Skocz do zawartości
ath

Colin McRae: DiRT 3

Rekomendowane odpowiedzi

DiRT od zawsze mógł poszczycić się ciekawą ścieżką dźwiękową. Nie inaczej będzie w przypadku trzeciej części – poznaliśmy listę utworów, które zabrzmią w grze. Czego się spodziewać?

 

Muszę przyznać, że OST DiRT-a 3 jest dla mnie małym zaskoczeniem i z większością artystów, których kawałki usłyszymy w grze się nie spotkałem. Mimo to jestem pewny, że będzie ona całkiem przyzwoitą – poprzednie DiRT-y brzmiały bardzo dobrze, więc i tym razem źle być nie może. Poniżej pełna lista:

 

 

  • „CRASH TACTICS” - 65DAYSOFSTATIC
  • “ALL FOR U” ACEYALONE & RJD2
  • “ISOLATION” - ALTER BRIDGE
  • “THE WAITRESS” - ATMOSPHERE“THAT GOLDEN RULE” - BIFFY CLYRO
  • “WHAT GOOD’S A ROCK WITHOUT A ROLL?” - BLACK SPIDERS
  • “BLIND FAITH” - CHASE & STATUS FEAT. LIAM BAILEY
  • “DON’T TURN THE LIGHTS ON” - CHROMEO
  • “MIRRORS” - CROCODILES
  • “CAULIFLOWER (DOES IT OFFEND YOU, YEAH? REMIX)” - DAN LE SAC VS SCROOBIUS PIP
  • “JUDGEMENT DAY (FEATURING CYANTIFIC & I-KAY)” - DANNY BYRD FEATURING
  • CYANTIFIC & I-KAY
  • “WE CAN HAVE IT ALL” - DANNY BYRD
  • “KEEP IT SIMPLE” - DAVID E SUGAR
  • “SMILES ALL ROUND” - DEAF HAVANA
  • “WHEELS TURNING” - DINOSAUR PILE-UP
  • “ARE YOU BLIND” - DRIVE A
  • “SUFFRAGETTE SUFFRAGETTE” - EVERYTHING EVERYTHING
  • “INSIGHT FEATURING ASHERU (A. SKILLZ REMIX)” - FORT KNOX FIVE
  • “INSIGHT FEATURING ASHERU (THE NEXTMEN REMIX)” - FORT KNOX FIVE
  • “UPTOWN TRICKS FEATURING MUSTAFA AKBAR (SHIMON’S TRIX RADIO MIX)” – FORT KNOX FIVE
  • “DISAPPEAR AGAIN” - FURYON
  • “FEELING ALIVE” - GLAMOUR OF THE KILL
  • “STaRE INTO THE SUN” - GRAFITTI6
  • “FRIENDLY GHOST” - HARLEM
  • “FUSE” - HUDSON MOHAWKE
  • “STORM 3000″ - LEFTFIELD
  • “CHERRY MOON” - LORN
  • “I’VE GOT FRIENDS” - MANCHESTER ORCHESTRA
  • “FUN FOR ME” - MOLOKO
  • “TRIPPIN’ AT THE DISCO” - PEOPLE UNDER THE STAIRS
  • “GHETTO BURNIN’” - PHONAT
  • “GHETTO BURNIN’ (MMMATHIAS MIX)” - PHONAT
  • “INTIMATE CONFESSIONS” - PHONAT
  • “GOOD TIMES ROLL PT.2″ - RJD2
  • “PETER PIPER” - RUN DMC
  • “THE WEDGE” - SCOTT NIXON
  • “RESOLUTION” - SCOTT NIXON
  • “LISTENIN’ TO THE RECORDS ON MY WALL” - SKREAM
  • “DEMONS” - SOUTH CENTRAL
  • “NEW CITIES (FEATURING KIKI HITOMI)” - STARKEY AND KIKI HITOMI
  • “OK LUV” - STARKEY
  • “PLEASURE POINTS” - STARKEY
  • “LHC BLUES” - TEK-ONE
  • “BURN RUBBER ON ME (WHY YOU WANNA HURT ME)” - THE GAP BAND
  • “THE SPIRIT OF JAZZ” - THE GASLIGHT ANTHEM
  • “T.O.R.N.A.D.O” - THE GO! TEAM
  • “THE ANSWER” - UNKLE FEATURING BIG IN JAPAN (BALTIMORE)
  • “RULES DON’T STOP” - WE ARE SCIENTISTS
  • “CRYSTAL CLEAR” -YOUNG GUNS

 

•• Ścieżka dźwiękowa z DiRT 3 już znana | => Gamezilla.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Na Steamie już jest dostępny pre-load, pobrałem i zajmuje 11.5 GiB, więc o 1 GiB więcej niż dwójka. Wymagania oficjalnie na tym samym poziomie co dwójka, mam nadzieję że faktycznie tak będzie, bo liczę na 60 FPS, albo przynajmniej blisko tego (bez pierdół typu ambient occlusion pewnie realne).

