Skocz do zawartości
skinny500

Netbook 12" do 2000 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Wolałbym żeby kosztował bliżej tej dolnej granicy - 2000 zł. 3000 to tylko w jakimś ekstremalnym przypadku gdzie laptop byłby 70 razy lepszy od tego za 2k. Ma to być laptop maksymalnie mobilny, w sumie jeszcze nie wiem czy 13 czy 12", ale chyba 13. Rozdzielczość 13xx albo i wyższa. Mój obecny trzyma na baterii 5h z załączonym modemem, nowy dobrze żeby trzymał dłużej (z tego co mi wiadomo zdarzają się takie które 7-10 godzin robią bez większego problemu, tak by było idealnie).

 

Zastosowanie: internet, ewentualnie przeglądanie zdjęć itp. Na pewno nie granie. Dobrze jakby filmy HD na nim chodziły bez problemu, ale jak nie da rady to trudno. HDMI było by wskazane. Nie może mieć matrycy za szkłem - obowiązkowo matowa. Kojarzy mi się, że Asus miał coś w tym stylu, ale nie potrafię znaleźć modelu. Co do firm to myślałem głównie nad Dellem, Asusem, Toshibą, Lenovo. HP i Acer odpadają. Dysk w sumie może być SDD, może być standardowy. Na pojemności mi nawet zbytnio nie zależy więc może ta pierwsza opcja była by lepsza. Jeszcze ważna sprawa - dobrze jakby modem gsm dało się podpiąć gdzieś na stałe, a nie wkładać za każdym razem w USB. Jakby był wbudowany to już w ogóle rewelacja, ale wiem że tak dobrze nie ma. Napęd całkowicie zbędny, nawet lepiej jakby go nie było bo tylko niepotrzebnie by wagę podnosił. System windows 7, ew. XP.

 

BTW. W tej cenie coś z dotykowym ekranem spełniającego powyższe wymagania jest realne?

 

AKTUALIZACJA:

No więc... byłem dzisiaj w sklepie nie dla idiotów i na zywo pooglądałem 12, 13 i 14". Wnioski - 14" odpada, najlepszy byłby chyba 12". W sumie to 12 czy 13" to już bez większego znaczenia, byle tylko spełniał wcześniej wymienione wymagania. Doszliśmy już do tego, że 13" matowy raczej nie istnieje, więc skupmy się na 12". Jakie dwunastki są matowe? Może to być rasowy netbook 12", jak już wspominałem wydajność jest tutaj najmniej ważna - priorytety to dobra matryca (matowa) i długi czas na baterii, najlepiej w okolicach 10 godzin. Wiem że ceny 12" netbooków zaczynają się w okolicach 1500 zł co jest dodatkowym atutem. Był wcześniej wspomniany HP ProBook 5310m, ale po pierwsze to HP, a po szkoda by mi było wydać tyle na 12" skoro netbooki które by mi wystarczyły są o wieeele tańsze (tylko że wszystkie dyskwalifikuje szyba). Dell Latitude E4300 i Dell Vostro V13 jak wyżej, z tym że tutaj marka mi całkowicie odpowiada.

 

Podsumowując - jest jakiś rasowy netbook 12" z matem? No bo nie zapłacę 2 razy więcej (dosłownie dwa razy) tylko po to żeby szyby nie było. Poza tym netbooki zazwyczaj trzymają dłużej na baterii a to priorytet numer dwa.

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, ale matryca go dyskwalifikuje. Nie jest mi też potrzebna taka wydajność, wolałbym ją wymienić na dłuższy czas trzymania na baterii (Chociaż ten asus ma i tak bardzo przyzwoity) albo dotykowy ekran. Najlepiej coś o wydajności bardziej netbookowej ale za niższą cenę.

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem i nie wygląda to tak różowo:

 

Wyświetlacz o rozmiarze 13,3 cala jest ciekawym połączeniem matrycy matowej z błyszczącą. Jego powierzchnia, choć zapewnia mniejsze odbicie refleksów, to jednak nie może być porównywalna z typowym ekranem matowym.

Niestety, choć ekran faktycznie jest antyrefleksowy, to wyświetlany przez niego obraz najłagodniej określić można jako słaby. Kąty widzenia w pionie są dramatycznie wąskie, co doprowadza do sytuacji, w której niewielkie nawet poruszenie głową powoduje zniekształcenie wyświetlanych kolorów. Najgorzej sprawa wygląda z kolorem czarnym, z którym wyświetlacz sobie po prostu nie radzi i nawet przy optymalnym ustawieniu matrycy w górnych rogach przechodzi on w negatyw, skutecznie uniemożliwiając komfortowe korzystanie z laptopa.

