Skocz do zawartości
ath

Colin McRae: DiRT 3

Rekomendowane odpowiedzi

Fani serii Colin McRae nie zdążyli ostudzić emocji wywołanych wydaną w ubiegłym roku drugą częścią DiRT-a, a już szykuje się kolejna. W wywiadzie dla magazynu „Edge” Gavin Cheshire, wiceprezes Codemasters przyznał, że „Mistrzowie Kodu” pracują nad trzecią odsłoną znakomitej rajdówki.

 

Wywiad z Gavinem Cheshire ukaże się w najbliższym wydaniu magazynu „Edge”, który do rąk czytelników trafi dopiero za kilka dni. Już teraz na stronie internetowej pisma pojawiła się jednak informacja, którą ujawnił wiceprezes Codemasters.

 

Zespół odpowiedzialny za grę Colin McRae: DiRT 2 pracuje nad trzecią odsłoną tej części serii sygnowanej nazwiskiem tragicznie zmarłego kierowcy rajdowego.

 

Szczegóły dotyczące nowej produkcji owiane są tajemnicą. Wiceprezes Codemasters zdradził jedynie tyle, że DiRT 3 wniesie powiew świeżości, podobnie jak wcześniej zrobiły to: DiRT, DiRT 2 oraz Race Driver: GRID. Pewną wskazówką może być także stwierdzenie, że znakomita druga część gry była nieco za bardzo „amerykańska”. Czyżby więc twórcy DiRT 3 stawiali na mniej zręcznościowy model jazdy?

 

Cheshire zapewnił, że Codemasters w dalszym ciągu stawiać będzie na innowacyjność, co do tej pory okazywało się kluczem do sukcesu. Trzeba przyznać, że ostatnie produkcje „Mistrzów Kodu”, mimo iż oparte na kilkuletnim już silniku graficznym EGO, były tego najlepszym dowodem. Brytyjska firma uznawana jest obecnie za lidera wśród twórców gier wyścigowych i póki co jej pozycja wydaje się niezagrożona.

 

Dla mnie jedna z najlepszych ścigałek ostatnich lat na czele z gridem. Mieszanka arkade i realizmu daje na prawdę mnóstwo funu. Czekam z niecierpliwością :]

 

Codemasters pracuje nad trzecią częścią Colin McRae: DiRT | Wiadomość 2010-03-12 14:55:42 | GRY-OnLine

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby na co ? ;) Dirt 1 i Dirt 2 to dla mnie praktycznie 2 te same gry. Model jazdy dość podobny. Grafika może i lepsza, ale jakoś ta gra mnie nie zachwyca. Stary dobry Colin 2 IMO był najlepsze. Najbardziej oddający realizm WRC. A tu mamy zupełnie inne wyścigi niezwiązane z WRC. Jazda jakimiś terenówkami 4x4. Nie twierdzę, że fun'u z gry nie ma, bo jest, ale jakoś mnie trochę zniesmaczyła ta gra. Widać Colin zaczyna powoli się robić tasiemcem jak NFS, którego nie trawie za nic w świecie od części Pro Street.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście przyznam że CMR2 i CMR04 mi się bardzo podobały, ale to nie znaczy że Dirty były słabe, wręcz przeciwnie - bardzo mi się podobały, mnóstwo zabawy, głównie pochodzącej z samej jazdy :)

Z drugiej strony, gdyby Dirty (1,2) były rajdówkami jak poprzedniki, grę nazywano by już serią podobną do NFS dawno temu. A tak, zawsze jakaś innowacja, większe grono graczy ;)

Czekam spokojnie na Dirt3, i mam nadzieje że tym razem postawią konkretnie na rajdy ;) (dawno nie śmigałem po Szwecji =) )

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby na co ? ;) Dirt 1 i Dirt 2 to dla mnie praktycznie 2 te same gry. Model jazdy dość podobny. Grafika może i lepsza, ale jakoś ta gra mnie nie zachwyca. Stary dobry Colin 2 IMO był najlepsze. Najbardziej oddający realizm WRC. A tu mamy zupełnie inne wyścigi niezwiązane z WRC. Jazda jakimiś terenówkami 4x4. Nie twierdzę, że fun'u z gry nie ma, bo jest, ale jakoś mnie trochę zniesmaczyła ta gra. Widać Colin zaczyna powoli się robić tasiemcem jak NFS, którego nie trawie za nic w świecie od części Pro Street.

