Skocz do zawartości
Micky92

mobo i ram do 300 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, poszukuję płyty głównej i ramów pod tego procka. Budżet jest niestety mocno ograniczony, więc celuję raczej w używki. Co w tym przedziale cenowym by się znalazło? Myślę o gigabyte m61pme-s2p i 2gb ram goodrama/kingstona, bo sa tanie i dobre. Dobry wybór czy macie coś ciekawszego? Żadnego OC nie przewiduję na tym zestawie. Aha, w razie gdyby miało to jakieś znaczenie - zasilacz, na którym to będzie pracowało to fortron 350pnr oraz grafika geforce 8600gt ddr3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to wymagałoby dołożenia jeszcze 50-80 zł przynajmniej, a tym akurat nie dysponuję, poza tym nie będzie to komputer do najnowszych gier, od tego mam inny, dużo lepszy. Więc prosiłbym jeszcze jednak o ewentualne propozycje co do tego procka, którym dysponuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniu o dokładnym obejrzeniu specyfikacji tej płyty jestem do niej coraz bardziej przekonany. Nie dość, że słyszałem, że jest dobra, to ma tryb SLI, a poza mam możliwość odbioru osobistego, bo nie mam daleko do Lublina. Dzięki za pomoc, normalnie dostalibyście za to browara, ale tak to za daleko trochę ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostałem poproszony o złożenie zestawu dla osoby, która na co dzień siedzi w programach graficznych (corel draw 11, jakiś photoshop), mam z tym związane kilka pytań:

1) czy procek dwurdzeniowy wystarczy? jak tak, to czy swoje zadanie będzie spełniał athlon II x2 250, czy lepiej byłoby tu dać phenoma II x2 550 C3? ewentualnie mamy jeszce w odwodzie athlona II X4 620, kosztuje prawie tyle samo co phenom

2) ilość ram: 4 czy więcej?

3) grafika: myślę o radeonie hd4850, tylko 512mb czy 1gb?

Dodam, że nie będą to potężne pliki graficzne, niemniej jednak obróbka graficzna z tego co wiem jest wymagająca, więc komputer też musi być w miarę dobry. Aha, zależy mi też, żeby ten komputer był jak najcichszy. No i przydałoby się do tego jakąś obudowę, taką z najtańszych, bo i tak żadnego OC tam nie będzie.

Edytowane przez Baloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie i nie.

Szyna ok, moze troche to roznice robi, ale patrz na testy i wydajnosc. Szyne nadrabia czym innym :P

Te ramy to drogie bardzo cus co Ci nie potrzebne ;] kup takie ddr3:

GoodRam 2GB 1600MHZ - 180 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko właśnie mam możliwość kupienia używanych transcendów, więc nie byłyby takie drogie, chodzi mi o sam fakt czy odpalą czy nie. Z tego co wiem asrock a770de+ nie obsługuje ddr3, więc odpadają proponowane przez Prologa goodramy. A te od klausa... Cena jest niby atrakcyjna, az za atrakcyjna nawet jak na 4 gb, poza tym jakoś nie ufam jakości kości noname

Edytowane przez Baloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko po co sie pchasz w ddr2 ? To nie oplacalne i nie przyszlosciowe :P Kup mobo am3 czyli bez + i ramy ddr3 ktore dzis sa tansze od ddr2 albo maja podobna cene. To chyba mowi samo za siebie :P Czemu Diablo jest drozsze od nowego Gallardo ? Bo jest juz archaikiem :P trudno dostepnym i problematycznym z kazdym rokiem co raz bardziej, tak jest tez z ddr2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po to się w to pcham, bo mam procesor pod am2 (athlon 64 x2 5200+) który chcę wykorzystać, a nie nie znajdę mobo, która ma podstawkę am2/am2+, wykorzystuje ddr3 i jeszcze mieści sie w przedziale cenowym do ~200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha to przepraszam. Moj blad :P

