Skocz do zawartości
Gość tmp7

Ile Kosztuje Wykonanie Strony Www?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dostałem zlecenie wykonania strony www dla (przyszłej) firmy przewozowej meble (przewozy-przeprowadzki). Strona będzie zbudowana na bazie: XHTML/CSS/PHP/SQL + grafika (tu będzie problem... ale o tym na razie nie myślę) + flash.

 

Ogólnie pytanie moje brzmi:

Jaka jest cena za wykonanie tego typu strony www?

Pytam bo zleceniodawca zapytał się mnie o to i nie wiem ile krzyczeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafikę robi grafik, tym bardziej jeśli piszesz, że z tym będzie problem. Ceny za nią są różne (zakładamy stronę główną plus podstawowe podstrony)- gimnazjalista, który nie wie co robi weźmie 50 zł, gimnazjalista który myśli że wie co robi weźmie kilkaset złotych, a osoba która wie co robi weźmie raczej nie mniej niż 800 zł (raczej więcej) do kilku tysięcy. Ale to takie uogólnianie, bo nic o tej stronie nie napisałeś. Za flash raczej osobno się policzy, często jest też tak że flash animator to robi, a nie ten sam grafik, który robił projekt strony.

 

Jeszcze kwestia tego ile ty weźmiesz, ale tego raczej Ci nikt nie powie tym bardziej że o stronie nie napisałeś kompletnie nic po za tym że będzie sql

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc..

 

Generalnie to sam jestem programistą komputerowym..., to jak będzie wyglądała ostatecznie strona zależy tylko ode mnie (niby klient będzie na pewno chciał to i owo... ale ostatecznie to też zależy ode mnie :P). Samo wykonanie strony HTML/PHP/SQL jest dla mnie bardzo prostym zadaniem. Niestety schody zaczynają się właśnie z grafiką. Bo o ile w samym flash'u kiedyś stworzyłem kilka rzeczy o tyle potrzebna mi będzie gotowa grafika. Jest nadzieja, że grafikę dostarczy mi kolejna osoba (brak kosztów z mojej strony), więc tym się obecnie nie przejmuję.

 

Nie wiem ile krzyknąć za wykonanie tej www bo z jednej strony nie chcę robić tego za darmo, a z drugiej boję się, że krzyknę zbyt dużo i klient się rozmyśli. Kilka miesięcy temu wykonałem stronkę www.kuba-rozpruwacz.com wtedy wziąłem za nią... jakieś 100-200zł. Tym razem powiedziałbym klientowi tą samą kwotę, ale jak widzę, że mówicie "krzycz >700zł!" to się zaczynam zastanawiać :P, w dodatku najgorsze jest to, że to jest kolejny mój znajomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, to możesz krzyczeć spokojnie koło 800 PLN. Jeśli mieszkasz na zadupiu (tak jak ja), to zawsze znajdzie się jakiś początkujący, który zrobi to taniej.

 

Niestety taki jest rynek, że czasami trzeba zjechać mocno z ceny jeśli chce się otrzymać zamówienie. Obecnie dostępność kursów i programów jest tak dobra, że każdy z odrobiną chęci może nauczyć się robić strony w kilka miesięcy i być dla Ciebie konkurencją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w3schools.com,

docs.jquery.com

developer.mozilla.org

manual do flasha od Adobe (linku nie pamiętam)

 

Wszystkie pozostałe kursy to okrojone (i często z błędami) powtórzenia tego, co jest na powyższych.

.:.:edit:.:.

Zapomniałem o blogach webdesignerów, które się pojawiają przy googlaniu rzeczy, które "juz ktoś kiedyś zrobił". Typu rozwijanych menu, czy jakichś specyficznych układów elementów.

.:.:.

Niestety taki jest rynek, że czasami trzeba zjechać mocno z ceny jeśli chce się otrzymać zamówienie

Albo przekonać kogoś, że jest się jedyną osobą w okolicy, która jest w stanie zrobić daną rzecz w taki-a-taki sposób, bez odstawiania folkloru.

Parę razy widziałem już ludzi, którzy mieli szanse na stronę 'na poziomie', a jacyś 'pr0' webmajstrzy wkręcali ich w frameset itp. No, ale -za grosze. Smutne.

 

Tmp7, nie schodź poniżej 500zł. O ile to zwykła wizytówka, bez (np.) newsów, czy bardziej skomplikowanych rzeczy.

