Skocz do zawartości
Klost

dzielnik - k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam nieszczęsną płytę ECS K7S5A i procka DURON 900. Magistralę ustawiłem na 124. Więcej poszła tylko na DDR, które niestety nie były moje i musiałem zwrócić :cry:

 

I tu pojawiają sie problemy:

O co dokładnie chodzi z tym dzielnikiem?

Jak sprawdzić ile on wynosi?

Czy reszta mojego kompa jest bezpieczna?

 

Nie piszcie, że to już było, bo spędziłem trochę czasu szukając takich postów i jasnej (dla mnie) :oops: odpowiedzi nie znalazłem.

Niestety w tych sprawach nie jestem najlepszy i potrzebuję "łopatologicznej" odpowiedzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Nie piszcie, że to już było, bo spędziłem trochę czasu szukając takich postów i jasnej (dla mnie) :oops:  odpowiedzi nie znalazłem.

Niestety w tych sprawach nie jestem najlepszy i potrzebuję "łopatologicznej" odpowiedzi  :D

za mało sie starałes odpowiedzi znajduja sie na forum SZUKAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dokładne przeszukanie 50 tematów po 40 postów graniczy z cudem.

Jak zresztą pisałem nie jestem biegły w tej materii, a 90% informacji była dla mnie zbyt ogólnikowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo duzo o tej plycie

 

na fsb124 bedzie mnoznik 1/4 raczej bo w wiekszosci plyt wlacza sie przy fsb>120 ,wiec miales bezpieczne pci 31 ,az do bolu bezpieczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie KGB

 

...napisałeś "az do bolu bezpieczne"

a jakie przestaje być bezpieczne?

na k7s5a nie ma bardzo w czym przebierac bez vmoda mobo,

mi max komp wstał na 150/150 ale był niestabilny na 166 to juz kosmos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy fsb 150 wlacz sie dzielnik 1/5, opnizej jest 1/4 a stabilne fsb 166 uzyskalem wymieniajac gluta pod radiatorem na chipsecie i wrzucajac fsb 166 w windzie.... juz 100 pisalem o bledzie w ukladzie pll uniemozliwiajacym odpalenie z biosu fsb 166

 

wg mnie "niebezpieczne" jest pci ponizej 30 i powyzej 40..... ale kazdy inaczej rozumuje pojecie bezpiecznie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie KGB

 

...napisałeś "az do bolu bezpieczne"

a jakie przestaje być bezpieczne?

ponizej 27 zaczynaja sie krzaki na monitorze przez slaby sygnal miedzy plyta,a grafika,ale ponizej 30 nie da sie teraz zejsc (sprawdzalem to na fsb55 i 50 na celeronie)

powyzej pci 38 juz trzeba zaczac chuchac na HDD ,ale w sumie na pci 50 lecialem i sprzet zyje

wszystko jest dla ludzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...