Skocz do zawartości
Martines82

Razer Salmosa vs Abyssus

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mozna w ogole porownac DA do Salmosy, roznica w ksztalcie/wielkosci jest gigantyczna. Jezeli ktos szuka malej myszy do trzymania palcami, nawet nie bierze pod uwage myszy takich jak DA, logitechy ksztaltu mx500, czy tez Microsoftow - wszystkie sa duze (wmo,imo,ie3.0).

 

Ja uzywam Salmose juz ponad rok, bardzo pasuje mi rozmiar i ksztalt. Glowna wada sa piszczace przyciski, dzwiek jakby ocierania plastik o plastik, niektorym moze sie to wydac irytujace. Sensor idealny, brak swiatelek i dodatkowych zbednych przyciskow, gdyby nie to piszczenie i ogolna awaryjnosc razerow (akurat sam jej nie doswiadczylem) to bylby niemal ideal.

 

Jezeli chodzi o porownanie do ak47, to jednak jest spora roznica w ksztalcie, ak jest dluzszy i wiekszy i ma bezsensowny przycisk do zmiany dpi kolo rolki. Poza tymi roznicami jest lepszy, sensor, brak jakichkolwiek problemow z przyciskami, bardzo tani. Przesiadajac sie na cos lepszego, jestem ciekaw czym sie kierowales, tzn co bylo niewystarczajace? :)

 

Poza tymi modelami chyba nie ma nic nowego interesujacego zapelniajacego ten segment rynku - tzn bardzo male myszy rozmiaru wlasnie salmosa/mx300.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry wybór z wysokim dpi to tylko i wyłącznie da w tej chwili - dlatego o nim napisałem.

[ brak predykcji i bardzo dobry sensor ]

 

@ae

nie przesiadał się, tylko rozważał ak47 :P

 

salmosa vs ak47 - ja bym wziął ak47, bo jest tani i niezawodny [ w tym rozmiarze ]

gdyby wysokie dpi nie było Ci potrzebne i nie musiałbyś machać myszą za szybko, to oczywiście WMO ftw

 

tylko ta predykcja wszędzie (oprócz starych ms-ów, DA i nowych razerów/logi/steelseries, którym nic to nie daje, bo źle działają na każdej podkładce :D)

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Predykcja niestety jest i nie da sie z tym nic zrobic ;[

To by przmawialo na rzecz Abyssus, ale za to problemy z tym sensorem ktory nie dziala dobrze nawet na qck.. Zadziwia mnie jak taka duza firma, w dodaku robiaca "sprzet dla graczy" moze wypuszczac tyle produktow z takimi bledami, czy oni nie testuja tych sensorow? Wystarczyloby raz przejechac prototypem nowej myszy po najpopularniejszej szmacie na rynku, zobaczyc ze cos jest nie tak i cos z tym zrobic przed rozpoczeciem masowej produkcji. Nie rozumiem jak dziala ta firma.

 

edit: Troche poszukalem, i z tego co kilka osob napisalo wychodzi ze abyssus dziala idealnie na podkladce goliathus control (ale np na speed juz nie). Problemy sa przy gladkich szmacianych podkladkach (w co wlicza sie tez qck).

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FPSLabs - Forums - Mice, Keyboards and Mouse Pads - My Abyssus mini review

 

post #44 i #48, user -PoX

 

Bylo tez o tym gdzies na ESR.

 

Z drugiej strony smieszne:

 

Pro gracz ktory wymiata i uzywa abyssusa na goliathusie speed, gdzie liczni userzy pisali ze sa duze problemy.. To jest ciekawe, bo jezeli na takim setupie mozna wygrywac na takim poziomie, to o czym my w ogole rozmawiamy? :) Latwo wypunktowac wady jakiejs myszy/sensora, ale jakie to ma praktyczne przelozenie na nasza gre, to zupelnie inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz jaki sens... w ile on robi turna? w 10cm?

może mycha nie zdąża się gubić? :P

 

co do goliathusa conrtol, to ja osobiście nie mogę znieść tej podkładki, a mój kumpel który na niej gra... zrobił sobie od niej blizny na ręce :E

dla mnie okropna powierzchnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy, ja mam ponad rok i mi odpowiada. Pewnie na low sens ocieranie reka jest problemem, ale nie kazdy tak gra. Jak np trzymasz mysz palcami, to nawet wzglednie niski sens, ciagle pozwala na ruchy mysza bez jezdzenia nadgarstkiem po podkladce, mysz przesuwasz palcami, nadgarstek lezy w miejscu.

 

Jeszcze co do predykcji, to jakby sie na tym zastanowic, nie jest to do konca zla rzecz w grach. To napewno bol np w jakichs programach graficznych, jakbys chcial np narysowac okrag. Ale w grach, nie bylbym taki przekonany, z jednej strony moze przeszkadzac jezeli chcemy precyzyjnie cos wskazac poruszajac sie torem zblizonym do poziomego lub pionowego, ale z drugiej to pomaga na odwrot, gdy mamy np cel idealnie poziomo lub pionowo, na myszy bez predykcji trudniej trafic w taki punkt. Mysle ze te dwa czynniki sie rownowaza. To by tez tlumaczylo dlaczego mnostwo 'pro' graczy uzywa od lat myszy z predykcja, wygrywa turnieje i nikomu to nie przeszkadza. Ale z kolei na forach traktowane jest to jako cecha niemal dyskwalifikujaca mysz i sa to opinie praktycznie w 99% ludzi ktorzy maja po 20+ myszy a nigdy nic nie "osiagneli" w zadnej grze.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnóstwo pro graczy używa też myszy bez predykcji (microsofty, parę innych) - to całkiem pokaźna grupa.

może właśnie to między innymi wpłynęło na popularność tych urządzeń MS (poza GENIALNYM kształtem).

