Skocz do zawartości
fball

Asus p5nt WS Problem przy oc

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem przy oc , procka mam ustawionego na 3.3ghz (300mhzx11) czyli fsb 1200 przy napieciu 1.36v, pamięci 960mhz 5-5-5-15 1.95v (goodram pro 900 2x1gb) - na takich ustawieniach jest 100% stable , no i problem jest taki że chcę wycisnąć z tego proca jeszcze więcej i sprawa wygląda tak że przy fsb choćby 1250 już nie wstaje albo wyskakuje taki komunikat : NEW CPU DETECTED, ROMSIP TABLE UPTATED PROGRESSING DO NOT RESET/POWER , no to wnioskuję że ma za mało napięcia , to daje mu coraz więcej aż do 1.45v i nic nadal to samo , no to myślę że może dziura w fsb to chcę zmienić mnożnik - ustawiam 330x10 - fsb - 1320 czyli w sumie wychodzi wcześniej stabilne - 3.3ghz i nic -to samo , :0 jakikolwiek inny mnożnik od 11 to wyskakuje cały czas ten sam komunikat : NEW CPU DETECTED, ROMSIP TABLE UPTATED PROGRESSING DO NOT RESET/POWER komunikat jest widoczny przez ok 6sekund i po tym się wyłącza komp i pozostaje tylko clear cmos , po clear komp wstaje normalnie próbowałem już wiele ustawień - dzielnik 1:1 itp... i nic :/ wie ktoś co to jest te "romsip table"? wydaje mi się że na takiej płycie powinienem wycisnąć z tego procka (e4500) dużo więcej a tu taka kicha... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co słaba płyta do takiego oc? po za tym po co tej płycie 8 faz zasilania? xD , nie , nie miałem okazji sprawdzić tego procka na czymś "normalnym" , lecz wynik 3.3ghz mało satysfakcjonujący jak dla mię , a na 680i sli są lepsze wyniki bo gdzieś widziałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...