Skocz do zawartości
Oooszasty

ulepszenie kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myślę, że do wyższej rozdziałki do nowych gier mi już komp nie wystarcza. Bad Company nawet na razie nie kupuję do tego sprzętu. Sprzedaję xboxa i mam trochę kasy zaoszczędzonej + to co dostanę za obecne części i będzie 2000zł na upgrade.

 

Obecne komponenty:

procesor: AMD Athlon X2 5000+ 2,6ghz

mobo: msi k9neo-f (shit totalny, dosyć, że jak podkręci się procka o 100mhz to już komp jest niestabilny to muszę wciskać F1 po uruchomieniu kompa, a potem muszę jeszcze kliknąć w profil, więc trochę to wkurza) teraz chcę mieć mobasa od gigabyte

Ram: ddr2 2gb od kingstone'a

twardziel: 250gb od samsunga

nagrywarka DVD od LG

zasilacz Feel III 400w - imo dobra zasiłka, ale nie ma potrzebnych wejść pinowych i do nowego kompa nie starczy

karta grafiki: ATI radek HD 3850 512mb od GeCube (to zostawiamy, w wakację chcę kupić coś z high endu

monitor: Dell 2209WA 22"

system: XP pro, ale chcę kupić za jakiś czas windę 7, pewno 32bitową, co ma 64bitówka, że tak polecają teraz?

buda: NZXT Apollo Black - dużo miejsca ma i dobrą wentylację

 

 

Tak myślę, że nie ma sensu się przesiadać z 2 rdzeni na 2 rdzenie. Jakby wziąć Phenoma II X4 to by dało radę, wziąć mobo co działa i z ddr2 jak i ddr3?

Zastanawiam się nad i5 750, ale intel ma już 32nm to pewno niedługo i w tych nm wyjdą prock z 4 rdzeniami, ale jeszcze jaka cena będzie... I inna sprawa na radeonie mi się źle grafika w wiedźminie wyświetla to na pewno wezmę geforca. Jednak Radeon World nie dla mnie.

Edytowane przez szokooko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj wszystko oprócz budy, nagrywarki i ewentualnie dysku.

 

4GB Goodram 1333/1600MHz CL9 + M3A770DE + x4 955 C3 + OCZ 500W

Do tego karta za resztę kasy.

 

W jakim sensie źle wyświetla grafikę? Artefakty?

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co masz to nie wina marki "Radeon" a Twoja :P

Co do oplacalnosci to wejdz w polecane zestawy i zobacz gdzie nV ma sens ;] prawie nigdzie. W kazdym segmencie radeon jest lepszy, tanszy, nowszy, oszczedniejszy i w nowszym procesie z nowszymi technologiami. Ale do wakacje moze bedzie fermi i wszystko sie moze zmienic :P Chodzi o to zeby nie strzelac fochow na marki przez wydumane albo stare problemy/karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh powinienem napisac ze Twojej karty, ale ok nie bede sie wypieral :P Z tym ze powinienes zapewnic karcie odpowiednia cyrkulacje w budzie, odpowiedni chlodzzenie i zasilacz. Mialem arty dwa razy :P raz jak karta sie grzala, a drugi raz jak zasilka nie dawala rady i nie trzymala napiec, ale wtedy to po chwili all siadalo. Masz najnowsze sterowniki, servicepacka i updeaty ? Patche do wiedzmina ? Jezeli masz takie artefakty to powinienes wiedziec czemu i dociekac tego bo osobiscie uwazam ze zawsze cos mozna naprawic :P no moze prawie zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystko najnowsze, patche, stery itd. Gra oryginalna a tak się dzieje tylko w wieśku. I to nie tylko mi. Na 8600gt obraz był jak żyleta.

 

A może by dało się złożyć taki zestaw na i5 750? A jeszcze wchodzi opcja i3 + dobre mobo + dobre pamięci + dobry zasilacz + dobre chłodzenie do procka i oc do 4,5ghz.

