Skocz do zawartości
djmusik

Pomocy Wyjec!

Rekomendowane odpowiedzi

witam otoz brachol posiada jeszcze stary sprzet bodajrze durona 1300 mhz. i moj problem jest taki do proca zmienilismy wentylator od mojego starego athlona am2. tam jest wejscie na 2 pinowa wtyczke a w tym nowym wentylatorze jest pin 4. jak to podlaczyc by nie chodzilo pelna moca ? bo jak narazie leci pelna moca i szalu mozna dostac ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor może się spalić gdy radiator będzie się opierał o socket. Weź kartkę i sprawdź czy mieści się pomiędzy socketem a radiatorem.

Jeśli wentylator będzie się kręcić to durno się nie spali.

Sprawdź czy płyta pozwala na obniżenie Vcore. Mój duron 1300 pracuje przy napięciu 1,475 zamiast domyślnego 1,75V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jezeli zacznie sie grzac a przeciez jak podlacze pod molexa to niebedzie sie podkrecac sam przy wyzszej temp. to moze sie zjarac jak zapalka. aha no i jak podlaczyc 4 pinowy kabel pod molexa by bylo 5 v ? bo 2 pinowy to wiem a 4 ?

Edytowane przez djmusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GND podpinasz do czarnego przewodu w moleksie, +12V dajesz na czerwony przewód w moleksie.

Możesz to zrobić kulturalnie i za pomocą igły wyjąc tylko przewód +12V z wtyczki i jego podłączyć pod czerwony przewód w moleksie. Wtyczkę wpiąć w mobo. Zachowasz tym sposobem kontrolę obrotów. Przewód z blaszką wyjęty z wtyczki wentylatora bardzo dobrze siedzi w moleksie. Który to przewód +12V? w każdej instrukcji od nowszej mobo jest to opisane. W 3pinowym wentylatorze +12V to środkowy przewód. Nie martw się tym, że cpu się spali od za niskich obrotów. Sprawdź, jak wyżej radziłem czy nie opiera się radiator o socket. Obadaj możliwość obniżenie napięcia na cpu. Podaj ewentualnie rodzaj mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duron 1600 ma napięcie 1,5V i mało się grzeje. 55 stopni to on powinien mieć po wielogodzinnym stresie w Orthos.

7V robiłeś pomiędzy 5V a 12V? jeśli tak to życzę szczęścia.

Masz zamiar sprawdzić przyleganie tego radiatora? Czy nie bardzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiator jest ok. bo jest ten co byl kiedys wnim orygnalnie tylko wentyl jest nowy.a dlaczego 7v niemoze byc ? teraz mu dalem na 12v i cicho jest nawet i temp spadla z wlaczonym orthosem 47 stopni. moze tak byc czy sie zjara ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, byłem przekonany, że zamontowałeś cały radiator z Athlona na am2.

Temperatura dobra.

Gdy łączysz wentylator pomiędzy 5V a 12V i przydarzy Ci się jakiś błąd, zrobisz zwarcie pomiędzy 5V a 12V to tam gdzie ma być 5V będzie 12V.

Można łączyć wentylator na 7V ale za pomocą przejściówek, reduktorów.

Ja na moim duronie 1600 (taki też się wala po kątach obok durona 1300 :) ) reguluję obroty programem Speedfan.

Być może Twoja też to umożliwia. Gdy temperatura nie przekracza 50 stopni, wentylator pracuje na 80%, po przekroczeniu 50 stopni wentylator wchodzi na 100% obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można łączyć wentylator na 7V ale za pomocą przejściówek, reduktorów.

O czym ty mówisz? W czym problem, uzyskać normalne 7V z moleksa podpinając odpowiednio kabelki? Nie siej paniki, bo niczym się to nie różni niż podpięcie pod 5V!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...