W takim razie bralbym to co latwiej bedzie sprzedac albo cos taniego by nie zalowac potem. Wiadomo sprzzet sie starzejje i tyle. Spojrzalem na gorze na propozycje athlona II i tak mi sie zakodowalo jakos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wracając do pytania: te transcendy będą tu działały, czy mam szukać czegoś innego? Ewentualnie jakieś geile/patrioty/a-data/corsairy/kingstony/goodramy 2x2gb, zzależy co bym znalazł z używek w cenie ok 200 zł

Edytowane przez Baloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu komputera dla grafika- nadal nie wiem czy athlon II x4 czy phenom II x2, oraz grafika - w oparciu o to, co mamy dostępne na esc.pl I podkreślam - ma być cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję zestawu komputerowego dla grafika. Taki temat juz chyba zakładałem, ale nie mogę go znaleźć żeby go odświeżyć, więc zakładam od nowa.

Komputer ma być przeznaczony do prac graficznych (nie jakieś kobylaste przedsięwzięcia, no ale zawsze), oglądania TV poprzez tuner tv podpięty do peceta, jakiś film, internet, ot. takie podstawowe zadania.

Mój typ to:

Procesor:AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz, 95W, BOX, Black, AM3/ 439 zł

Płyta główna:AsRock M3A785GXH/128M /AMD 785G, DDR3-1600/ 335 zł

Pamięć RAM:GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 390 zł

Dysk twardy:Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 179 zł

Obudowa:Gigabyte Luxo M1000 Black 139 zł

Zasilacz:Fortron FSP400-60GHN 400W 155 zł

Suma: 1637 zł brutto @esc.pl

Moje pytanie brzmi - czy to jest dobry wybór, czy zmienić mobo na m3a770de i dać jakąś grafikę oddzielnie (w tym przypadku pewnie zmianie ulegnie też procesor, no bo będzie trzeba zmieścić się w granicach 1600-1700 zł)?

No i czy ewentualnie coś podobnego dałoby się znaleźć w tej cenie w komputroniku (bo to mam na miejscu, a z esc trzeba by było wiadomo zamawiać)? Podejrzewam, że nie, no ale zapytać zawsze można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi po pierwsze na tym, żeby było to nowe, a po drugie, absolutnej, 100% stabilności, bo to nie jest komputer dla mnie, tylko dla osoby która zna się na nich tylko minimalnie (czyli tyle, co potrzeba do pracy w corelu, photoshopie itp) - więc tu żadne kombinacje w stylu odblokowywania rdzeni nie wchodzą w grę (wiem, że to nie jest trudne czy coś, bo sam mam w jednym kompie procka z możliwością odblokowania na X4, ale czasami łapie zawiechy, a to jest w kompie na którym się pracuje niewskazane). A jeżeliby łapał jakieś zawiechy, czy coś w tym stylu, to nie mam czasy jeździć 80km i patrzeć, co się dzieje. Tak więc jak mówię, nówka sztuka, bez kombinacji

(btw, andrew777, normalnie wiedziałem, że gdzieś tego posta przeniesiesz, miałem takie przeczucie :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co czytałem (bardzo mało testów jest na tym tle jeżeli chodzi o athlona II x4 630) to wypadają podobnie, a z tego co wiem to jeżeli chodzi o programy graficzne to ważniejsza jest liczba rdzeni, a nie wielkość pamięci cache. A jak z resztą zestawu? Zastanawia mnie jeszcze ta sprawa ze zintegrowaną kartą graficzną - jestem sceptycznie trochę nastawiony do takich rozwiązań, sam nie wiem czemu, no ale jakoś tak mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, w takim razie zestaw jest ten co był, tylko procek ulega zmianie z phenoma X3 720 na athlona X4 630. W sumie właścicielce nie będzie robić to różnicy, bo i tak się na tym nie zna, a po przesiadce na nowy sprzęt będzie zadowolona, bo teraz ma w domu starocia amd durona 1GHz, 256mb ram i takie tam badziewia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...