Skocz do zawartości
Oort

Moja obudowa z LEGO

Rekomendowane odpowiedzi

Oto kilka zdjec mojego komputera, a jak ktos chce wiecej to zapraszam na www.oort.one.pl/komp.htm :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Chcialem miec mozliwie kompaktowa obudowe, ale jak kupowalem kompa to nigdzie nie moglem dostac plyt mikroatx pod athlona no i wyszlo mi cos takiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) dzieki za opinie. Otoz obudowa jet stabilna - tak jak to jest w opisie ;) Zestawowo lego mialem troche z dziecinstwa, jedna koparke lego technic i jeszcze troche takich zwyklejszych. Co do kolek i napedu to silnik lego tez mam, ale jest juz uzyty w robocie :) - widac go na zdjeciu na dole. A glosniki sa bezprzewodowe ;) Tak na serio jestem z tego bardzo dumny. Najpierw rozcialem tapete, potem wyrylem rowek w scianie, przykleilem glosniki tasma do luster, wlozylem kable w rowki i zakleilem tapeta :) Nawet z bliska nie widac, ze tapeta byla cieta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzik :)

 

Ten proc troche podkręcony jak by nie patrzeć tak na mój gust to ta zasiłka ztrasznie blisko coolera... czy dąłes jakiś nawiew żeby dmuchał na niego ? jak z temepraturkami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klocki mam jeszcze z dziecinstwa :) Zasilacz to 300W najtansze badziewie na rynku, ale dziala i ma cichy wentylator, a razem z rownie cichym wentylatorem na procku (wymienilem oryginalny z titana na taki z zasilacza) sprawia, ze da sie pracowac (czyt. grac ;)). Zasilacz znajduje sie jakies dwa centymetry :twisted: od wiatraka na procu. Pewnie dlatego grzeje sie do nawet 70 stopni. Ale poki sie nie zawiesza to mi to zwisa, a na razie jeszcze mi sie nie zawiesil. Co do modyfikacji, to juz te obudowe troche uaktualnilem. Teraz cedek jest pionowo i tacka wyjezdza do gory, a na stronie napedu widocznej z przodu jest taki smieszny pingwinek :) Dzisiaj wpadlem na pomysl, ze w wakacje zrobie wierna replike komputera o2 firmy sgi, tylko jeszcze nie wiem z czego, moze z modeliny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wpadlem na pomysl, ze w wakacje zrobie wierna replike komputera o2 firmy sgi, tylko jeszcze nie wiem z czego, moze z modeliny ;)

Czemu robic replike kup jaks pusta bude po o2 upchaj tam kompa i po zawodach.

 

http://www.mashie.org/casemods/oenone01.html

 

Tu masz linka jak tego jeszcze nie widziales to moze cie to zaciekawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stronke oenone widzialem, zdjecia z niej ogladam na okraglo ;) Nawet szukalem

na ebay.com, ale sa tylko dzialajace o2 (czyli z calym hardwarem w srodku) a do

tego wysylka jedynie na terenie USA. Ceny nawet kuszace, od 90 do 300 $ ale po

co mi dzialajacy o2, wtedy szkoda takiego niszczyc :) Zreszta watpie, zebym

wcisnal tam pelnowymiarowa plyte glowna. Oenone mial mikroatx pod p4.

Saygon - masz na mysli cala elektronike? :D To chyba troche trudne ;) Tak jak zrobienie obudowy z klockow do monitora :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uf, no to po kolei :)

1) zadnego plexi nie wstawialem, wyszedl mi kabriolet :) a jesli chodzi o kurz, to nie jest tak strasznie, czasem przetre troszke :D

2) konstrukcja jest, jak juz mowilem ;) wytrzymala

3) dzieki :D

4) co do cedeka to teraz jest pionowo z przodu a tacka wysuwa sie do gory, o wc mysle ale raczej w ramach nowego pomyslu dotyczacego zrobienia kopii obudowy komputera sgi o2, a jako ze bedzie zamknieta procek zacznie sie grzac juz zbyt bardzo i wc bedzie konieczne, ale to w wakacje, poki co jeszcze sesja trwa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...