Skocz do zawartości
Giissmo

Pierwszy raz i kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich to mój 1 post na tym forum, i odrazy mam pytanie, otóż posiadam Athlona 850, płyta ECS K7VTA3 v3.1, mam zamiar go podkręcić poprzez przepalenie mostków, gdyż płyta nie posiada mozliwości zmiany mnoznika, a FSB są jedynie 2 mozliwości zworką na płycie, znalazłem ten link na forum:http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/wor..._resistors.html. Pytanie moje jest nastepujące, czy schematy na w/w stronie sa prawidłowe i do jakiej wartosci moge podkręcic mojego procka, tak by chodził stabilnie przy standardowym coolerku, czy muszę także podnieść napięcie, jak tak to o ile, chce to wykonac za 1 razem tak bym nie musiał kilka razy rozbierać kompa, zdejmować coolera itp. :?:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak lekko ni mo żebyś wiedział z góry na ile ustawić żeby było max. stabilnie. popatrz sobie na bazy oc, na ile ludziska wykręcali takie athlonki przy standardowym chłodzeniu i przy jakim Vcore i będziesz miał mniej więcej pojęcie ile się da

pozdr. :)

 

ps. przeczytaj tytuł sobie jeszcze raz i przemyśl, jakie skojarzenia może wywoływać :D ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. przeczytaj tytuł sobie jeszcze raz i przemyśl, jakie skojarzenia może wywoływać :D ;)

:D Specjalnie dałem taki zeby wywołac zainteresowanie tym postem.

ps. dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon 850 i palenie mostkow - o czlowieku zajezdzisz sie

lepiej znajdz schemat do lutowania socketa z drugiej strony kabelkami do zmiany mnoznika i polacz odpowiednie nozki drucikami (drut mod)

schemat byl do lutowania ecs k7s5a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde chlopaki rzeczywiscie z tym tytulem :D

ale mi sie skojazylo ze pierwszy post (pierwszy raz na forum)

cos moja meska intuicja szwankuje w tym akademiku :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro twiedzisz że przepalaniem sie zajade to może poprzecinac i połaczyą te co trzeba, nie chce nic lutować bo płyta na gwarancji, jeszcze coś zrobie nie tak jak trzeba i znowu kasa w plecy. :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro twiedzisz że przepalaniem sie zajade to może poprzecinac i połaczyą te co trzeba, nie chce nic lutować bo płyta na gwarancji, jeszcze coś zrobie nie tak jak trzeba i znowu kasa w plecy. :!:

ja nie mowie zeby lutowac,tylko drucikiem poobwijac odpowiednie nozki procesora,a schemat lutowania potrzebny tylko zeby wiedziec,ktore nozki okrecic drucikiem (polaczyc ze soba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mogę prosic o jakąś stronkę z bazą oc procesorów, bo jakoś nic nie potrafie znaleść, i nie chodzi mi o zaden ekstremalny overclocking tylko np. tabele z wynikami podkrecen na ktorych dany procek śmiga wmiare stabilnie

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem że sa 2 wersje tego procka, róznia się standardowym napięciem 1: ma 1.70 a 2: 1.75, i to co mnie zaskoczyło wytrzymalość termiczna 90C, także to 60C chyba mu nie zaszkodzi. Ja mam ten 2, zobacze ile z niego wycisne. Aha jeszcze jedno, czy nie lepiej by było zmniejszyć mu mnożnik do np. 7.5 na poczatek a FSB ustawic na 133Mhz, powinno to spowodowac wieksza wydajność niż np podniesienie mnoznika na 9.5 i pozostawiemi FSB na 100Mhz :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnieś napięcie do 1.8V i poleć do 1 GHz, więcej będzie trudno a różnice już marne.

ja swojego duraka na 1000 czasem zapuszczam i muszę napięcie podnosić z 1.6 na 1.75V. więc u ciebie nie będzie można na 1.9V dać bo zrobi się gorąco. 1 Gz to rozsądna wartość dla twojego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mowie zeby lutowac,tylko drucikiem poobwijac odpowiednie nozki procesora,a schemat lutowania potrzebny tylko zeby wiedziec,ktore nozki okrecic drucikiem (polaczyc ze soba)

Może ktoś ma jakiś adresik stronki z opisem jak to zrobić, czytałem coś o wstawianiu podkówek z drutu,aleto nie było do thunderbirda, a tak wogole to o to chodzi, i dlaczego przepalenie mostków nie zadziała na tym procku :?:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mowie zeby lutowac,tylko drucikiem poobwijac odpowiednie nozki procesora,a schemat lutowania potrzebny tylko zeby wiedziec,ktore nozki okrecic drucikiem (polaczyc ze soba)

