Skocz do zawartości
lukaxs

!!mam pytanie i bardzo bym prosił o pomoc!!

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!

otóż mam problem!! posiadam durona 900mhz i bardzo chcialbym go podkrecic, mam do niego plyte ECS!!

pomocy!!!!!!!!!

z gory dziekowki

lukaxs@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... z tego co zdołałem wyczytać to nie będzie łatwo. Jak ktoś ładnie napisał, ta płyta nadaje sie do kompa, kóry ma byc używany jako maszyna do pisania i nic więcej. Jak zauwazyłęm max FSB mozna ustawić na 150MHz i to do tego podobno tylko na nieoficjlanych biosach. Zapewne o zmianie mnożnika na płycie nawet nie mam co wspominać bo to kosmos dla tej mobo.

 

Sprawdź w biosie czy masz mozliwość ustawienia szyny FSB, jeśli nie... tak jak pisąłem wyżej może byc wymagany nieoficjalny bios lub jakies bezpośrednie mody na płycie. Jednak z tego co widze, nie jesteś raczej maniakiem overclockingu to na Twoim miejscu jak co bym zapomniał o podkręcaniu do czasu, aż zmienisz płytę głowną na jakąś bardziej ludzką :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz oczywiscie odlokowac mnoznik poprzez malowanie mostkow L1, lu pobawic sie w ciecie mostkow L6 i ustawic jakas konfigaryjke np 10x, lub tez sciagnac nowy bios do plyty glownej. Za jego pomoca bedziesz mogl ustawiac posrednie wartosci FSB,ale mowie od razu ze nic wielkiego nie otzrymasz. NA swoim starym kompie tak mam zrobione i stabilnie wszysko chodzi na no namowych pamiatkch DDR 112/112,na wiekszych wartosciach fsb nie jest juz dobrze.Za duzo z niego nie wycisniesz.

Aha sie rozpislaem,a mialem napisac ze jest takie cos jak SZUKAJ!!!!!!!!!!!!! i tam jest o tym opor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema! Jak wyzej bylo pisane trudno jest co kolwiek zrobic na tej plycie , sam tej firmy mam lecz fsb da sie nazucic do 160 :D

Proponuje ci odwiedzic stronke na kturej znajdziesz sposob na odblokowanie mnoznika, zwiekszenie go, zwiekszenie napiecia itp.

www.ocinside.de/go_e.html?/html/workshop/socketa/socketa_resistors.html

 

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam sie, na tej plycie niewiele zdzailasz (sam ja mam), chyba ze zaladujesz overlockerski bios (taki jak ja) wtedy mozesz zmieniac FSB do 200 (zalezne od pamieci). Radzilbym podkrecac FSB w ciecie sie nie bawic bo to klopot a jak troche zwiekszysz FSB to i AGP szybciej pojdzie i PCI itp. Oczywiscie mozesz zmostkowac, ale czy ja wiem, czy warto!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ales koles (darekk) wyskoczyles z postem,skad Ty go wygrzebales.To cale wieki temu juz bylo :idea:

Sorki, ale ja Tu jestem od niedawna, niezdazylem jeszcze przepatrzyc wszystkiego (i nawet nie mam zamiaru bo jest tego ....za duzo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czx. Mam Celerona 633@790 MHz (9,5x83), płytę SOYO 6BA+IV(chip Intel 82440BX). Jak i ile jeszcze moge go podkręcić, aby nic nie zjarać. HELP!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 733@913, więc trochę jeszcze chyba pociągniesz, tylko że ja mam magiczny procek :lol: :lol: (Patrz Konfig). Ewentualnie możesz spróbować VModa (Patrz dział FAQ i tam mój artykuł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 733@913, więc trochę jeszcze chyba pociągniesz (to już chyba zależy od płyty, bo mój też chodzi na 83MHz), tylko że ja mam magiczny procek :lol:  :lol: (Patrz Konfig). Ewentualnie możesz spróbować VModa (Patrz dział FAQ i tam mój artykuł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie mój procek to jakieś super cudo, bo serio chodzi z samym radiatorem, jak ma chłodznie to mu za zimno (to nie pomyłka!!) i się zawiesza, jesli więc masz normalny :lol: procek to podkręcaj ostrożnie, nie przesadzaj z FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mógłbyś jedynie dalej zwiększać FSB, ale:

1. Nie wiem czy płyta pozwoli dać więcej niż 83MHz

2. Zwiększając FSB powyżej 83 nie masz pewności czy na skutek

zwiększenia częstotliwości taktowania PCI i AGP nie wyzioną ducha Twoje

karty rozszerzeń albo kontroler dysku, więc lepiej pozostań przy tym

co masz.

Jeśli jednak chcesz dalej wksperymentować no to spróbuj FSB>83MHz,

jesli wszystko oprócz proca wydoli to jeszcze możesz zrobić VModa proca.

Ale jeszcze raz powtarzam: Lepiej uważać, bo taniej pozostać z kilkoma

Megahertzami mniej niż kupować nowy komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj brat ma celeronka 633 i solteka, jest podkrecony na 800 i chodzi caly czas bez problemu, czasami sie go podkrecalo wiecej ale nie mam czujnika temperatury i nie wiem ile ma stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chomik47 - teraz mam:

 

FSB - 100 MHz

PCI - 33 MHz

AGP - 66 MHz

CPU - x9,5=950 MHz

 

I wszystko gra. Zobaczymy ile jeszcze MHz wyciągnie. Jaką masz temperaturę swojego Celerona ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże chroń przed ECS. Na allegro o sprzedają biosy do tej płyty. (nowe ustawienia fsb itd, o mnożniku zapomnij). Poszukaj w sieci, ale bios jest raczej nieoficjalny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...