Skocz do zawartości
adashi

Obsługa Trzech Monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie kompletnie nie zależy mi na wydajności 3D (chyba, że za naprawdę niewielką różnicę w cenie da się kupić wyraźnie wyższą wydajność 3D), natomiast zależy mi na jednoczesnej obsłudze trzech monitorów (co zapewne oznacza, że karta musi "obsługiwać" eyefinity).

 

Optymalny zestaw wyjść to 3xDVI lub 2xDVI +1xHDMI.

 

Ostatecznie mogłoby być: 1xHDMI + 1xDVI + 1xD-Sub albo zamiast D-Sub DP, ale jest to zdecydowanie mniej pożądane.

 

Na jaką kartę z serii HD5xxx powinienem się obecnie zdecydować lub na jaki model poczekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalny zestaw wyjść to 3xDVI lub 2xDVI +1xHDMI.

W obecnych radkach taka kombinacja Ci nie zadziała. 2x dvi automatycznie wyklucza hdmi ( współdzielone linie ).

Możliwe kombinacje to:

- dvi, dvi, dp;

- dvi, hdmi, dp;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to gadanie o obsłudze do 6 monitorów w obecnych konstrukcjach "sklepowych" jest tylko marketingiem i jest to pieśń przyszłości? Bo przykładowo istnieje sobie model HD5850 Asusa:

http://bitcomputer.pl/product.php?id=14316

który w opisie ma 2xDVI +1xHDMI +1xDP.

 

Jak rozumiem w przypadku tej karty aby skorzystać z obsługi 3 monitorów, jeden musiałbym podłączyć przez DP a dwa pozostałe w dowolnej konfiguracji do pozostałych trzech wejść?

Edytowane przez rotary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby dzialaly 3 monitory na jednej karcie jeden monitor MUSI byc podpięty do display portu bezposrednio lub przejsciówką dp @ vga , lub dp @ dvi (aktywna)

z tego co wiem HDMI to to samo co DVI wiec pasywna dp @ hdmi czy dvi nie bedzie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mojej wiedzy wynika że eyefinity zaleznie od modelu obsłuży 3,4,6 monitorów

 

pytanie było o 3 , zatem 2 x DVI i jeden x DP ( z dvi niema problemu z DP trzeba mieć już lepszy monitor lub aktywną przejściówkę.

 

z 6 monitorami to już zaczynamy szaleć np: SAPPHIRE HD5870 2GB GDDR5 (Eyefinity 6 Edition) to minimum 1200zł i 6x DP. Za to obrazek osiągany to 6 x ultra wysoka rozdzielczość HD 2560 x 1600. Na takim ekranie można się zgubić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mojej wiedzy wynika że eyefinity zaleznie od modelu obsłuży 3,4,6 monitorów

 

pytanie było o 3 , zatem 2 x DVI i jeden x DP ( z dvi niema problemu z DP trzeba mieć już lepszy monitor lub aktywną przejściówkę.

 

z 6 monitorami to już zaczynamy szaleć np: SAPPHIRE HD5870 2GB GDDR5 (Eyefinity 6 Edition) to minimum 1200zł i 6x DP. Za to obrazek osiągany to 6 x ultra wysoka rozdzielczość HD 2560 x 1600. Na takim ekranie można się zgubić :)

 

nie koniecznie

 

Sapphire wypusciło hd5770 FLEX (2xDVI + 1xHDMI + 1xDP)

obsuluguje 3 monitory (2xDVI + 1x HDMI) a nawet 4 tylko wtedy musi być juz wykorzystany DP aktywną przejsciówką lub natywnie

 

wada jest taka ze posiada złącze/złącza DVI single link wiec obsluzy maksymalnie 1920x1200 res na monitor

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o max rozdzielczościach bo 30 stki będe dla demo testował i i tak w aktywną przejściówkę muszę się zaopatrzyć

 

natomiast bez problemu poleci mi to na delach u2410 bo one są z DP ale obraz mniejszy.

Edytowane przez rejestrator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powercolor zrobił aktywną przejsciówke dp @ DVI (single link) czyli max 1920x1200 (nie potrzeba dodatkowego zasilania)

Koszt tyko 30$, tylko - w porównaniu do dual-link kosztującej 100$.

Dołączona grafika

 

dostepnosc: koniec września

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

W końcu coś się ruszyło w tej kwestii... Nie każdemu potrzebne 2560x1600, więc sądzę, że ta przejściówka gdyby była od początku załatwiłaby sprawę 99% użytowników eyefinity. Bo takich co mają 3x 30" raczej jest niewiele..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...