Skocz do zawartości
kawalecs

Radeon 7500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam kartę MINt Radeon 7500 128MB DDR(128 bit). Chciałem przeflaszować biosa odinnej karty ale niewiem od jakiej tak żeby karta działała normalnie (może wyst by zflaszować biosem od innej grafy ze zmienionymi czestotliwosciami). Ja myslalem cos o karcie 8500 alebo moze 9000? i jeszcze jedno jak zrobić na tej karcie Vmod czy coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kartę MINt Radeon 7500 128MB DDR(128 bit). Chciałem przeflaszować biosa odinnej karty ale niewiem od jakiej tak żeby karta działała normalnie (może wyst by zflaszować biosem od innej grafy ze zmienionymi czestotliwosciami). Ja myslalem cos o karcie 8500 alebo moze 9000? i jeszcze jedno jak zrobić na tej karcie Vmod czy coś takiego?

albo ja nie rozumiem co chcesz zrobić albo Ty nie wiesz co czynisz -> zflashować bios od 8500/9000 czy kupić 8500/9000?

skołuj sobie jakiś edytor biosów i się baw. na własne ryzyko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zassaj z sieci edytor biosów do radków i tam zmień taktowanie.

bios musi być od R7500, inaczej nawet nie wstanie komp i możesz rozwalić kartę.

możesz zgrać bios z innego R7500 (np herc czy saphire) ale musisz mieć pewność że twoja karta chodzi normalnie z taktowaniem w/w kart i że mają one ponadto agresywniejsze timingi pamięci i mimo, że pamięć na twojej karcie p opodkręceniu może pracować na np. 333 MHz (przykłądowa wartość) i np. herc 7500 pracuje na tych 333 to lepsze timingi w nowym biosie mogą spowodować niestabilną pracę twojwj karty. XXX MHz w firmowej karcie i XXX na niefirmowej ale timingi różne i różna przepustowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...