 

Na Steamie UK opłaca się kupić pre-order, szczególnie że dostajemy dwójkę giftowalną (jeśli mamy ją już na koncie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera DiRT 3 dopiero w ten piątek, ale już dziś dowiedzieliśmy się, że Codemasters planują aż 4 DLC.

 

Najwidoczniej Codemasters nie miało zamiaru informować nas o tym tak wcześnie, ale tajemnicę zdradzili ludzie z serwisu ps3trophies.org, którzy opublikowali listę trofeów, jakie można odblokować w DiRT 3. Oprócz tych, które uzyskamy w podstawce, znalazło się też miejsce na nagrody z DLC. A właściwie to czterech DLC. Tych niezapowiedzianych, rzecz jasna.

 

W Mud and Guts oraz Power and Glory dostaniemy nowe auta, zaś w X Games Asia Track Pack i Monte Carlo Track Pack otrzymamy nieznane wcześniej trasy – tak przynajmniej można wywnioskować z ich opisu. Codemasters sprawy póki co nie skomentowało, więc nie wiemy, czy DLC będzie darmowe i kiedy się pojawi.

•• Będą DLC do DiRT 3 - na dobry początek cztery | => Gamezilla.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich wspomagaczy? Gdzie i co należy wyłączyć. W Dirt2 nie pamiętam by coś takiego było. Grałem w to dziś u znajomego (Steam forever) i model jazdy jest taki sobie. Grafika ładna i nic po za tym. Ale trasy bardzo ciekawe. Na weekend mam wpaść z kierą i ciekaw jestem tych wspomgaczy o których wspomniałeś. Chodzi po prostu o poziom trudności jaki wybieramy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A dla mnie jest super, dokładnie to co chciałem, przynajmniej podczas samej jazdy. Menu było dużo fajniejsze w dwójce, to jest połączeniem menu z jedynki oraz GRIDa, ale to mało istotne.

 

Grafika śliczna, choć na dość podobnym poziomie co dwójka. Odbicia na autach uległy masakrycznej poprawie, na widoku z maski efekt jest rewelacyjny. W dwójce nieegzotyczne lokacje nie wyglądały za fajnie (poza Chorwacją), szczególnie LA i Japonia były ostro przebloomowane. Tutaj już jechałem w Finlandii i Norwegii i wyglądają super, egzotyczne lokacje także ślicznie.

 

Fizyka - ogólnie jest dość podobna to tej z dwójki. Mnie to bardzo cieszy, ale doszły asysty (pod opcją Advanced). Po wyłączeniu wszystkiego jest bardzo fajnie, absolutnie nie można jechać z gazem w podłodze na zakrętach, tak samo nie można ostro skręcać bo zaraz łapiemy spina. Hamulce również się blokują. Ja gram na padzie, i bez asyst jest dla mnie na prawdę przyjemnie.

 

Na razie 10 wyścigów przejechałem. Rajdy super, poza tym że znowu są inne ludzie na torze. Rallycross lubiłem, więc fajnie że powrócił. Head2Head nie specjalnie mi sie podoba, ale nie ma tragedii. Driftowanie rewelacja, jest niezwykle przyjemne i daje dużo frajdy na padzie, o czym nie ma mowy w takich Shiftach choćby, a i w GRIDzie było dla mnie beznadziejnie.

 

 

Ogólnie pierwsze wrażenia super. Zobaczymy jak dalej z urozmaiceniem.

 

 

A, i na marketplace można ściągnąć darmowy car pack zawierający 5 autek.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra widać należy do tej serii co nie trzymają ustawień kiery (w controlsach) co niestety zmusza mnie do calkowitego przerwania zabawy z colinem. Szkoda bo grało się fajnie. Szczególnie jazda starym fiatem - wykręciłem nim najlepszy czas :P

 

Czy ktoś z was próbował już grać na kółku i ma podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra widać należy do tej serii co nie trzymają ustawień kiery (w controlsach) co niestety zmusza mnie do calkowitego przerwania zabawy z colinem. Szkoda bo grało się fajnie. Szczególnie jazda starym fiatem - wykręciłem nim najlepszy czas :P

 

Czy ktoś z was próbował już grać na kółku i ma podobny problem?

 

Przy uruchamianiu gry gdy pisze wcisnij Enter by rozpoczac NIE WCISKAJ KLAWIATURY, tylko przycisk na kierze (w moim przypadku Logitech DFGT: przycisk start).