 

Procesor: Intel Core i5-750

Płyta główna: Gigabyte P55-UD3R (albo coś od asusa)

Pamięć RAM: OCZ 4GB (ale nie wiem jakie)

+ jakiś zasilacz co by miał 1x6pin, ale i te większe na przyszłość (to chyba ocz 500w)

 

 

 

 

 

I czy opłaca się kupować lepsze chłodzenie? Bo ja nie zamierzam smarować ani teraz ani później żadnymi pastami na procka. :P

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZASILACZ TACENS RADIX III - 520W - 14dBA

lub

ZASILACZ XILENCE GAMING 600W (XP600.(135)R3) 80+

lub

ZASILACZ FORTRON (FSP500-60GHN 85+) 500W 80+ BRONZE <-- po taniości ...

 

wiem że nie lubisz MSI ale lepszą płytą będzie MSI P55-GD65 P55 S1156 <-- to bardzo udana konstrukcja i możesz o niej poczytać w necie...

PS. twoja poprzednia płyta MSI to jeden z najgorszych modeli dlatego też nie podchodź sceptycznie do tego co zaproponowałem...

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, że w MSI jak raz wejdziesz do biosu to przy włączaniu kompa już zawsze musisz wciskać F1 ...

 

 

Btw masz windę 7 32 czy 64 bitową? I jaka jest różnica między nimi?

Edytowane przez szokooko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, że w MSI jak raz wejdziesz do biosu to przy włączaniu kompa już zawsze musisz wciskać F1 ...

 

 

 

nie wiem co tam nazmieniales/poustawiales sobie w biosie

ale nie jest to zaden feature od msi

najprawdopodobniej Twoja wina takiego zachowania plyty

 

wobec powyzszego, nie powinienes automatycznie eliminowac msi z grupy potencjalnych zakupow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym F1 to na pewno twoja wina i gwarantuje że MSI nie zmusza ludzi do wciskania F1 jak tylko wejdą do BIOS :)

pewnie masz ustawione w BIOS "HOLD AT ALL" i nie masz fdd lub myszy klawiatury na PS2.

Ustaw BRAK zatrzymania przy nie wykrywaniu klawiatury/myszy/fdd i nie będziesz musiał wciskać F1.

 

WIN 7 32-bit -> obsługa do 3,7GB ram,

WIN 7 64-bit -> obsługa do 128GB ram o ile dobrze pamiętam (wersja ULTIMATE)

 

w skrócie jak chcesz 4GB lub więcej musisz mieć 64-bit ...

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz nałożyć pasty to będziesz miał problem bo tak czy inaczej między prockiem a radiatorem pasta musi być, ze względów przewodnictwa cieplnego :wink:

 

64bit os jest lepszy wg. mnie bo nastawiony jest na przyszłość a także podstawowa sprawa czyli obsługa ramu powyżej 3.25gb, podobno 7 jest ostatnim systemem w którym jest jeszcze opcja x86 czyli w 32 bitach :rolleyes:

 

Bios zresetuj, a następnie skonfiguruj uczciwie i z głową i nie będzie problemu, jeśli chcesz puścić i5 750 na 4.5ghz to znajomość ustawień biosu jest podstawą, problem z potrzebą naciśnięcia klawisza F1 występuje nie tylko na MSI, nie miałem nigdy MSI i nie za bardzo kojarzę nazewnictwo w ich biosach ale w instrukcji na pewno jest napisane.

 

"Driver error" może wynikać z czegoś zintegrowanego na płycie ale sprawdź sam.

 

a co do kupna: ram może być goodram 2x2gb 1600mhz cl9, na p55 nie trzeba ramu górnych lotów do oc, płyta MSI P55-GD65, chłodzenie Scythe Mugen II rev. B

 

edit. na x64 niestety możesz stracić obsługę przestarzałych aplikacji, co wiąże się z kombinowaniem z xp mode, przykład deluxe ski jump 2 ale ogólnie opłaca się i tak jak dla mnie.