Jeżeli widzi Ci się za dużo, to możesz odpalić 100 zeta na poczet grafika, który zrobi Ci layout. Na pewno się ucieszy.

Edytowane przez m4r
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klient to ktoś "duży", chce mieć na prawdę profesjonalnie wyglądającą stronę, która wymaga zabawy od podstaw (kod, grafika, logo firmy czy nawet flash) to IMHO rozsądną kwotą jest 500zł. Wydaje mi się, że większą sumą odstraszysz gościa, albo wyśmieje Cię i weźmie kogoś z pierwszego lepszego ogłoszenia, który zrobi to na CMS-ie, wywali wszystkie nazwy i panel logowania a krzyknie 100zł.

Jeśli klient to ktoś "mniejszy", chce mieć po prostu ładną stronkę, zadowoli go jakiś darmowy szablon, drobne modyfikacje, logo firmy (tzn. takie na kilka kliknięć w PS) to nawet za 250zł można śmiało robić - szczególnie, że roboty nie ma za dużo.

Najgorzej jak trafi się taki, co chce darmowy serwer, darmową domenę, a najchętniej to by Ci stał za plecami podczas pracy i płacił 7zł za godzinę :D - jak już widzisz takiego to od razu lepiej podziękuj, bo szkoda się denerwować ;]

 

Tak w ogóle w jaki sposób miałbyś wykorzystać PHP i bazę danych do takiej strony? Chyba nie myślisz, że firmie przewozowej będzie potrzebne tysiąc bajerów, newsy, pogoda, forum i blog dla każdego klienta? To ma dobrze wyglądać i działać na IE. Czasem przy ogromie treści warto pomyśleć, że my wyświetlamy to np. na 1920x1200, a przykładowy klient na 1280x1024 (chyba najpopularniejsza rozdziałka na dzień dzisiejszy). Więcej kryteriów zazwyczaj nie ma.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Tak w ogóle w jaki sposób miałbyś wykorzystać PHP i bazę danych do takiej strony? Chyba nie myślisz, że firmie przewozowej będzie potrzebne tysiąc bajerów, newsy, pogoda, forum i blog dla każdego klienta? To ma dobrze wyglądać i działać na IE. (...)

 

Do wykorzystania bazy wystarczy, żeby owa firma przewozowa chciała zamieścić listę posiadanych aut wraz z parametrami (e.g. ładowność, model, marka). Oczywiście można to dłubać ręcznie tworząc podstronę w html. Tylko po co, skoro php + mysql to 10 minut roboty i masz z głowy dzwonienie przy każdej modyfikacji (panie, bo to nam tu jeszcze trzeba, a to miało wypadek i jest w remoncie, więc wyłączamy).

 

Odnośnie IE... hmm... ostatnio poprawiałem flasha, który nie miał zaembedowanych fontów i sypał się w linuxie (klienta znajomy miał lina, więc dał mu znać). Niedopatrzenie mojego poprzednika kosztowało mnie otwarcie 8 różnych plików fla i przeróbkę wszystkich pól tekstowych + embed wszystkich krojów wykorzystywanych czcionek. Jeżeli ktoś zna flasha i as2, wie ile to dłubaniny.

Kiedy więc ktoś mi pisze, że strona ma działać tylko w IE, mam ochotę mu powiedzieć, żeby w życiu nie zabierał zdania na temat stron www. Ciekawe, dlaczego nigdy jeszcze nikomu o tym nie powiedziałem.

Do cholery, strona ma działać tak samo w każdej przeglądarce i to właśnie ludzie nie potrafiący tego zrozumieć psują całą robotę tym prawdziwym webdesignerom/developerom. Wołają grosze, a potem klient przychodzi i chce zrobić stronę za 100 zeta, bo poprzednia tyle kosztowała (aczkolwiek nie działała w żadnej innej przeglądarce, niż naszego pr0 designera).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli widzi Ci się za dużo, to możesz odpalić 100 zeta na poczet grafika, który zrobi Ci layout. Na pewno się ucieszy.

 

LOL.