 

Ubi ma ciągle prawa do nazwiska więc wykorzystuje je, żeby zwabić klientów. :]

Co nie znaczy, że robi to bezczelnie, bo ogólnie dirt zbierał bardzo pochlebne recenzje i nie jest to jechanie na marce jak seria fifa, że od kilku lat dostajemy tą samą gre z nowymi składami + 2 nowe zagrania.

Gusta gustami, ale dla mnie grid i dirt wniosły powiew świeżości do ścigałek, dzięki takim crapom jak nfs itp. porzuciłem ten rodzaj gier prawie na dobre.

 

No i ten model uszkodzeń, replaye, miodzio. :]

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubi ma ciągle prawa do nazwiska więc wykorzystuje je, żeby zwabić klientów. :]

Co nie znaczy, że robi to bezczelnie, bo ogólnie dirt zbierał bardzo pochlebne recenzje i nie jest to jechanie na marce jak seria fifa, że od kilku lat dostajemy tą samą gre z nowymi składami + 2 nowe zagrania.

Gusta gustami, ale dla mnie grid i dirt wniosły powiew świeżości do ścigałek, dzięki takim crapom jak nfs itp. porzuciłem ten rodzaj gier prawie na dobre.

 

No i ten model uszkodzeń, replaye, miodzio. :]

 

Grid - zgadzam sie, bardzo dobra arcadeowa giera. Dirt 1 calkiem dobra, pomijajac smieszny pomysl wcisniecia wyscigow buggy, kamazow i innych wynalazkow z [gluteus maximus] do gry ktora skupiala sie zawsze na WRC. Cale szczescie mozna bylo robic progress przez kolejne tiery grajac glownie tylko rajdy wrc. Natomiast Dirt 2 to moim zdaniem porazka na calej linii. Jedyna zaleta tej gry to grafika, reszta jest nie warta poswiecania czasu. Zaczynajac od komicznego PRO ELO odpustowego menu, przez smiesznie mala ilosc tras, a konczac na drewnianym i nie dopasowanym do obrotow dzwieku silnikow. Lepsze synchro ma ta zabawka

:lol: Porownujac dirta 2 do shifta, shift po graniu najnowszego moda zmieniajacego fizyke opon miazdzy ten ostatni crap ze stajni codemasters w przedbiegach. A jesli sprobujemy porownac odwzorowanie dziekow silnika obu gier to dirt2 powinien spalic sie ze wstydu badz zapasc pod ziemie. No ale nie wszyscy zwracaja uwage na takie detale jak udzwiekowienie w scigalkach ;) Jesli dirt3 bedzie w takich samych wiejskohamerykanskich klimatach z fajerwerkami na finishu jak dirt2 to ja go nie tkne kijem, tak jak obecna czesc. Dziekuje, dobranoc... Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne co mnie zachwycilo w Dirt 2 to efekt zalewania szyby woda po wjechaniu w gleboka kaluze, prawie jak w realu. Nic poza tym. Zreszta podejrzewam ze TDU 2 jak wyjdzie to zrobi furore i zacmi Dirt 3 tak jak to zrobil TDu z reszta scigalek ukazujac sie na rynku.

 

Dla mnie seria Colinow skonczyla sie na CMR3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Miooodziooo. Jeszcze tylko mogli by się pozbyć nazwiska "Colin McRae" z nazwy (w USA jest sam DiRT) i było by ok, ludzie by może ciut mniej narzekali.

 

 

Zobaczymy co pokaże ta skromnie póki co pokazywana gra WRC która ukaże się pod koniec roku. DiRT 3 na pewno ją zmiażdży graficznie, ale oby nie tylko tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra poza calkiem niezla grafika nie ma nic ciekawego do zaoferowania... Nawet rozpatrujac ja w katergoriach arcade. Pewnie znow dostaniemy niedopasowany dzwiek silnika (lotus z amigi lepiej wypada pod tym wzgledem) i mase amerykanskiego SHOW. Zaczynajac juz od samego menu... Takze amen i krzyz na droge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie podobała się dwójka, to najlepiej powstrzymać się od komentowania tutaj. Skomentuj to co widzisz w trailerze, nic innego o grze nie wiadomo. Temat o DiRT 2 już jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale to juz jak odpowiadam w temacie bez ohow i ahow to jest to zakazane? W trailerze gowno widac, obawiam sie ze gra bedzie na rownie wysokim poziomie... Przepraszam ze nie biore pod uwage rewolucji na miare wprowadzenia fizyki rodem z RBR z racji braku dostepu do szerszych informacji na temat ken blocka 3. Colin Mc Rae pewnie przewraca sie w grobie widzac co zrobili z ta czysto rajdowa seria

