Skocz do zawartości
szpachla2

Dobry FM Transmiter...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako iż kupiłem auto z radiem na kasety (sony więc w miare dobre) potrzebuje dokooptować do tego jakiś transmiterek.

Znalazłem parę ofert na allegro:

 

fm transmiter na Allegro - Wyniki wyszukiwania - Aukcje internetowe Allegro

 

Najważniejsza jest dla mnie jakość dźwięku. Czy ktoś mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami odnośnie tego typu urządzeń?

Max do wydania powiedzmy 50 zł

Osobiście obstawiałbym Nokię: ORYGINALNY TRANSMITER FM NOKIA CA-300 F.VAT (938954456) - Aukcje internetowe Allegro tylko czy to zadziała ze zwykłą MP3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten motyw. Odnośnie takich jak ten, to są 2 wersje urządzenia. Różnią się tym, ze jedna z nich zapamiętuje ustawioną częstotliwość oraz ostatni odtwarzany utwór, druga nie. Miałem obie wersje. Jakość nie jest zła. Ciekawy bajer, że zasięg jest na tyle dobry iż samochód jadący za Tobą także może wyłapywać to, co wysyła transmiter.

 

Oczywiście podłączenie pendrive lub karty jest lepszym pomysłem, niż podłączenie telefonu czy mp3 - wtedy możemy sterować za pomocą pilota.

 

Podłączenie jest szybkie i łatwe, ale w niektórych samochodach nie jest specjalnie wygodne. O ile np w BMW E34 zapalniczka jest w wygodnym miejscu, o tyle np. w Vectra A schowana jest pod klapką na dole konsoli środkowej - takie umiejscowienie wraz z normalnych rozmiarów penem nie jest specjalnie wygodne.

Poza tym w mniejszych samochodach zdarza się, że na wybojach urządzenie się resetuje z powodu rozłączania się urządzenia - nie wypada z gniazdka ale rusza się w nim i są przerwy w dostawie prądu.

 

Na początku jest zachwyt, lecz na dłuższą metę irytacja z powodu konieczności odłączania urządzenia w samochodach, gdzie zasilanie zapalniczki nie jest odcinane przez zapłon. Do tego słabej klasy radio Pionier (nie mylić z Pioneer) nie dawało zadowalającej jakości i wygodny.

 

Osobiście swoją przygodę z tego typu urządzeniami zakończyłem kupując radyjko LG z wejściem USB (takie). Dźwięk jest o niebo lepszy, głośniki grają równomiernie bez ustawiania balansu przód/tył, a malutki pendrive w zestawie idealnie wystarcza na upchanie na nim wielu ulubionych kawałków.

 

Podsumowując:

Jako rozwiązanie tymczasowe może być, gdy jednak dużo i często jeździsz, kup dobrej klasy radio z wejściem USB. Będziesz o wiele bardziej zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja tez przerabiałem temat. Nie wiem którą wersję miałem, ale po podłączeniu działała przez cztery utwory :-D Także gwrancja to w tym przypadku rzecz kluczowa.

 

Jakość dźwieku pozytywnie mnie zaskoczyła (mam też FM transmitter w GPSie i ten za dwie dychy jakby lepiej sobie radzi z tym). Także śmiało można polecić. Kupiłem ostatnio dwa kolejne takie urządzenia. Na pewno się przydadzą, szczególnie że czytnik SD w moim Blaupunkcie ostatnio odmówił posłuszeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowo można to zrobić inaczej, mianowicie wpiąć się z sygnałem audio w tor odtwarzacza kasetowego. Wypuszczamy wtedy przewód zakończony jack'iem i mamy wejście AUX aktywowane wsunięciem kasety :razz:

Jakość dużo lepsza, a koszt znikomy B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że u mnie gniazdo zapalniczki jest zaślepione więc będe musiał tam zajrzeć czy ogóle jest jakieś miejsce gdzie można sie wpiąć z zasilaniem.

 

@ULISSES

 

Dziękuje za opinie. Wiem, że radyjko było by najlepszym rozwiązaniem ale musiałbym zainwestować 300 PLN. Transmiter kosztuje 30 PLN więc duży plus. Radio mam w miarę dobre więc nie będę go wymieniał.

 

Jako rozwiązanie tymczasowe może być,

I tak to ma właśnie wyglądać.

 

@David523

 

Radio SONY XR-c5300r

 

Czy jesteś w stanie wytłumaczyć jak wpiąć się w tor kasety? Jak znaleźć ten "punkt G" :) ?

 

@wszyscy

 

Czy możecie podać jakieś sprawdzone konkretne modele tych transmiterów?

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem schematu, ale nic nie znalazłem ;/ Generalnie jak rozkręcisz radio, to powinieneś zlokalizować przewody wychodzące z okolic głowicy, na początek można spróbować zamiast głowicy wpiąć odtwarzacz, ew. zrób zdjęcia to pomyślimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem schematu, ale nic nie znalazłem ;/ Generalnie jak rozkręcisz radio, to powinieneś zlokalizować przewody wychodzące z okolic głowicy, na początek można spróbować zamiast głowicy wpiąć odtwarzacz, ew. zrób zdjęcia to pomyślimy.

 

No z tym że to nie będzie za dobrze działać. Z tego co czytałem to sygnał z głowicy różni się od tego podawanego przez wyjście słuchawkowe.

 

Znalazłem jeszcze jeden sposób. Można emulować elektronikę zmieniarki CD i wtedy podpiąć się pod audio-in ze zmieniarki. Problem w tym że nie ma emulatorów na ryku więc trzeba by samemu coś wyskrobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbować nie zaszkodzi, koszt znikomy. Wykonałem podobną przeróbkę w 3 radiach, w jednym tylko trzeba było pominąć przedwzmacniacz, jakość dźwięku przewyższa transmiter, koszt znikomy + prostota obsługi.

 

Czytałem gdzieś, że w niektórych modelach jest możliwość wpięcia się w tor AM, ale to już musisz sam poszukać, bo ja się nie orientuje dokładnie :)

 

EDIT: AUX zamiast AM

 

Pogoogluj trochę to znajdziesz też schematy emulatorów :-P

Edytowane przez David523

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...