Skocz do zawartości
paco128

Błąd karty graficznej, systemu?

Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest? Jak się tego pozbyć? Wyłączenie explorer'a, jak widać w załączniku nic nie daje... Tutaj pisze akurat 'Euro Tax' (nie wiem skąd to), ale czasem wyskakuje i zostaje napis 'zamknij', jak nadaję kursorem na krzyżyk do zamykania czegokolwiek, np. gg. Niczym nie mogę tego zasłonić. Z wyjątkiem Menadżera Zadań, bo on tak czy siak jest "na wierzchu". Pomaga tylko ponowne uruchomienie komputera. Pomoże mi ktoś? pozdro

post-173538-126824202225_thumb.jpg

Edytowane przez paco128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa... Nie mam żadnych złośliwości na HDD. To samo działo się na starym OS i na starej grafice. Możliwe, że to dlatego, że proca podkręcałem czasem? I sobie to zapamiętał...? :/

Edytowane przez paco128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Sprawdziłem OS spybotem. Zobaczymy jak to będzie. Codziennie mi to nie występuje, będę musiał poużytkować trochę. Karta graficzna odpada, bo to samo działo się na zintegrowanej i na starej 7300GT. Problem z zasilaniem chyba też odpada, bo to praktycznie nowy zasilacz i na dodatek nie działa pod obciążeniem (sprzęt w sygnaturce). Pamięci sprawdzę jak będę miał możliwość MemTest'em. System Też odpada, bo jest świeżutki. Na starym działo się tak samo. Dysk sprawdzałem HD Tune PRO i nic podejrzanego nie widać. Pozostaje albo płyta, albo pamięci. A co, jeżeli żadne z tych nie jest prowodyrem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z zasilaniem chyba też odpada, bo to praktycznie nowy zasilacz i na dodatek nie działa pod obciążeniem (sprzęt w sygnaturce)

Skoro nowe rzeczy się nie psują, to po co producenci udzielają gwarancji? Takie założenie (jak Twoje) często skutkuje długim i bezskutecznym szukaniem przyczyny problemu z zupełnie innym miejscu, niż się szukać powinno.

Pierwsza zasada diagnozowania czegokolwiek: nigdy nie zakładaj, że coś nowego/firmowego/drogiego/na gwarancji nie mogło się uszkodzić.

 

 

Dysk sprawdzałem HD Tune PRO i nic podejrzanego nie widać.

Oczywiście zakupiłeś pełną wersję na potrzeby sprawdzenia kompa zamiast użyć darmowej, która robi to samo?

Do tego oczywiście doczytałeś opisy każdego z parametrów SMART i jesteś pewien, że wszelkie parametry są w normie dla zdrowego dysku...?

 

Pozostaje albo płyta, albo pamięci. A co, jeżeli żadne z tych nie jest prowodyrem?

Zasilacz?

 

IMO: Pamięci, płyta, system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. No nie wiem co z tym zasilaczem. Jakby miał być niesprawny, to dlaczego w niczym innym się to nie objawia? Żadnych restartów, BSOD, zwiech, itd., tylko głupia podpowiedź (euro tax, zamknij itp.)?

 

2. HD Tune PRO kupiłem już dawno, dawno temu. Oryginał ;-)

 

3. System też odpada, bo jest świeży, już to mówiłem. Wszystkie aktualizacje są zainstalowane, nie mam żadnego syfu.

 

4. Jak sprawdzić płytę główną? Kiedyś kolega zaniósł swoją płytę na diagnostykę i wykryli mu zwarcie na mostku południowym. Jak oni tego dokonali?

 

5. Pamięci chyba dzisiaj sprawdzę.

 

POZDRO! :-)

 

5. Pamięci są wolne od błędów.

Edytowane przez paco128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to "Zamknij", którego nie da się usunąć to jest to od GG.

Najedź na "zamknięcie GG" poczekaj aż się pojawi "Zamknij" i powoli ale zdecydowanie odjedź myszką :D i zamknij zniknęło :)

Natomiast EuroTax? Może kolejny zbugowany program? Ja zdecydowanie stawiam na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe w procesach nie ma nic, co byłoby uruchomione przez użytkownika czyli przeze mnie, z wyjątkiem niezbędnych aplikacji (tylko explorer i eset + ewentualne włączone w danej chwili programy). Możliwe, że jest to proces systemowy? Na te nie zwracałem uwagi...

 

 

Pioras... Proszę Cię. Takie porady możesz dawać dzieciakom neo, a nie mnie :blink: Bez urazy oczywiście :wink:

Edytowane przez paco128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boze jak czytam te odpowiedzi w stylu zasilacz lub że karta graficzna jest do pupy to chce popełnic samobójstwo.