Edytowane przez Carson
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carson w tej grze jest więcej fizyki (choćby zajedwabisty model obrażeń) niż w tdu i nfs shi(f)t w które pogrywasz także nie wiem ocb. :]

To ma tak być, show, fajerwerki, arcade, nie wiem czego wymagasz od gry, która jest właśnie w takim stylu, że ma być symulatorem, że odgłosy silnika nie są realistyczne ? ;/

 

Zobacz na oceny - DiRT 2 (pc) reviews at Metacritic.com wszędzie wysokie, gra jest bardzo dobra, tylko po prostu nie dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carson w tej grze jest więcej fizyki (choćby zajedwabisty model obrażeń) niż w tdu i nfs shi(f)t w które pogrywasz także nie wiem ocb. :]To ma tak być, show, fajerwerki, arcade, nie wiem czego wymagasz od gry, która jest właśnie w takim stylu, że ma być symulatorem, że odgłosy silnika nie są realistyczne ? ;/Zobacz na oceny - DiRT 2 (pc) reviews at Metacritic.com wszędzie wysokie, gra jest bardzo dobra, tylko po prostu nie dla Ciebie.

 

Wiecej fizyki niz w shifcie? :lol: hahahah w ktorym miejscu powiedz mi :D wlasciwie w tym momencie powinienem wcisnac "dodaj odpowiedz" i sie nie udzelac w tym temacie ale napisze jeszcze pare slow. Model uszkodzen lata mi w kroku bo raczej nie jara mnie roztrzaskiwanie samochodu na drzewach, chociaz gdyby gra byla na dobrym poziomie jako arcade to bylby to naprawde wielki plus (bez sarkazmu). Dobrze przejechany OS bez kraks sprawia mi wiecej radosci niz podziwianie odlamkow rozlatujacej sie frontowej szyby na "ripleju". No ale w tej grze nawet dobrze przejechany OS nie sprawia przyjemnosci. Fizyka ala zaczepione kolo na srodku podwozia i silnik wyjacy jak popadnie (jak nie zauwazasz zlego dopasowania dzwieku do obrotow i poruszajacego sie wozu to nie bede Cie o tym przekonywal), dziala na moje uszy jak falszujaca blondyna na tle dobrej melodii. A oceny na serwisach juz dawno przstalem powaznie traktowac, jesli pokrywaja sie z moimi ocenami to co mi tam, niech sobie beda. Jesli nie to nie bede sie zastanawial co jest ze mna nie tak ze nie potrafie docenic "tak dobrej" gry ;)

 

ps. widocznie jestem "strej daty" jak to mowia, i nie staczam sie po rowni pochylej z calym rynkiem gier. Jaraja mnie okienka z "kalkulacja damage'a" w rpgach, jaraja mnie rozbudowane opcje dialogowe w rpgach takie ze przecietny nastolatek uzywa mniej slow w ciagu dnia niz ja przeczytam podczas jednej rozmowy z npc w starym rpgu. Jaraja mnie rajdy wrc sygnowane nazwiskiem Mc Rae w ktorych chodzi glownie o jak najszybdze przejechanie OSa i na mecie nie strzelaja do ciebie z fajerwerkow jak w sylwestra... Moglbym wymieniac do rana

Edytowane przez Carson
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie smuci brak prawdziwej ścigałki, a nie mass-mtv-mediowej papki ala ostatni Dirt 2;

Na początku teaser'a miałem nadzieję, że będzie dobrze... a potem... tylko jedna myśl w głowie: "Ja pie****, znowu";

 

Zostaja nadzieja tylko w WRC które ma wyjść jak i ewentualnie PS3 i GT5;

 

 

Nie - ja doceniam Dirty, ładna oprawa audio-video... tylko po co te debilne zawody torowe?!

I żeby to miało sens jeszcze... ale dadzą po 2-3 krótkie (choć w Dirt bywało i po jednym torze tylko do jednego typu zawodów) trasy na krzyż w danej lokacji...