Edytowane przez pavel54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 kompa mam już 8lat (athlon 1000+ 1ghz) i jest na boxowym chłodzeniu i nigdy pasty nie używałem. Ten komp już 3 lata ma i też box i nigdy pastą nie smarowałem. Może jak w sklepie składali kompa to posmarowali.

Edytowane przez szokooko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 kompa mam już 8lat (athlon 1000+ 1ghz) i jest na boxowym chłodzeniu i nigdy pasty nie używałem. Ten komp już 3 lata ma i też box i nigdy pastą nie smarowałem. Może jak w sklepie składali kompa to posmarowali.

 

Na 99%, nie nakładanie pasty przy składaniu kompa jest hmmm kopaniem dołka pod samym sobą, jak do tego jeszcze ma dojść oc to jest to chyba jakiś akt samodestrukcji, oczywiście jeżeli pasta jest na radiatorze to ok ale i tak to jest pasta "glut" a nie porządny materiał przewodzący i zalecane jest wymienienie tego na coś w rodzaju AS5, nawet ceramique, naprawdę jest to dobra inwestycja, kupisz raz as5 a starczy ci na długo, to nie jest tak że wystarczy tylko na jeden procek :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, ale jestem mądry. W biosie ustawiłem No Error i już jest ok. xD

 

I teraz druga sprawa. Jak odpalam windowsa to mam nazwę użytkownika i muszę wpisać hasło, hasła nie ma klikam enter. Najpierw musiałem w profil klikać (mam jeden) to tak poustawiałem, że po wciśnięciu start nie mam ikonki (samolot piłka, itp.) tylko samą nazwę. i jeszcze jak klikam zamknij system to mam pasek rozwijany i wybieram czy chcę wyłączyć czy uruchomić ponownie itp. Jak to naprawić? Btw już msi jest cacy :E

Edytowane przez szokooko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 bierz...

to co pisałem wcześniej ...

 

po drugie:

panel sterowania -> konta użytkowników -> szukasz opcji wymagaj hasła po wznowieniu -> wyłączasz i po jabłkach...

 

PS. Kanonizują mnie za życia za cierpliwość do takich użytkowników :)

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzętu może jeszcze ktoś coś napisze/doradzi?

 

To tak:

Procesor: Intel Core i5-750

Płyta główna: Gigabyte P55-UD3R

Pamięć RAM: A-Data 4GB 2x2GB 2000 MHz CL9 EE

Zasilacz: OCZ StealthXStream 500W

 

Chociaż postanowiłem, że nie będę smarować go później pastą i żal mi kasy na lepsze chłodzenie (jak się komp zestarzeje to pewno będę musiał jednak kupić zestawik do oc, ale to póóóźniej) to może by wybrać tańszą płytę główną? Byleby wszystko ładnie działało i Turbo śmigało. Ramy te a-data do oc są ponoć dobre, a skoro sobie odpuszczam je to może też coś tańszego? smilies/szczerbaty.gif I jakie piny ma ten zasilacz i czy jest cichy? Już nie chcę mobo gigabyte koniecznie. smilies/szczerbaty.gif

 

W tym sklepie drogo jest raczej. Sklep Komputerowy MPC To jeszcze zostaje opcja zamówić przez internet i samemu składać (chociaż boję się montażu procka i chłodzenia smilies/szczerbaty.gif a i tak za przesyłkę będzie trzeba zapłacić), a jak nie wyjdzie to dam do komputerowego i mi złożą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nic mowic ale czesto w komputerowym robia to gorzej niz zrobilby pierwszy lepszy dzieciak w bloku :P Jest bardzo duzo zdjec i filmikow w necie. Opisane dokladnie wszystko, tylko kable ale to na biezaco rozplanujesz.

 

Bez OC bralbym 965 C3 bo: taniej, wydajniej, tak samo przyszlosciowo. I na dzis mialbys lepsza wydajnosc i miglbys kupic sobie jakiegos antka albo bq 700 :P pod przyszle x6 itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...