Skocz do zawartości
maz1i

HTPC co kupić a co sprzedać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio zainteresowałem się tego typu konstrukcjami i chciałbym sobie takową złożyć.

Na dzień dzisiejszy posiadam taka konfiguracje:

Cpu: i3 530

Mobo: Msi P55-gd65

Ddr: Gskill F3-12800CL7D-4GBECO

Gpu: Ati Radeon HD4350

Psu: Corsair HX520W

Hdd: WD 500GB

 

Z tego zestawu chciałbym zostawić dysk, resztę jeśli zajdzie taka potrzeba wymienić. I teraz pytanie czy wymienić tylko płytę na inną na chipsecie h55 i sprzedać kartę graficzną, czy zmienić całą konfiguracje na inną może być starsza byle by miała jako taka wydajność i podobny pobór mocy.

Dodam też że szukam oszczędności i chciałbym to upchać w możliwie jak najmniejszej obudowie. Załączam fotkę obudowy do jakiej chciałbym to wepchnąć.

Ktoś się orientuje co to za obudowa i czy wcisnę do niej zasilacz, albo będę musiał kupić inny?

 

Dodam tez że na kompie nie gram tylko net, filmy muza i od czasu do czasu jakieś projekty w programach typu Cad.

post-153239-126816627091_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moneual 312, sama firma to jak patrzałem ostatnio raczej górna półka, ww buda kosztuje od 900 zł do 1100zł. Antec ma w swojej ofercie coś równie małego i bodajże o połowe tańszego, Antec Fusion.

Co do części się nie wypowiem gdyż sam właśnie jestem w trakcie poszukiwania czegoś do HTPC, z tymże ja postawił albo raczej stawiam na razie na duet Amd&Asus ze zintegraowaną grafiką. Komp ma mieć zastowsowanie czysto multimedialne więc nie potrzebuje jakiejś super karty graficznej.

O Twoim niech się lepiej wypowiedzą specjaliści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Też zastanawiam się nad zakupem HTPC. Można takie cudeńko złożyć za ok. 3000zł i ma się wszystko... a na dodatek przyszłościowo. No ale do rzeczy:

Wiecie może jak się do tego mają głośniki bezprzewodowe? Chciałbym sobie takie właśnie sprawić. Tak z 500Watt by się przydało albo mniej. Jakość jest najważniejsza i wszelakie Dolby etc. Odpadają komputerowe bezprzewodowce bo to straszna lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tez że na kompie nie gram tylko net, filmy muza i od czasu do czasu jakieś projekty w programach typu Cad.

 

Jak do CADa też, to zostawiłbym tego proca i kupił płyte na H55. Grafike opylić oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką płytę byście poradzili na h55 oczywiście stabilną i tanią z lekką możliwości oc. Nie orientuje się ktoś czy da się zamontować inne chłodzenie Cup w takiej budzie, chodzi o oby dwa podane przykłady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie dotyczące obudów z dotykowymi ekranami, a konkretnie chodzi mi o same ekrany. Czy można kupić je osobno(jeśli tak to gdzie, jak są podłączane do kompa, czy wymagają jakichś sterowników, Czy nawigacje albo podobne urządzenia wyposażone w Bluetooth mogą robić za takie bezprzewodowe monitory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...