U mnie to się nie sprawdzi niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w okolicy 2k pln może być ciężko o 12-13'' z matową matrycą i długą pracą na baterii. Bliżej 3000 to np. Dell Latitude E4300 (na allegro da się za ok. 3000 kupić) lub Dell Vostro V13. Ewentualnie HP ProBook 5310m (model VQ470EA, bo jest też inny 5310m ale z błyszczącą matrycą) ale to już wydatek ok. 3200 zł. Dodatkowo ten HP ma modem HSDPA. Z 12'' z matową matrycą w okolicach 3000 przychodzi mi na myśl Dell E4200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pooglądałem te laptopy, które poleciłeś i tak średnio to wygląda. No i te ceny... netbooki 12" które by mi odpowiadały w 90% chodzą po 1500 zł, max 2000 ale też chyba większość ma matrycę za szkłem. Średnio mi się uśmiecha płacić dwa razy więcej (!) tylko po to, żeby nie mieć szkła w 13" (bo wydajność dla mnie prawie bez znaczenia czy to c2d, czy atom).

 

Ten Dell, który poleciłeś wydaje się najlepszą opcją; DELL VOSTRO V13 SU7300 2GB DDR3 250 BT CAM HSDPA (944113358) - Aukcje internetowe Allegro ale ma rozdzielczość niższą, niż wersja bez modemu (WTf!? co ma jedno do drugiego, może to błąd w opisie). Ale może będzie się dało wziąć to: DELL Vostro V13 1,2GHz 2GB 250GB Win7pro 3lata NBD (944541197) - Aukcje internetowe Allegro i dokupić modem wbudowany, ale ta wersja ma gorszy procesor z tego co widzę. Tylko ta cena... zdecydowanie wlałbym coś za 2000 zł. Serio aż taka tragedia jest z matowymi matrycami?:|

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matowe matryce odchodzą w zapomnienie bo szkło szucznie nasyca barwy a jest to bardzo fajny chwyt marketingowy. Albo się płaci rozsądne pieniądze za dobry sprzęt ze szkłem albo chore pieniądze ze niezły sprzęt z matem.

W tej kwestii rozsądnie przemyślane są MacBooki Pro 15/17 bo mają opcję by za $50 więcej zastosować ekran matowy. Nie podoba mi się samo dopłacanie, podoba mi się możliwość wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Dell'a V13 z drugiego linku z celeronem nie warto brać, ze względu na procesor. Zupełnie nie opłacalny jest.

Jeżeli V13, i z rozdzielczością 1366 x 768 to : V13 w X-KOM. Ogólnie ten Dell z metalową obudową, matową matrycą i dodatkowo niską wagą wydaje się najlepszą propozycją. Jego największym minusem jest czas pracy na baterii, który jest wyraźnie krótszy od np. Asusa UL30. Jakbyś chciał więcej o Dellu poczytać to tutaj jest jego obszerny test.

Znalazłem jeszcze nowe Lenovo ThinkPad X100e. Procesor podobno szybszy od jednordzeniowych Atomów stosowanych w netbookach, wg. danych ma matową matrycę. Nie wiem jednak jak wypada on w praktyce. Link do X100e

Jeżeli jednak jakoś przeżyłbyś matrycę glare, to ciekawą opcją jest Asus UL20A w cenie ok. 1800-1900 zł.

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Dell'a V13 z drugiego linku z celeronem nie warto brać, ze względu na procesor. Zupełnie nie opłacalny jest.

Jeżeli V13, i z rozdzielczością 1366 x 768 to : V13 w X-KOM. Ogólnie ten Dell z metalową obudową, matową matrycą i dodatkowo niską wagą wydaje się najlepszą propozycją. Jego największym minusem jest czas pracy na baterii, który jest wyraźnie krótszy od np. Asusa UL30. Jakbyś chciał więcej o Dellu poczytać to tutaj jest jego obszerny test.

Znalazłem jeszcze nowe Lenovo ThinkPad X100e. Procesor podobno szybszy od jednordzeniowych Atomów stosowanych w netbookach, wg. danych ma matową matrycę. Nie wiem jednak jak wypada on w praktyce. Link do X100e

Jeżeli jednak jakoś przeżyłbyś matrycę glare, to ciekawą opcją jest Asus UL20A w cenie ok. 1800-1900 zł.

 

Ten Dell, ltóry zlinkowałeś to póki co najlepsza opcja, ale kosztuje dość sporo, a do tego jeszcze koszt jakiegoś dobrego modemu. Lenovo odpada - bardzo krótko chodzi na baterii i ekran większy niż 11,6" byłby wskazany. O ile ekran o jeszcze nie tragedia, to laptop z taką baterią mi na nic.

 

Nie ma nic za ok 2000? Może być na atomie, jego wydajność mi nie przeszkadzała do tej pory. Ramu wystarczą 2GB (a nawet 1), a HDD najlepiej jakiś mały SDD albo normalny, pojemność bez większego znaczenia.

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto poszukać jakiejś 14'' ? Tam już łatwiej o przyzwoite parametry, mat i nie przesadzoną cenę. Jeżeli mógłby być 14'' to ciekawy jest HP Probook 6440b z Core i5 (i5-430M - wydajność na poziomie C2D P9500) i matową matrycą (1600x900 !) w cenie poniżej 2900. Pewnie da się ugrać trochę dodatkowego czasu pracy na baterii wymieniając dysk HDD 7200RPM na jakiś SSD.

