I ktos taki nie nadaje sie poprostu na publiczne forum.

 

oczywiscie kieruje to do Zeoo'a a nie do grzesia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ty robisz testy ? , nie mow ze robisz na high quality z anizo 16x i AA 2x ;

 

benchmarki robi sie zawsze na najgorszej jakosci obrazu. przynajmniej tak pobijane sa rekordy.

Ja nie pobijam rekordów "za wszelką cenę"

Testy robię na domyślnych ustawieniach sterowników żeby sprawdzić jak się ma wydajność mojego kompa do innych porównywalnych.

Nie uważam się za "overclockera" więc co mi po tescie z najbardziej ch...mi ustawieniami ale z wynikiem >10000? W gierki tez mam grać z texturami rozmytymi na maxa ?

W momencie kiedy testuje na domyślnych ustawieniach konkretnych sterowników to wiem ze mogę wyniki porównać z innym używającymi tych samych sterów (no chyba że wszyscy robią testy na "max performance" - wtedy moje porównanie mogę sobie wsadzić :? :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no włąsnie o to chodzi ze wiekszosc robi testy na max performance ;

 

to co masz w grach nie jest istotne benchmarkowanie to benchamrkowanie a gry to gry ;

ja np robie testy na standardowych ustwaieniach ale szczeze to nie widze miedzy nimi roznicy w wygladzie na standard i max performance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no włąsnie o to chodzi ze wiekszosc robi testy na max performance ;

 

to co masz w grach nie jest istotne benchmarkowanie to benchamrkowanie a gry to gry ;

Heh :roll:

No to ustawiam max performance ;-)

I testuję.

 

Nie zgodze się tylko ze stwierdzeniem ze "to co w grach to nieistotne", a benchmark to benchmark. Przeciez benchmarki są po to żeby mierzyć wydajność karty graficznej, której głównym zastosowaniem są gry a nie celem samym w sobie.

Nikt mi nie powie, że kupuje radeona 9700 żeby sobie na 3dmarku zmierzyć np 15000 8O i żeby póxniej się chwalić ile to on ma punktów w 3dmarku (a jeżeli nawet ktoś mi tak powie to nie uwierzę :wink: )

To tak jakby ktoś silnik w samochodzie podkręcił na maksa tylko po to żeby zmierzyć ile może, a na codzień jeździł 50 km/h - przecież to bez sensu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

w koncy wymienili karte... oczywiscie nie dostali saphireow, tylko doszly do nich Apollo na 128 bitowej szynie i 128MBram....

powiedzieli ze taktowanie 250/250...oczywiscie gofno prawda :evil: takt: 250/200....

co za firma... :evil:

nic.... narazie przyjalem i tak:

 

po podkreceniu na 275/230 (brak artefaktow)

3dmark2001se - 7770 na najnowszych catalystach, ale system juz ostro namieszany po ostatnich rekonfiguracjach , wiec po formacie winno byc lepiej

 

co myslicie o tej karcie i wyniku? przypominam ze mam A1700@2100+, soltek 75-KAV, 384 sd ram 133mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no włąsnie o to chodzi ze wiekszosc robi testy na max performance ;

 

to co masz w grach nie jest istotne benchmarkowanie to benchamrkowanie a gry to gry ;

Heh :roll:

No to ustawiam max performance ;-)

I testuję.

 

Nie zgodze się tylko ze stwierdzeniem ze "to co w grach to nieistotne", a benchmark to benchmark. Przeciez benchmarki są po to żeby mierzyć wydajność karty graficznej, której głównym zastosowaniem są gry a nie celem samym w sobie.

Nikt mi nie powie, że kupuje radeona 9700 żeby sobie na 3dmarku zmierzyć np 15000 8O i żeby póxniej się chwalić ile to on ma punktów w 3dmarku (a jeżeli nawet ktoś mi tak powie to nie uwierzę :wink: )

To tak jakby ktoś silnik w samochodzie podkręcił na maksa tylko po to żeby zmierzyć ile może, a na codzień jeździł 50 km/h - przecież to bez sensu !

ale i tak wydajnosc w benchmarkach najczesciej nijak ma sie do gier poniewaz nie ma okreslonego "przeliczniki"

 

"a masz 5k to splinter bedzie ci chodzil na 25-40fps"- no przeciez bzdura!

 

dlatego ja ustawiam roznie w zaleznosci od sytuacji w benchmarkach max performance w grach najwyzej jak mogę by było wmiare plynnie (nie spadalo ponizej 30fps w moim przypadq)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale i tak wydajnosc w benchmarkach najczesciej nijak ma sie do gier poniewaz nie ma okreslonego "przeliczniki"

 

"a masz 5k to splinter bedzie ci chodzil na 25-40fps"- no przeciez bzdura!

 

dlatego ja ustawiam roznie w zaleznosci od sytuacji w benchmarkach max performance w grach najwyzej jak mogę by było wmiare plynnie (nie spadalo ponizej 30fps w moim przypadq)

Z tym się zgodze 8)

No to teraz Twoja racja jest najtwojsza :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po podkreceniu na 275/230 (brak artefaktow)

3dmark2001se - 7770 na najnowszych catalystach, ale system juz ostro namieszany po ostatnich rekonfiguracjach , wiec po formacie winno byc lepiej

 

co myslicie o tej karcie i wyniku? przypominam ze mam A1700@2100+, soltek 75-KAV, 384 sd ram 133mhz

moj konfig ponizej, mam ok 8000, przy procu na 2100+ ok 7600-7700, grafa nie krecona. IMHO wynik w normie. oto link

http://service.futuremark.com/compare?2k1=6535260

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to u Herca, 250 MHz rdzen i 250MHz (500 DDR) pamiec

u mnie teraz chodzi na na c250@280 i mem200@260 i wynik prawie sie nie zmienil kolo 8000.. za to w 3dmarku 2k3 jest ponad 1300...

 

to chyba wszystjko co wycisnie bez dodatkowego chlodzenia lub modowania proca....

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...