 

Jeśli klient to ktoś "duży", chce mieć na prawdę profesjonalnie wyglądającą stronę, która wymaga zabawy od podstaw (kod, grafika, logo firmy czy nawet flash) to IMHO rozsądną kwotą jest 500zł. Wydaje mi się, że większą sumą odstraszysz gościa, albo wyśmieje Cię i weźmie kogoś z pierwszego lepszego ogłoszenia, który zrobi to na CMS-ie, wywali wszystkie nazwy i panel logowania a krzyknie 100zł.

No sorry, ale jakbyś takie herezje napisał na jakimś forum związanym z branżą, to by Cię tak zjechali, że byś konto usunął. Grafika + kod + logotyp + flash za 500 zł? Pokaż mi gdzie kto to zrobi PROFESJONALNIE za taką kwotę, to z miejsca zajmę się pośrednictwem. Bo nie jest problemem znalezienie kogoś, kto narobi syfu za te pięć stów, ale żaden doświadczony programista/grafik/flash-animator/ilustrator (w ogóle widział ktoś żeby jedna osoba robiła to wszystko profesjonalnie?) by tego nie zrobił za taką kwotę, bo za tyle to najwyżej prosty, dobrze napisany kod można dostać.

 

 

BTW. Kilka lat temu szukałem osoby, która podepnie skomplikowany design pod joomlę. Strona non-profit, więc płaciłem 200 zł za podpięcie. Ilu wtedy pseudoprogramistów poległo nie jestem w stanie zliczyć, w końcu jakiś podołał, chociaż z ogromnymi trudnościami. Nie wiem czy chciałbym znowu przez to przechodzić. Jak się szuka wykonawcy to ofert jest masa, a jak przychodzi co do czego,l to się okazuje, że doświadczenie większości to 3 strony... Tacy może i mają stawki dużo niższe, ale jakość usług nawet tej niższej stawki warta nie jest

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma dobrze wyglądać i działać na IE.

 

Złe podejście. IE w wersji 6 (bo tylko ta zazwyczaj sprawia problemy) używa 7% ludzi w PL*. Owszem, można klientowi dostosowywać stronę do IE6. Swoją stronę jednak nigdy nie dostosuję do IE6. Dlaczego? Bo g... mnie obchodzi, że ktoś jest ułomny i nadal leci na IE6, bo w pirackim XP ma wyłączone aktualizacje. Czas wytępić zacofanie w Sieci. IE to relikt. Wystarczy zobaczyć na nazwę katalogu tymczasowego dla IE - w nazwie jest IE5!

 

Czasem przy ogromie treści warto pomyśleć, że my wyświetlamy to np. na 1920x1200, a przykładowy klient na 1280x1024 (chyba najpopularniejsza rozdziałka na dzień dzisiejszy). Więcej kryteriów zazwyczaj nie ma.

 

RLY? Odsyłam do statsów. 1/3 ludzi (łącznie ze mną) używa 1024x768 *.

 

* dane z gemiusRanking PL — wersja polska

 

BTW: Może ktoś naprawić kod linkowania stron?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, to możesz krzyczeć spokojnie koło 800 PLN. Jeśli mieszkasz na zadupiu (tak jak ja), to zawsze znajdzie się jakiś początkujący, który zrobi to taniej.

 

Niestety taki jest rynek, że czasami trzeba zjechać mocno z ceny jeśli chce się otrzymać zamówienie. Obecnie dostępność kursów i programów jest tak dobra, że każdy z odrobiną chęci może nauczyć się robić strony w kilka miesięcy i być dla Ciebie konkurencją.

 

Zapomniales dodac jakze slaba konkurencja, cenowo i owszem ale jakosciowo nie ma szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy możecie polecić jakieś darmowe kursy po polsku dla początkującego webmastera? Znam HTML i podstawy javascript, ale to tylko bezwzględne podstawy. Wiem że jest tego dużo ale większość to śmieci. Jakiś rok temu próbowałem troche sie podszkolić w tym kierunku ale te kursy co znalazłem były słabo, niezrozumiale często dla mnie napisane i szybko się zniechęciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.kuba-rozpruwacz.com wtedy wziąłem za nią... jakieś 100-200zł.

 

Wow, za taką stronnicę to naprawdę grosze. Jakieśtam pikselozy na fotach widać w pomniejszeniu (chyba brak wygładzania krawędzi) ale mimo to bardzo ładne DEMO.

 

jeśli dalej robisz w takich cenach mam dla Ciebie tyle roboty, że nie wyrobisz z czasem :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...