Skocz do zawartości
innocent

Spk Ac By Innocent

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej przerwie...

 

Postanowiłem zmodyfikować swojego Sharka Rebela 9... Znudził mi się już seryjny wygląd a wentyle pozostawiały wiele do życzenia... Jestem amatorem i dopiero stawiam pierwsze kroki - wiem już co muszę poprawić ale poczekam na fundusze >40 złotych... ;)

 

Sprzęt jak w sygnie.

 

Co poprawić:

  • Polakierować budę
  • Oploty na kable
  • Zmiana ata na czarne i skrócone
  • dokupić 2x 120mm

Jako że to mój pierwszy projekt proszę o rzetelną ocenę ;)!

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

pozdrawiam :)

Edytowane przez innocent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj szyk mi się poplątał... RadeX muszę nałożyć nową farbę bo jest kiepsko nałożona i ją trzeba jakość zdjąć... Papier ścierny? I farba - Tylko nie wiem jaką, polecasz coś ze sprayów/farb? + lakier?

Edytowane przez innocent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba trzeba ale piaskowanie to przesada jesli chodzi o taką obudowę. tak jak piszesz papier ścierny i heyah! chyba ze masz jakas szlifierke na ktora zakladamy papier scierny, to ulatwi Ci zadanie. jesli nie masz to wystarczy klocek do scierania za pare zł na któy montujemy papier scierny

Dołączona grafika tanie i wygodne rozwiazanie

 

ja zawsze maluje ACRYL LACKiem w sprayu jest tani, wydajny i dobry jakościowo. dobrze sie trzyma

oczywiscie najpierw podkład na metal, tez z Acryl Lacku

 

jak chcesz stracić wiecej kasy lub mieć jakiś ciekawy/nietypowy kolor to moze byc MOTIP

 

ewentualnie możesz w lakierniczym zazyczyc sobie jakis kolor z palety jakiegoś auta ale taka puszka kosztuje okolo 45zł z dorobionym kolorem takze 3 wiecej niz przykladowy acryl lack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja używałem Deco Color. A jakiej grubości ten papier? Tzn od jakiej zacząć? 600, 800 1200? Po klocek w tygodniu się bujnę. Tylko nie wiem czy dobrze nakładam farbę bo dużo zacieków miałem... ;/! I jak się poleruję mgłę lakieru?

Edytowane przez innocent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deco color jak sama nazwa wskazuje jest farba uzywana do dekoracji = ma gorsze wlasciwosci od farby akrylowej w spray i latwiej sie sciera.

 

lepszy jest wspomniany wczesniej acryl lack

 

jesli chodzi o sciseranie starej warstwy mozna nawet zaczac od papieru 200-300 nie za mocno trzyj, zreszta sam zobaczysz jak bedzie schodzilo

nie ma co sie piescic z obudowa dlatego papiery powyzej gramatury 1000 to juz przesada

wystarczy na koniec troche przeleciec 600.

umyc wszystko z resztek, poczekac az wyschnie i polozyc podklad

 

jesli chodzi o samo malowanie podstawowa wada to to ze niektorzy chca za jednym razem skonczyc prace i pokryc ladnym kolorem za jednym zamachem -> NIE DA SIĘ inaczej efekt jest taki jak widzisz... zacieki

 

farbe nakladamy delikatnymi warstwami. nie staraj sie skonczyc za jednym zamachem bo tylko stracisz spray, czas i nerwy

dopiero po ok 3 cieniutkich RÓWNOMIERNYCH warstwach kolor zaczyna wychodzić taki jak ma być.

na poczatku bedzie przebijał podkład bo delikatne warstwy nie kryją dobrze ale jak dasz już ze 3 warstwy to kolor sie ujednolici i bedziesz mial ladna gladka powierzchnie z takim kolorem jaki chciales.

 

tutaj pospiech jest najgorszym doradca. a jak miejscami gdzies za duzo psikniesz to zostaw niech wyschnie. jak wyschnie to wtedy to miejsce troche zetrzyj papierem delikatnie i nakladaj kolejna warstwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...