Skocz do zawartości
wistler

[artykuł] Genius Sw-hf 5.1 5050

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafikaPo dłuższej nieobecności - jeśli chodzi o sprzęt audio - wracamy z artykułem o najnowszej pozycji audio ze stajni Geniusa. Gdyby ktoś odważył się pominąć lekturę poprzedniego artykułu, niech czym prędzej nadrobi zaległości – oto odnośnik do recenzji głośników Genius SW HF 5100. Znajdziecie tam drodzy Czytelnicy również krótką notkę o samym producencie. Cytując zdanie z poprzedniej publikacji, jednym z tych lepszych produktów jest linia głośników o standardzie 5.1, z którą niemal od początku mam styczność. Panie i Panowie, przed Państwem kolejna odsłona niezbyt drogiego kina domowego do komputera. Jaki był mój nastrój przed otwarciem paczki? Cóż… Z 5005 styczność miałem dosyć spory kawałek czasu temu, z 5100 korzystam na co dzień – również nie od wczoraj, tak więc nie spodziewałem się, bym wybuchnął z zachwytu w momencie, gdy podpiszę kurierowi kwitek odebrania paczki lub zabiorę się do rozrywania tektury i ogromu folii. Me przewidywania się sprawdziły – niechętnym ruchem odstawiłem 20 kilogramowego klocka pod ścianę w sposób, by nikomu nie zawadzał i poszedłem zrobić sobie coś do jedzenia. Przyszedł jednak moment, że ciekawość wzięła górę – może jednak nastąpi jakaś diametralna zmiana w stosunku do poprzedników, może wykażą się jeszcze lepszą reprodukcją dźwięku, wyglądem lub czymkolwiek innym? Po długiej walce ze sobą w końcu zabrałem się do rozebrania delikwenta z tekturowego wdzianka.

Odnośnik do publikacji.

Autor: Wojciech 'wistler' Patelka

Edytowane przez wistler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Bardzo dobra jakoś dźwięku"

Ty chyba nie słyszałeś dobrego dźwięku, może testy głośników powinien zacząć robić kto kto się zna? Tak samo jak ogromy bas z 16cm głośnika...

Dajcie spokój, zwykła budżetówka, byle by grało, więc jaka z tego jakość dźwięku?

Poza tym moc, skąd wziąłeś te 150w? jak tam może jest łącznie jakieś 77w, zakładam że jest tam 7 sztuk tda2030.

Ocena również zawyżona, proponuje posłuchać czegoś lepszego, i nie tylko umpa umpa...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło Boże, znowu....

 

Zacznijmy od tego, że te, czy inne Geniusy to nie najlepszy sprzęt, jaki miałem okazję słyszeć i się takim czymś pobawić. Wywody na temat innych sprzętów / doznań z uadio pomijam.

 

Budżetówka - masz rację, ale czy ja gdzieś napisałem, że to sprzęt dla audiofili? Wiele osób miało styczność z tym sprzętem, filmy, gry, muzyka w kilka osób - wszyscy byli co najmniej zadowoleni, jak za te pieniądze. Obok stoi Z5500 z optykiem, także porównanie jest na miejscu.

 

150W - inf. ze strony producenta.

 

Ocena zawyżona - okej, Geniusy wszystkie dostaną ocenę 2.0 albo mniej, bo Z5500 / monitory studyjne grają lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym tylko przykleił z recki starego modelu wrażenia odsłuchowe bo teraz po przeczytaniu tego artykułu przez głowę przemknęło mi "Lary WTF is this Shit ?" recka zwyczajnie nie kompletna. Fakt gienki są słabe ale co by nie mówić konkurencji to one w swojej cenie nie mają.

IMO ocena jak najbardziej poprawna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko dlaczego oni musieli wyprowadzić bassreflex na przód w taki syfny sposób? :(

No cóż, może w następnej serii to poprawią. ;>

 

ja bym tylko przykleił z recki starego modelu wrażenia odsłuchowe bo teraz po przeczytaniu tego artykułu przez głowę przemknęło mi "Lary WTF is this Shit ?" recka zwyczajnie nie kompletna. Fakt gienki są słabe ale co by nie mówić konkurencji to one w swojej cenie nie mają.

IMO ocena jak najbardziej poprawna

W takim razie następnym razem niczego nie pominę.

 

Dzieki za artykuł do użytku domowego w zupełności styka.

You're welcome.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ze swej strony powiem ze ostatnio w ramach szaleństwa z kasą zakupilem genki 800a do pracy(albo 800x.....nie pamietam)

te glosniczki z drewna, watarz podobno 20(z pudelka)

 

powiem tak - glosniki w cenie do 100zl

mogly by grać lepiej-brak basu, a regulacja tonow to smiech na sali, albo mam czyste alty i soprany, albo wytlumienie ich w ramach 'basu'

ale po podreceniu tegoz basu w eq grają dobrze, oczywiscie mam porownanie, w 1 zestawie mam solo 7c, w drugim sterenkie logi 4.1 soundman wiec jakaś skala porównawcza jest

w tej cenie bardzo ładnie grają, do słuchania radia internetowego czy mp3 w pracy - idealne

 

rozważam wlasnie wymiane tych wspomnianych logi na jakis zestaw 2.0 geniusa, z tych wiekszych w drewnie, moze mnie zaskoczy na poziomie porownywalnym z solo 7c ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pkomp

No właśnie każdy usilnie podbija bas bassrefleksem - zapominając że ten projektuje sie dla pewnego małego zakresu częstotliwości a nie na pałę - potem u jednego zagra to porzadnym basem u drugiego nie zrobi to różnicy a u trzeciego popsuje bas kompletnie - bo akustyka ma znaczenie...

Wolałbym żeby zastosowali zwykłą obudowe zamkniętą bo tylko z takich bas jest naprawde przyzwoity w całym pasmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...