Skocz do zawartości
deadfrog

"zimny" Dysk, Problem Z Odpalaniem Windowsa

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec tak, po kilku godzinach wyłączenia komputera podczas próby wyjścia z uśpienia lub normalnego startu system bardzo długo się ładuje (>5 minut), świeci się dioda od dysku. Jeśli zgaszę go na chwile/uruchomię ponownie/uśpię ale też na chwile wszystko działa normalnie, szybko. Co zrobiłem? Kabel sata zmieniony, inne gniazda na płycie sprawdzone, dysk przeleciany victorią i mhdd i nic niepokojącego, zasilanie dysku zmienione (on ma opcje zasilania zarówno molexem jak i ta wtyczką specjalną sata). W akcie desperacji nawet przeszedłem z visty na 7 i dalej to samo? Co jeszcze sprawdzić? Wkurza mnie juz ze kompa nie mogę gasić :lol:

 

Sprzęt nie podkręcony:

celeron e1200

gigabyte g31m-es2l

kingston 2GB

amacrox 450W

gf6600gt

hitachi t7k500 320GB sata

baracuda 7200.7 160GB ata

system na hitachi (4 partycje podstawowe 30,20,20,reszta)- wczesniej vista x64 teraz 7 x64 na 30GB

Edytowane przez deadfrog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przypadek bardzo podobny i niezwykle rzadko spotykany... Dysk zimny nie wykrywa twardziela ... dam mu 15 min ok ...

Czasami mozna było go zobaczyc w systemie ale przy sprawdzaniu freez. Nagrzał sie ok SMART idealny cacy powierzchnia...

 

W idelaniej ciszy przy wyłaczaniu komputera... bziuuuuuu( zwalanianie talerzy) kkssszzchhhrrrrr co sie okazało landing zone zaryte... ( stefa parkowania dysku )

 

Moze byc jeszcz u ciebie elektronika... ale dyskacz wykrywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk wykrywa bez problemu. Windows zaczyna się ładować (przy normalnym uruchomieniu) i staje (W7) po ukazaniu sie napisu "Ładowanie systemu windows (czy jakos tak)" ale przed pokazaniem się tego animowanego logo, pod Vistą jeszcze stawało też na ekranie ładowania i pasek sobie latał (w w7 nie ma paska), słychać było cykliczne chrobotanie - takie jak podczas wyszukiwania ale nie cały czas tylko tak ja wiem z 2Hz po ułamek sekundy, na 7 raz tylko włączałem to raczej było całkiem cicho. Dysk nadaje się do jako-takiego użytkowania (w tym przypadku o którym piszesz) czy może nagle paść i zabrać ze sobą wszystkie dane?

 

Może spróbuje go mhdd przelecieć kiedyś na "zimno"?

Edytowane przez deadfrog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...