 

 

co do trafiania celów całkiem prosto w pionie i całkiem prosto w poziomie... chyba nigdy mi się to nie zdarzyło.

po przesiadce z wmo na a4techa x-748 (predykjcja) nawet po tygodniu było jakoś dziwnie. w końcu kupiłem ie3.0 i jestem happy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do piszczenia przyciskow w salmosie ( np

), postanowilem zajrzec do srodka:

 

salmosa2.jpg

 

A tak wyglada zaczep przycisku, wyraznie widac wytarty plastik, ten pyl to starty plastik.. przyczyna piszczenia. Dzieje sie tak dlatego, ze przyciski nie sa sztywno zintegrowane z reszta obudowy (jak np w DA czy w Abyssusie), i moga przesuwac sie na boki, wlasnie przy takim przesunieciu (nie wciskaniu przycisku idealnie pionowo z gory), plastik trze o plastik.

 

salmosa1.jpg

 

Dwie krople smaru zalatwiaja problem, nic nie piszczy. Mysz sie o tyle latwo rozklada, ze nie trzeba uszkadzac etykiety - nie traci sie gwarancji, bo sruba znajduje sie pod duzym slizgaczem.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy, ja mam ponad rok i mi odpowiada. Pewnie na low sens ocieranie reka jest problemem, ale nie kazdy tak gra. Jak np trzymasz mysz palcami, to nawet wzglednie niski sens, ciagle pozwala na ruchy mysza bez jezdzenia nadgarstkiem po podkladce, mysz przesuwasz palcami, nadgarstek lezy w miejscu.

 

Jeszcze co do predykcji, to jakby sie na tym zastanowic, nie jest to do konca zla rzecz w grach. To napewno bol np w jakichs programach graficznych, jakbys chcial np narysowac okrag. Ale w grach, nie bylbym taki przekonany, z jednej strony moze przeszkadzac jezeli chcemy precyzyjnie cos wskazac poruszajac sie torem zblizonym do poziomego lub pionowego, ale z drugiej to pomaga na odwrot, gdy mamy np cel idealnie poziomo lub pionowo, na myszy bez predykcji trudniej trafic w taki punkt. Mysle ze te dwa czynniki sie rownowaza. To by tez tlumaczylo dlaczego mnostwo 'pro' graczy uzywa od lat myszy z predykcja, wygrywa turnieje i nikomu to nie przeszkadza. Ale z kolei na forach traktowane jest to jako cecha niemal dyskwalifikujaca mysz i sa to opinie praktycznie w 99% ludzi ktorzy maja po 20+ myszy a nigdy nic nie "osiagneli" w zadnej grze.

 

Dlatego od kilku dni gram z włączonym ExactAim (predykcja) i o wiele łatwiej jest mi utrzymać celownik na wysokości głowy w CS-ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aerial

Po usunięciu ślizgacza można go bezproblemowo z powrotem przytwierdzić?

 

Tak, bardzo mocny klej, tym bardziej ze w moim przypadku mysz ma ponad rok, moglbys to przyklejac i odklejac 10x i dalej by trzymalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowiem bardzo mi sie przydal wasz thread :) Akualnie gram na 4 latnim mx518.

Mialem problem z gra w cod/cod2 biegajac z riflem bo wlasnie przy dokladnym celowaniu mysz sciagala do lini poziomej(w pionie jakos tego nie czuc) a nie mialem pojecia dlaczego.

W Q3A w niczym to nie przeszkadza ale jak sie celuje "z muszki" z kar98k to juz calkiem inna sprawa(jak ktos gra w coda na multi to wie ocb :))

Dla porownania podlaczalem jeszcze starego a4tech wop-35 (800dpi) i przy graniu samym riflem na duze odleglosci bylo lepiej w porownaniu do mx518, oczywiscie zwiekszylem tez sens w gierce zeby bylo tak jak na mx518 (i tak wiem ze to mysz za 20zl a nie 150zl i wcale nie mam downa).

W kazdym razie planuje wymienic myszke na cos bez predykcji i z tego co wyczytalem zostaje tylko ie 3.0 i razer DA (gram na high sens wiec ie 3.0 odpada juz przy a4tech zabraklo mi skali sens a tam jest 800dpi)

 

I tu moje pytanie czy mozecie polecic cos innego albo sie orientujecie czy cos wartego uwagi ma sie pojawic na rynku? Mysz tylko do grania w coda

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies 4msc temu kupilem Death Addera ale w porwnaniu do mx518 niczym sie nie wyroznial wiec odeslalem.Tzn duzo lepszy slizg mial ale sama precyzja byla dokladnie taka sama.Mysle ze przy zakupie DA/mx518 lepiej sie kierowac preferencjami co do samego ksztaltu niz sugestiami z forum.

Ja sie zdecydowalem na G500.Po tych wszystkich reckach spodziewalem sie ze bedzie bardzo ciezka ale bez ciezarkow jest perfect.Ogolnie polecam choc jeszcze ciekawi mnie porownanie do SS Xai (ten sam sensor).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...