Skocz do zawartości
jazzmad

Jaki monitor IPS 24 calowy do gier

Rekomendowane odpowiedzi

A ze tak spytam, ten HP ZR24w ma matryce oczywiscie blyszczaca jak psie kulki ?

 

Bo chce narazie kupic Benq 24" z podswietleniem LED za cale 700zl :D jako drugi monitor, ale jest tez opcja

ze zamieniam mojego super NECa 20" na jakis inny S-IPS ale 24". Narazie nie wiem co wybrac jeszcze.

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni także ja, posiadam ZR24w, jestem bardzo zadowolony, piwot działa dokładnie i lekko, dioda zasilania bardzo delikatna i przyjemna. Wyposażenie w kable kompletne, dobrze opakowane :)

 

Sam monitor, tzn matryca, wg mnie dużo dużo lepsza od mojej starej tn'ki w dellu 6400.

 

Na pewno warto!

 

Ale mam dwa pytania:

 

Jakie ustawienia proponują osoby które je mają, i znają się na tym lepiej ode mnie?

Co zrobić z kablem, monitor ma DP i DVI, moja grafika DVI i HDMI. Warto bawić się w przejściówki i łączyć DP i HDMI? czy zostawić DVI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odkopuje temat....

Tez zastanawiam się do kupna HP ZR24w wyszła jakaś alternatywa dla niego>? przedział 1600-1800zl

 

PS:

@Esper

Po tak długim użytkowaniu tego monitora jeszcze raz byś go kupił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZR24w jest juz u mnie

 

po pierwsze jest zbyt jasny

przy jasnosci na 0 musialem mocno zjechac z kontrastem by nie napie****** po oczach podczas czytania dokumentow przy wlaczonej lampce

po drugie czern jednak jest daleka od doskonalosci ( ale tragedii tez nie ma, mysle ze szybko sie przyzwyczaje )

w gornym prawym rogu ma niewielka nierownomiernosc podswietlenia ( w sumie zauwazalne tylko na czarnym tle )

nie znalazlem zadnych walnietych subpixeli

 

generalnie jak za te pieniadze spodziewalem sie ze bedzie jednak odrobine lepiej

w sumie jedyna powazna jak dla mnie wada to zbyt duza jasnosc

 

monitor zakupilem za 1455 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, odpowiadasz po roku czasu :-P

.... a wracajac do posta jest coś aktualnie w cenie do 1500 zł godnego uwagi, oczywiscie mowa o 24 calach i najlepiej w formacie 16:10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, pierwsze oba są mi znane, szczególnie dell, czytalem recki i opinie więc dobre propozycje. Natomiast poczekam na Dell'a U2413 - "wyposażony w 10-bitową matrycę typu AH-IPS (Advanced High Performance In-Plane Switching), zapewniającą pokrycie aż 99% przestrzeni barwnej standardu Adobe RGB i 100% sRGB." ....syci Dołączona grafika do tego zachowane proporcje 16:10 , gitara! Dołączona grafika

do tego złącza DVI, HDMI, DisplayPort i mini DisplayPort, zintegrowany czteroportowy hub USB 3.0 i czytnik kart pamięci. Podają cenę 675 Euro ~ 2.800 PLN, czyli u nas obstawiam na kwotę 3.200 Dołączona grafika hmmm, za ta kwotę można miec Eizo. Może zejdą z ceny, za 2K wezme, za 3K szkoda zachodu i pozostaną pierwsze oba, za 3K moge mieć 3x U2412M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...