Skocz do zawartości
Ghostman

Wydajność atoma w programach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Padł mi pendrive i w związku z tym postanowiłem prześciąć się na coś z atomem.

Jako, że jestem studentem to chciałbym na netbooku używać takich aplikacji jak visual studio, sql server czy netbeans, oczywiście office i te sprawy też. Pytanie moje czy taki np eee pc pociągnie te aplikacje w przyzwoitym tempie oraz czy na tych netbookach pójdzie windows 7 inny niż wersja starter.

Wiem, że jest to niby takowanie zegara 1,6ghz, ale na czymś te 11h pracy musieli zrobić i na pewno nie jest to tylko dobra bateria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij. Netbeans/Eclipse czy Visual Studio plus cała ekosfera dookoła (serwer bazy danych, serwer aplikacji) to pożeracze zasobów. Używanie tego typu aplikacji na czymś co ma procesor o wydajności na poziomie niższym niż wczesne Pentium IV, z ekranikiem o mikrej rozdzielczości na którym nie sposób pomieścić kilka pasków narzędziowych tak by na kod zostało więcej miejsca niż okienko wielkości znaczka pocztowego powoduje atak frustracji i chęć rzucenia maszyną o ziemię.

 

Jak bardzo chcesz czegoś ultraportable do tego typu zadań szukaj używanych 12 calowych maszyn pokroju Della D420/D430 z Core2Duo ULV. To nadal nie jest demon szybkości, ale ma ekran na którym coś widać (1280x800), sensowny, chociaż nisko taktowany procesor i klawiaturę na której da się względnie wygodnie pisać. Oczywiście nadal nie nadaje się do w.w. zadań jako główna maszyna, co najwyżej jako drugi komputer na wypadek wyjazdów/konieczności przenoszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na tych netbookach pójdzie windows 7 inny niż wersja starter.

tak, jestem na wersji pro bo mam przyjemność uczestniczenia w msdn aa, generalnie działa nawet aero, codziennie tego netbooka katuje następującym softem:

 

- adobe photoshop elements 8

- aritsteer 2.4

- open office (z lekka muli, ale on tak ma zawsze lol)

- ms office 2010 beta (działa idealnie, odpala każdą aplikacje w max 5 sekund)

- filmy HD 720p (dzięki kodekowi CoreAVC - niecałe 15 dolarów chyba dałem)

- plus masa komunikatorów (Skype, Konnekt, Windows Live, GTalk - teraz mam wszystko odpalone), Steam (grać w też coś trzeba, ostatnio w Vice City ;) ), uTorrent i anty wirus (MS Security Essentials)

 

Jeśli już się zdecydujesz to kup z 2GB RAM (odziwo mi działa na 1GB całkiem znośnie po wycięciu kilku usług) a jak już chcesz coś wydajniejszego poszukaj modelu z nVidią (CUDA robi swoje).

 

Mój netbook ma soft od ASUS gdzie jak dasz na Super Performance Mode procek jest leciutko podkręcany na 1.7GHz (podobno da się je bez problemu kręcić na 1.9GHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...