Skocz do zawartości
cochin

problem z kompem - zasilka lub grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Historia jest troche zawila ale jestem juz zdesperowany i prosze was o pomoc.

 

Moj sprzet to x2 3600+1900@2800mhz, asus hd4850 glaciator nigdy niekrecony, 2x2gb mushkin 800, 400W delta, Vista x64

 

zaczelo sie od resetow kompa w grach i lekkiego przegrzania procka - ok 70st w stresie. pierwsze co to zmiana chlodzenia i odtaktowanie procka- temp spadly do 45st. resety nie ustaly. po ktoryms niekontrolowanym zwisie vista sie totalnie wysypala, podlaczylem inny dysk z innym systemem zeby wyeliminowac software. resety nie znikly. nastepnie podlozylem inny ram- bez zmian. a nastepnie pozyczylem inny zasilacz (inna delta 400W- tylko takie mam dostepne w robocie). resety w grach ustaly ale niestety wystepuja czeste spadki fps z 30-40 na 5fps przez okolo minute :/

zaczalem testowac programem OCCT. CPU test przechodzi ok, ale GPU test resetuje kompa po kolo 2-3minutach, fur mark nie powoduje zadnych problemow. przynioslem dzis grafe do roboty i wsadzilem do zupelnie innnego kompa (core2duo 8400, 2gb ram, 400w delta- jeszcze inna niz tamte). GPU test w OCCT resetuje kompa po ok 2-3 min ale 3d mark chodzi bez problemow dosc dlugo. grafa sie nie przegrzewa ok 95stopni w pelnym stresie.

 

no i jestem w kropce, grafika sprawdzona na 2 kompach. dziala bez problemu- jedynie na obu OCCT GPU test ja wywala.

moja stara delta 400W nie wiem czy sprawna, niby na innej na pewno dobrej delcie jest troche lepiej- ale nie jest do konca dobrze.

 

pomozcie co moge dalej zrobic, czy ta grafa jest uwalona? jak wysle do serwisu to stwierdza ze jest ok przeciez skoro tylko OCCT ja wywala..

a moze te wszystkie delty 400W to za slabe na te grafe? (OCCT pokazuje spadek 12V na 11,7V w stresie) trzeba zmienic na cos lepszego? w poradnikach polecaja do tego sprzetu fortrona 400w ktory nie jest jakos specjalnie lepszy..

podajcie jakies pomysly bo sie zaczynam zalamywac

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może zainstalować inne sterowniki do karty, czy też popraw radiator na karcie. 95st na rdzeń (ręką dotknij radiatora, czy gorący)np po jakiejś grze, to po rdzeniu już. Kiedyś miałem 7600GT(przez chwile, nie miała artefaktów), pasywne chłodzenie było, oczywiście źle założone przez gigabyta, nie dociskał radiator do rdzenia i się rozsypał rdzeń, ale niekoniecznie u ciebie musi być to samo. Delta powinna ciągnąć tą kartę.

Edytowane przez finish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dotykam jest goracy na maksa :/ aha jeszcze dodam ze przy zwisie kompa na karcie zapala sie czerwona dioda led... niby oznacza to wlasnie overheating problem :( :(

doczytalem ze nowy bios rozwiazuje ten problem ale bios pobrany ze strony asusa wyrzuca komunikat ze nie mam zgodnego sprzetu :/ ma ktos moze bios do tej karty?

 

dodatkowo odkrece radiator i nalozej dobrej pasty, dzieki za rade..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na forach często ludzie mówią o poprawnej obsłudze kart graficznych przez płyty główne, czyli płyta też może mieć na to wpływ, ale już wrzucałeś ją w inny konfig, także płytę zostaw na sam koniec (najpierw pasta na rdzeń). Co do biosu, to wygrywasz od producenta karty (te same parametry pamięci, szyny, gpu uwzględniasz przy wyborze bios) lub zmodowany z netu, jeśli wgrywasz jakimś dosowym programem, to z przełącznikiem wymuszającym aktualizacje, ale bios też zostaw na koniec.

Edytowane przez finish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 4850 trzymał się dzielnie nawet przy 105 stopniach, cośtam piskał (SmartDoctor meldował, że gorąco, ale nic poza tym) - artefaktami nie sypał, resetów nie robił. Takiego udomowionego mam najwyraźniej, nie taką dziką bestię jak Twój. ;) Odkurzałeś kartę kiedyś? Przedmuchałem raz kartę, że tak się wyrażę, ustnie, tempy spadły o 5 stopni. Po sprężonym powietrzu już było tylko 90 stopni w stresie. No i wiesz, jak zamontowałem u siebie Accelero z dwoma dmuchawkami, jak zobaczyłem 35 stopni idle i 40 stopni stress, to spadłem z krzesła. ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta i reszta kompa regularnie odkurzana. zmienilem paste po radiatorem i zamontowalem dodatkowy wentylator na gorze karty- tak w poprzek. niestety temp nie spadly ale sie nie juz nie wiesza. prawdopodownie przegrzewal sie jakis inny element karty i przy temp rdzenia ok 95 stopni karta sie wieszala z przegrzania tego elementu. po zalozeniu dodatkowego wentylatora (dmucha na pamieci i sekcje zasialana), temp na karcie dochodza do 110 w ostrym stresie ale karta sie juz nie wiesza..

 

moze jak bedzie troche gotowki to zainwestuje tego accelero, w koncu karta jeszcze nie taka stara zeby zmieniac, a poki co dziala ok, dzieki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...