 

Boję się, że tu będzie podobnie, zwiększą róznorodność krajów/warunków, pozostawiając wciąż śmieszną ilość (i długość) tras...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Colin Mc Rae pewnie przewraca sie w grobie widzac co zrobili z ta czysto rajdowa seria

 

Ciekawe czemu ma się przewracać, skoro już druga część odeszła od jego nazwiska w tytule..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 część dirta była hołdem w jego kierunku, ale i ostatnią sygnowaną jego nazwiskiem grą z tej serii.

Sami twórcy w wywiadach podkreślali, że nie chcą już kojarzyć serii z jego nazwiskiem. W poście wyżej, źle się wyraziłem.

 

W każdym razie Dirt 3 to już nie Colin - ogarniasz?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecej fizyki niz w shifcie? :lol: hahahah w ktorym miejscu powiedz mi :D wlasciwie w tym momencie powinienem wcisnac "dodaj odpowiedz" i sie nie udzelac w tym temacie ale napisze jeszcze pare slow. Model uszkodzen lata mi w kroku bo raczej nie jara mnie roztrzaskiwanie samochodu na drzewach, chociaz gdyby gra byla na dobrym poziomie jako arcade to bylby to naprawde wielki plus (bez sarkazmu). Dobrze przejechany OS bez kraks sprawia mi wiecej radosci niz podziwianie odlamkow rozlatujacej sie frontowej szyby na "ripleju". No ale w tej grze nawet dobrze przejechany OS nie sprawia przyjemnosci. Fizyka ala zaczepione kolo na srodku podwozia i silnik wyjacy jak popadnie (jak nie zauwazasz zlego dopasowania dzwieku do obrotow i poruszajacego sie wozu to nie bede Cie o tym przekonywal), dziala na moje uszy jak falszujaca blondyna na tle dobrej melodii. A oceny na serwisach juz dawno przstalem powaznie traktowac, jesli pokrywaja sie z moimi ocenami to co mi tam, niech sobie beda. Jesli nie to nie bede sie zastanawial co jest ze mna nie tak ze nie potrafie docenic "tak dobrej" gry ;)

 

ps. widocznie jestem "strej daty" jak to mowia, i nie staczam sie po rowni pochylej z calym rynkiem gier. Jaraja mnie okienka z "kalkulacja damage'a" w rpgach, jaraja mnie rozbudowane opcje dialogowe w rpgach takie ze przecietny nastolatek uzywa mniej slow w ciagu dnia niz ja przeczytam podczas jednej rozmowy z npc w starym rpgu. Jaraja mnie rajdy wrc sygnowane nazwiskiem Mc Rae w ktorych chodzi glownie o jak najszybdze przejechanie OSa i na mecie nie strzelaja do ciebie z fajerwerkow jak w sylwestra... Moglbym wymieniac do rana

 

Ale fakt, że możesz zahamować na pełnej pi... w bandzie od 100-0 w sekundę, wjechać komuś w dupę bez żadnych konsekwencji nie ma dla Ciebie znaczenia, skoro tak cenisz realizm ? Wycie silnika ? To tylko odgłos, jakbyś się uparł to możesz sobie podstawić jaki chcesz, akurat to najmniejszy problem.

 

Zresztą o gustach się nie dyskutuje, dla Ciebie to crap dla mnie jedna z najlepszych scigałek jakie ostatio wyszły dająca mega fun z gry i na pewno kupię kolejną część.

EOT

 

ps.

 

Dołączona grafika

 

:lol2: możesz śmiało napisać, że jestem fanboy ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Filmik dosyć stary od jakiegoś czasu ulubieniec US&A katuje Ford Fiesta, swoją drogą widać w artworkach wraca klasyka i moja ulubiona rajdowa grupa B :-P Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dobrze że odpuściłem już sobie dość dawno ten serialik,a teraz jeszcze K.B,lol,jak ja widze tych ....w tych wielkich americanos czapkach z daszkem i rozporkiem między kolanami to.... :damage_wall:

Dobrze że wyszła WRC FIA,tam przynajmniej jest klimat i grywalność

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Gymkhana zapowiada się fajnie, ciekawe jak z wykonaniem. :]

 

Bedzie jak to zawsze u codemasters, "bardzo realistycznie jednoczesnie zapewniajac dobra zabawe". Czyli zrobisz za pierwszym razem to co k.b. w rzeczywistosci za 30 razem :)

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gólf edyszyn nie trzeba wiele....pare kg szpachli, farba, włókno szklane jakieś ciach!ły z allegro...

A aby pośmigać tak wokół latarni, (nie w zimie) to trzba już coś mieć pod maską:) więc bym się tak nie martwił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...