Test HP 6440b

Dodatkowo w trochę wyższej cenie jest dostępna wersja z wbudowanym modemem 3G za ok. 3100-3200 zł.

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=53865

 

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=53866

 

Może ten ? Maja byc na przelomie marca/kwietnia w sprzedazy. 

 

Tylko bateria slaba i pewnie 3-4h to bedzie maks dla niego.

 

Dla forumowiczow notebook check maja promo 100 mniej wiec przed zakupem warto sie tam zarejestrowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc... byłem dzisiaj w sklepie nie dla idiotów i na zywo pooglądałem 12, 13 i 14". Wnioski - 14" odpada, najlepszy byłby chyba 12". W sumie to 12 czy 13" to już bez większego znaczenia, byle tylko spełniał wcześniej wymienione wymagania. Doszliśmy już do tego, że 13" matowy raczej nie istnieje, więc skupmy się na 12". Jakie dwunastki są matowe? Może to być rasowy netbook 12", jak już wspominałem wydajność jest tutaj najmniej ważna - priorytety to dobra matryca (matowa) i długi czas na baterii, najlepiej w okolicach 10 godzin. Wiem że ceny 12" netbooków zaczynają się w okolicach 1500 zł co jest dodatkowym atutem. Był wcześniej wspomniany HP ProBook 5310m, ale po pierwsze to HP, a po szkoda by mi było wydać tyle na 12" skoro netbooki które by mi wystarczyły są o wieeele tańsze (tylko że wszystkie dyskwalifikuje szyba). Dell Latitude E4300 i Dell Vostro V13 jak wyżej, z tym że tutaj marka mi całkowicie odpowiada.

 

Podsumowując - jest jakiś rasowy netbook 12" z matem? No bo nie zapłacę 2 razy więcej (dosłownie dwa razy) tylko po to żeby szyby nie było. Poza tym netbooki zazwyczaj trzymają dłużej na baterii a to priorytet numer dwa.

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety także w 12 calowych sytuacja wygląda podobnie. Sporo jest 10 calowych netbooków z matową matrycą, ale z dwunastkami już gorzej. Oto lista matowych 11-13:

 

11,6"

Lenovo ThinkPad X100e

 

12"

Acer TravelMate 6293

Dell Vostro 1220

Dell Latitude E4200

Fujitsu Esprimo Mobile U9210

Fujitsu Esprimo Mobile U9215

Fujitsu LifeBook P8100, P770

HP Compaq 2230s

HP EliteBook 2530p, 2540p

Lenovo ThinkPad X200 i X200s, X201 i X201s

Panasonic ToughBook CF-W8

Panasonic ToughBook CF-S8, S9

Panasonic ToughBook CF-N8, N9

Toshiba Portege R500

Toshiba Portege R600

 

13"

Acer TravelMate 8331, 8371, 8372

Asus UL30A-QO248X

Asus PL30

Dell Vostro 1310

Dell Vostro 1320

Dell Vostro 3300

Dell Vostro V13

Dell Latitude 13

Dell Latitude E4300

Fujitsu LifeBook S760

HP ProBook 4310s, 4320s (niektóre)

HP ProBook 5310m (VQ470EA)

Lenovo ThinkPad X300 i X301

Panasonic ToughBook CF-30

Sony Vaio Z

 

Skopiowałem z nhl.pl

 

Z netbooków można jeszcze dołożyć Samsunga n510 i Lenovo S12

Edytowane przez rambusia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten samsung n510 wygląda na najlepszą opcję. Tylko to 11,6" i coś bardzo mało ich, czyżby ostatnie egzemplarze do kupienia? Większość laptopów z listy kosztuje tyle, że wolałbym sobie kupić tego samsunga i jechać kilka razy na wczasy... Generalnie nie ma wyboru poza tym samsungiem ;/

 

A przerabiał ktoś demontaż szyby? jak się wtedy spisuje taka matryca, która była robiona z myślą o szybie?

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałeś opinie posiadacza N510 ? "Samsung N510, Pierwszy netbook na IONie"

 

szczerze mówiąc to zależy do czego będziesz wykorzystywał ten komputer, osobiście jednak nie zdecydował bym się na jednordzeniowego atoma. wolałbym dwurdzeniowego culv'a i coś z matrycą glare niż jednordzeniowego atoma i matową matrycę. również autor recenzji Samsunga N510 ostatecznie sprzedał go i kupił Della E4200.

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się za lekturę zlinkowanego tematu, póki co pozytywnie. Wydajność atoma mi wystarcza, jestem bardzo zadowolony do tej pory. Zresztą Firefoxa nie używam, a na operze i 30 zakładek nie wpływa na wydajność. Może faktycznie jakbym używał FF tak jak autor tematu, to by mi atom nie odpowiadał, ale w obecnej sytuacji jest idealny. Matryca Glare jest nie do przyjęcia, a Dell E4200 to już całkiem inna cena. Dałbym tyle gdybym zyskał coś więcej (wbudowany modem, 10 godzin na jednym ładowaniu itp) ale w obecnej sytuacji większość netbooków 12 by mi odpowiadała, tylko ciągle problem z matrycą glare.

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...