Może ktoś ma jakiś adresik stronki z opisem jak to zrobić, czytałem coś o wstawianiu podkówek z drutu,aleto nie było do thunderbirda, a tak wogole to o to chodzi, i dlaczego przepalenie mostków nie zadziała na tym procku :?:

Pozdrawiam

stary Athlon ma mocne mostki ,uszkodzisz sobie proca i bedziesz mial zabawe

a druciki zawsze mozna zdjac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tym schematem do drutowania socketa pod Thunderbirda (Athlon 850), ma ktoś, bo nie umiem się tego doszukać nigdzie ani na forum ani w necie :?: :!: Znalazłem tan link:Klik ale to jest do Thoroughbreda, czy jest takie coś do mojego procka w/w :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tym schematem do drutowania socketa pod Thunderbirda (Athlon 850), ma ktoś, bo nie umiem się tego doszukać nigdzie ani na forum ani w necie :?:  :!: Znalazłem tan link:Klik ale to jest do Thoroughbreda, czy jest takie coś do mojego procka w/w :?:

Mozesz sprawdzic czy dziala z Thunderbirdem. Bedziesz pierwszy, tylko pamietaj, zeby nie drutowac na mnozniki wysokie - powyzej 12,5 tylko tak max do 10,5 przy szynie fsb 100 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OJ, ja tam wole być 10 a nawet 100  takich eksperymentów robic nie mam zamiaru, nie stać mnie na nową płyte aktualnie, wole sprawdzoną metodę. :?  

Pzdr.

plyty nie uwalisz odpowiednim drutowaniem ze sposobu XP 0.13

 

najwyzej proca :D

kto nie ryzykuje ten nie zyskuje,wlasciwie to spozniles sie jakies poltora roku z kreceniem 750 ,teraz juz albo ktos ma XP i kreci ,albo juz dawno przetaktowal i zapomnial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uf, ale sie dzisiaj na meczyłem, pożyczyłem od sąsiada (mechanika) mini wiertareczke z kompletem wiertełek, mikro piłe, szlifiereczek i tym podobnych rzeczy, i zabrałem sie za ciecie mostków, bo metoda z drutowaniem nic nie dała. Pociąłem Athlona tak by smigał jako 1GHz i napiecie dałem na 1,8, zamalowałem ołóweczkiem to co trzeba, odpalam kompa a tu nic tylko pisk z głośniaczka, myśle sobie że zasłabo zamalowałem, poprawiłem ołówkiem a tu dalej to samo, no to może niedokładnie pociąłem, zerkam przez lupe i wszystko ok, ale dalej nie startuje , no to klapa napewno spaliłem, ale postanowiłem wrócić do standardowych ustawień a nóż widelec ruszy, i ruszył ale na 800 a nie 850 no to ja bo jeszcze raz ołówkiem i szlifiera dałe mnożnik na 10 x 100 a tu znowu pisk, daje na 8.5 x 100 i jest 850 i tak go zostawiłem tochę pociety ale działa odpuszcze go sobie składam na coś mocniejszego ale tam to już nie popuszcze chodzby nie wiem co :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z cieciem mostkow to wlasnie roznie bywa,cos delikatnie nie laczy i doopa

 

na jaki sprzet zbierasz,bo jak wsadzisz 1700+ to raczej kiepsko go podkrecisz

zmien najpierw plyte,chocby na ecs k7s6a,w porownaniu do twojej to raj dla o/c (zmiana mnoznika ,fsb co ok.7MHz ,zmiana napiecia do 1.85v)

albo odrazu na l7s7a ,doplata nieduza,a swojego durona przynajmniej podkrecisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo tych płytek one sa na chipsecie SIS, jakos nie mam przekonania do tej firmy co jest lepsze KT400 czy ten SIS, nForce nie wliczam bo w ecs'ach go niema, a cenowo też drożej wychodzi i to sporo :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to ecs robi sensowne plyty tylko na sis

kt400 na ecs nie bierz,bo to to samo co twoja plyta,tylko z innym chipsetem

juz kilka k7s6a kupilem dla ludzi i uwazam ta plyte za dobry produkt ,l7s7a2 jeszcze na oczy nie widzialem,ale chwala je

 

jak chcesz VIA to takie mam tansze propozycje:

Epox 8k9a kt400 340pln

Epox 8khal+ kt266a 250pln

Albatron kx400 kt400 330pln

shuttle 35GT2 kt333 310pln

shuttle 37GT kt400 ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...