Skocz do zawartości
obiboqs

Nie Mogę Wejść Do Biosu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Płyta wróciła z serwisu, nie naprawiana, wmontowałem nowe pamięci GoodRAM Pro 2000MHz CL9. Nie mogę wejść do BIOSu, po wciśnięciu DELETE moim oczom ukazuje się czarny ekran i mrugający w lewym górnym rogu kursor. Poza tym wszystko działa względnie poprawnie, tzn. system się uruchamia i pracuje. Dlaczego mówię 'względnie' - czasami system potrafi się zawiesić, rżnąć za przeproszeniem tak że kursor myszy staje, wywalać BSODy - ale ci z serwisu twierdzą że płyta jest sprawna (to już jest temat na inną rozmowę).

 

Co mogę zrobić? Reset ustawień, flashowanie nowego BIOSu nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro serwis twierdzi, że płyta jest sprawna, to zanieś do nich płytę i poproś, aby przy tobie spróbowali wejść do BIOS'u. Bo z tego, co opisujesz wynika, że płyta jednak tak do końca sprawna nie jest.

Edytowane przez Marians

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro serwis twierdzi, że płyta jest sprawna, to zanieś do nich płytę i poproś, aby przy tobie spróbowali wejść do BIOS'u. Bo z tego, co opisujesz wynika, że płyta jednak tak do końca sprawna nie jest.

Mieszkam w Poznaniu, sklep i serwis jest w Gdańsku.

ESC.pl - przestrzegam wszystkich. Kupiłem podzespoły rzecz jasna w Internecie.

 

Zwrócili mi płytę taką jaka jest, jeszcze kazali zapłacić za wysyłkę i EKSPERTYZĘ. Jak tak dalej będzie to sprawa będzie miała swój koniec u Rzecznika Praw Konsumenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej inne pamięci (A-Data VITESTA DDR3 1333MHz CL7) które odesłałem na gwarancji bo jedna kość była walnięta (dostałem zwrot pieniędzy), jednak choć system pracował na tej jednej sprawnej to problemy były - do BIOSu dało radę wejść ale były inne problemy które opisywałem wcześniej. Teraz nie mam innych pamięci ani nikogo od kogo mógłbym je wziąć by sprawdzić. Aczkolwiek memtest 100% ok żadnych błędów system działa z niego piszę posta tak więc..

 

Co do problemów z płytą przez którą ją odsyłałem i które nadal są - powiem tak - moim domysłem jest konflikt sprzętowy w mostku południowym. Bynajmniej menedżer nic nie krzyczy, jednak to widać. Mianowicie o co chodzi - miałem 3 karty bezprzewodowe, na każdej było to samo. Gdy rozłączam połączenie na kilka sekund zawiesza się komputer (staje kursor, staje dźwięk). Czasem gdy jestem połączony drastycznie spada prędkość lub całkowicie ustaje (chociaż połączenie pokazuje jest aktywne to liczba przesłanych i odebranych pakietów jest 0). Czasem w tym momencie zaczynają się lekkie ścinki gdzie kursor staje w miejscu. Co zauważyłem później - niekiedy w przypadku rozłączenia po czymś takim uruchamia się menedżer Realtek Audio z komunikatem 'Urządzenie audio zostało odłączone' a następnie '-"- podłączone'. Dzisiaj gram sobie w CSa, zaczynają się lagi ni z tego ni z owego (internet stabilny, porządna kablówka, ja jestem tylko radiowo z routerem połączony który stoi zaraz za moimi plecami dwa kroki, nikt nic nie ściąga tylko ja jestem podłączony). I co - zaczynają się lagi, automatycznie następuje ściszenie dźwięku. Kończą się lagi - dźwięk wraca do normalności. Problem cholernie za przeproszeniem dziwny i uciążliwy - bo czasem parę godzin jest wszystko OK, następnie po paru godzinach zaczynają się problemy. Jeżeli jestem na kablu przez kartę zintegrowaną wszystko jest OK - ale tak jak mówię - karta bezprzewodowa PCI (najpierw miałem jakiegoś Asmaxa, potem Edimax EW-7128g teraz D-Link DWL-G520+) obojętnie jaka i wszystko się chrzani. Sprawdzałem dysk nie ma badów wszystko w porządku, sprawdzałem właściwie wszystko. Wg mnie nie ma innej możliwości jak płyta. Co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko odpiąłem. Uruchomiłem zestaw grafika + pamięć (mam tylko 1 kość) + procesor + płyta, nic więcej - odpiąłem kartę sieciową bezprzewodową dysk i napęd oraz wszystkie USB, audio itd. - niestety, to samo.

 

Próbowałem nawet przywrócenia starej konfiguracji BIOSu (mam DualBIOS) poprzez opcję serwisową - tzn. 2x uruchamiam komputer trzymając przycisk power (za chwilę się wyłącza w związku z tym) i następnym razem uruchomił się pokazując okienko którą wersję BIOSu ma przywrócić

Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Podobne objawy sugerują nieudany upgrade BIOSu. Masz najnowszą wersję? Możesz spróbować flashowania, najwyżej ubijesz mobo :>

 

W Dual biosie jaką wersję miałeś jeszcze do wyboru?

Tak, miałem wersję F5, teraz wgrałem wersję F6a. Nie ubiłem mobo, ale problem jest dalej ten sam. A opcję miałem tylko i wyłącznie 'Last known good'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem. Niestety, nic z tego.

Pamięci jak uda mi się dostać jakieś inne DDR3 to spróbuję, może to one temu winią. Ale póki co nie mam od kogo ich wziąć (jest tu ktoś z Poznania?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Wg mnie też. Ale muszę sprawdzić, bo tak to znowu im wyślę, oni stwierdzą że wszystko jest OK, odeślą mi po dwóch tygodniach i jeszcze każą zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...