Mnie tez się dzieją takie rzeczy, i najprawdopodobniej jest to przez nowe gg. U mnie najczęściej wystepuje to gdy mam włączoną Operę i włąśnie nowe gg (wyłączam gg i czasami znika czasami nie, ale mnie to nie przeszkadza za bardzo :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boze jak czytam te odpowiedzi w stylu zasilacz lub że karta graficzna jest do pupy to chce popełnic samobójstwo.

Mnie tez się dzieją takie rzeczy, i najprawdopodobniej jest to przez nowe gg. U mnie najczęściej wystepuje to gdy mam włączoną Operę i włąśnie nowe gg (wyłączam gg i czasami znika czasami nie, ale mnie to nie przeszkadza za bardzo :) ).

 

Dokładnie :) Ale autor tematu i tak swoje wie i obraża innych użytkowników. Odpowiedni post zgłosiłem już do moderacji. Piszę na tym forum tylko dlatego, że trzyma sensowny poziom i mam nadzieję, że tak zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boze jak czytam te odpowiedzi w stylu zasilacz lub że karta graficzna jest do pupy to chce popełnic samobójstwo.

 

Bo oczywiście wiesz jakie skutki powoduje uszkodzony sprzęt w każdym wypadku. Jest to łatwe do przewidzenia i typowe zachowania są zaszyte w układzie sterującym zasilacza.... :mur:

 

Mnie tez się dzieją takie rzeczy, i najprawdopodobniej jest to przez nowe gg. U mnie najczęściej wystepuje to gdy mam włączoną Operę i włąśnie nowe gg (wyłączam gg i czasami znika czasami nie, ale mnie to nie przeszkadza za bardzo :) ).

 

A mnie się takie rzeczy nie dzieją. Wyp...wal ten ułomny komunikator. Jak problem zniknie, to się ciesz. Jak nie, to format lub szukanie przyczyny w sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam bardzo, gdzie ja kogoś obraziłem? Jeżeli zainstalowane, ale wyłączone gg ma coś do tego, to wystarczy grzecznie napisać, a nie pokazywać, że wyżej się dupę ma niż sra (do Pioras). Dziękuję, dobranoc.

 

P.S. ULLISSES, Dzięki za pomoc. Spróbuję odinstalować to gg i wyzbyć się jego resztek zewsząd. Jeżeli podziała, to dam znać. Poproszę wtedy również o zmianę tematu, jeżeli to możliwe, aby inni mogli łatwiej znaleźć ten wątek w google. pzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam bardzo, gdzie ja kogoś obraziłem? Jeżeli zainstalowane, ale wyłączone gg ma coś do tego, to wystarczy grzecznie napisać, a nie pokazywać, że wyżej się dupę ma niż sra (do Pioras). Dziękuję, dobranoc.P.S. ULLISSES, Dzięki za pomoc. Spróbuję odinstalować to gg i wyzbyć się jego resztek zewsząd. Jeżeli podziała, to dam znać. Poproszę wtedy również o zmianę tematu, jeżeli to możliwe, aby inni mogli łatwiej znaleźć ten wątek w google. pzdro

 

Znowu mnie obrażasz. Po raz kolejny zgłaszam do moderacji. Nie chodzi o wywyższanie się a kulturę dla ludzi, którzy starają się pomóc rozwiązać problem. O GG chyba ja pierwszy napisałem dosadnie i dokładnie, więc nie tej osobie dziękujesz co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo oczywiście wiesz jakie skutki powoduje uszkodzony sprzęt w każdym wypadku. Jest to łatwe do przewidzenia i typowe zachowania są zaszyte w układzie sterującym zasilacza.... :mur:

 

Możliwe ze wydało mi się to śmieszne bo znałem przyczynę "tego czegos". Wybacz nie chciałem tego tak dosadnie podkreślić :(.

W każdym razie to na bank jest wina gadu-gadu, niestety ale ten program jest tak zabugowany, że nie tylko sam się psuje, ale potrafi spieprzyć inne oprogramowanie (jako przykład podam że Game-Guard (takie zabezpieczenie anty-wszystko w grach MMO) lubi się sypać przy właczonym gg i nic na to nie da sie poradzić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to, gdyż zazwyczaj jak się nam wyświetlają fragmenty z wyłączonych programów, oznacza to artefakty czyli uszkodzenie grafiki, pamięci lub inne cuda na kiju związane ze sprzętem. GG10 nie testowałem, więc do głowy by mi nie przyszło, że takie lamerstwo tam odstawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...