Skocz do zawartości
Micky92

Grafika + Ew. Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższym czasie planuję zrobić upgrade komputera, chcę wymienic w.w. części, to, co mam zamiar kupić to:

Płyta główna AsRock M3A770DE

Procek AMD Athlon II X2 240 2,8GHz

RAM Goodram 2GB 1333MHz DDR3

Grafa Asus GeForse 9800gt 512MB

Mam w związku z tym kilka pytań:

1) czy ten zestaw nie będzie miał żadnych problemów z kompatybilnością

2) czy potrzebna jest wymiana zasilacza - teraz mam tracera 4life 400w

3) czy może zostać stary dysk i napęd dvd? dysk to samsung 160gb pata, tak samo napęd dvd lg też typu pata

Ewentualnie jeżeli ktoś miałby inną propozycję, to max cena zestawu to ~1000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie będzie problemów

2. Zdecydowanie! Trzeba doliczyć przynajmniej 159zł za Fortron 400W lub 175zł na BeQuiet 350W.

3. Nowe płyty główne obsługują jeszcze ten standard i posiadają jedno takie złącze, które umożliwia podpięcie maksymalnie dwóch urządzeń. Więc dysk i napęd mogą zostać przeniesione z poprzedniego zestawu.

 

Wg. cen z ESC.pl, to zestaw, który złożyłeś kosztuje ok. 1000zł. Do tego dochodzi zasilacz. Gdybyś jednak dysponował jeszcze jakimiś resztkami w postaci 40zł, to polecam Radeona HD4850.

Edytowane przez Megabit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś jednak dysponował jeszcze jakimiś resztkami w postaci 40zł, to polecam Radeona HD4850.

Według moich obliczeń, resztki powinno wynosić około 100 zł, bo taka jest różnica cenowa między tymi kartami. A poza tym, czemu w ogóle karta na AGP (ta co podałeś ma złącze agp x8)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według moich obliczeń, resztki powinno wynosić około 100 zł

Racja. Przepraszam. Wziąłem cenę z wersji 1024MB, stąd wyszła mi tak mała różnica.

 

A poza tym, czemu w ogóle karta na AGP (ta co podałeś ma złącze agp x8)?

Ło! Nie zwróciłem uwagi nawet, powiem szczerze. Na zdjęciu widnieje PCI-Express, poza tym wchodziłem w kategorię kart ATi na tym złączu, więc nie spodziewałem się AGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, różnica jest między nimi, ale z drugiej strony nie jest to różnica kolosalna, a jednak te 100 zł robi u mnie różnicę. Ale w razie jakby coś się zmieniło, to na pewno zastanowię się nad tym radkiem, szczególnie że mam do nich zaufanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka zestawów na oku i potrzebuję, żeby ktoś je ocenił i powiedział, w co najlepiej jest zainwestować.

 

Procesor: AMD Athlon II X2 250 /3.0GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3 230 zł

Płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333 299 zł

Pamięć RAM:GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 350 zł

Karta graficzna:HIS Radeon HD4850 iCooler IV 1024MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out 430 zł

Zasilacz:Fortron FSP400-60APN 400W 135 zł

 

Procesor:AMD Athlon II X2 250 /3.0GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/ 230 zł

Płyta główna:AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/ 230 zł

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 350 zł

Karta graficzna:Asus GeForce 9800GT 512MB DDRIII /256bit/ HDTV/DVI 360 zł

Zasilacz:Fortron FSP400-60APN 400W 135 zł

 

Procesor:Intel Pentium Dual Core E6300 /2.8GHz, 2MB, 1066MHz, BOX/ 259 zł

Płyta główna:Asus P5QL PRO /intel P43/ 290 zł

Pamięć RAM:GoodRam 4GB (2x2GB) 800MHz CL5 269 zł

Karta graficzna:Asus GeForce 9800GT 512MB DDRIII /256bit/ HDTV/DVI 360 zł

Zasilacz:Fortron FSP400-60APN 400W 135 zł

 

Prosiłbym o jakieś uzasadnienie wyboru dlaczego akurat ten a nie inny. Dzięki z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 Odpada bo socket stary :P

2 gorsza od 1 wiec o co biega ? JAk gorsza to i sporo tansza co zreszta widac, wiec w koncu ile chcesz wydac na zestaw ?

No i monitor bo ten 4850 1gb ma sens tylko w okreslonym przypadku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan aktualny komputera:

Procek: Pentium 4 2,8 GHz Hyper Threading

płyta główna: gigabyte ga-8I915P-G

ram: 2x256mb + 1024mb

grafika: radeon x300 128mb/128 bit

zasilacz: tracer 4 life 400w

 

Mam zamiar wymienić tutaj głównie grafikę, ewentualnie zasilacz jeżeli będzie trzeba. Chcę, żeby dało się odpalić tutaj gry w stylu Call of Duty 4/5, nawet 6 jak da radę. Na kartę planuje przeznaczyć jakieś 200 zł, zasilacz do 80 zł. Co można znaleźć ciekawego w tym zakresie cenowym? Sprzęt nie musi być nowy, używką nie pogardzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cpu jest wolne. 7600 gs ddr3 7300 gt ddr3, ze stratą wydajności (przez cepa) można wziąć 8600gt. Zasilacz no niestety jest bryndza bo nie ma fajnych tanich i nowych jednostek. 3470137[/snapback]

To w takim razie inne pytanie - jest sens w modernizowaniu tego, czy dać sobie spokój, zostawić tak, jak jest i kupić konsolę ps2?
Nie ma sensu robienie z tego gaming riga. Natomiast w parę gier w które nie dało się grać na x300 da się pyknąć na takim 7600gs i wymiana nie będzie droga (poszperać na allegro). Musisz tylko sprawdzic co Cię interesuje i czy pójdzie na danym cfg. Np. CoD 4 pójdzie na medium w 1024 na gf7600. Zasilacz zdało by się wymienić z rozsądku. Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...