 

Bardzo czekalem na ta pozycje, ale narazie niestety po paru trasach jestem zawiedziony, powod: nie czuc predkosci (w DiRT 2 mozna poprostu pieknie za...).

 

Grafika oczywiscie na plus.

 

Ustawienia poziomu trudnosci macie przed kazdym wyscigiem (po dokokaniu wyboru auta), mozna dobrac indywidualny setup (Difficulty & assists -> na dole Advanced settings).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Bardzo czekalem na ta pozycje, ale narazie niestety po paru trasach jestem zawiedziony, powod: nie czuc predkosci (w DiRT 2 mozna poprostu pieknie za...).

 

To poczekaj na dalsze etapy. Na początku są słabe auta. Pograłem dziś sporo w multi gdzie są dostępne współczesne WRC czy trailblazerowe o mocy 700-800 BHP, i one są dużo dużo szybsze, choć chyba nie tak jak w innych ścigałkach, gdzie uważam taka prędkość jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos gra na padzie innym niz od x'a? Bo ta durna gra nie jest w stanie wykryc pada od ps2, przypisanie analogow pod profil klawiatury sprawia ze dzialaja jak zwykle przyciski. Na domiar zlego pod win7 nie dziala emulator pada od x'a. No rece opadaja... zmora pc, czego by nie wlaczyc to ciagle problemy, sterowniki, wydajnosc, kompatybilnosc sprzetu :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja na początku miałęm identyczny problem z wykrzaczaniem się gry jak w Mafii II. Odkręciłem troche procka i od tej pory zero problemów. Dziwne, grałem wiele godzin w sporo gier, i w niczym innym nie było problemów.

 

 

Co do samej wydajności, to gra dużo więcej wymaga od procka niż dwójka, która też go lubiła. Trzy rdzenie to zdecydowanie za mało, minimalny framerate w benchmarku (czyli w sumie najbardziej obciążającym trybie SP) to ciut ponad 40 FPS, w multi spada jeszcze niżej, co przeszkadza szczególnie przy Vsyncu. Użycie GPU to 60-70%, więc widać że proc muli.

 

 

Co do samych lokacji, to niestety rajdowych jest strasznie mało, bo tylko cztery. Niby jest sporo wariacji w każdej, ale wizualnie to samo, tyle że pory dnia i pogoda różne. Deszcz czy śnieżyca miażdżą, ale najbardziej to chyba podoba mi sie Kenia, wręcz uzależniająca.

Czy miałby ktoś pretensje, gdyby w trójce dodatkowo znalazły się wszystkie rajdowe i trailblazerowe lokacje z dwójki? Ja na pewno nie, wręcz przeciwnie. Roboty z przeniesieniem było by pewnie minimum, ale z drugiej strony pewnie ograniczała pojemność płyty DVD DL, bo niestety na taką wersja klockowa musiała się zmieścić. Szkoda, bo wtedy to na prawde mogła by być "ultimate rally game".

 

Gościom od WRC 2010 by się przydał devkit tego silnika, bo ma być w tym roku kolejna część, tylko pewnie będzie wyglądać równie słabo co poprzednia.

 

 

 

A jak wam się Gymkhana podoba? Dla mnie super są zawody gdzie robimy dowolne triki na punkty, oraz te misje w Battersea. Challenge-ów na czas nie cierpie, jak w każdej grze, jak sie musze spieszyć to mi nigdy nie idzie, i w niektórych będzie cięzko zrobić platynę.

 

 

W jakieś multi by ktoś zagrał? Trzeba korzystać póki nie ma cziterów, bo pewnie niedługo się znajdą, dwójkę szybko shackowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miało być dużo tras...To mnie najbardziej wkurzało w 2, parę tras na krzyż. W 1 zaczynały się powtarzać dopiero po połowie kariery.

 

A mnie oprocz tego wkur.ia ich dlugosc, jakis malo smieszny zart ze strony codemasters. Rajdowe trasy sa tak krotkie ze nie zdaze wbic 4 biegu a juz jestem na mecie. Hillclimby sa nieco dluzsze ale z racji tego ze smiga sie w nich potworami podchodzacymi moca pod 1000KM to takie odcinki tez szybko pekaja. Prawde mowiac troche sie zawiodlem bo liczylem (po zapowiedziach) ze jednak troche bardziej bedzie ta czesc przypominac forma pierwsze czesci colina (tak wiem, odcieli sie nazwa od serii colina) czy np rbr. Oczywiscie chodzi mi tylko o forme czyli wiecej prawdziwej esencji rajdow a mniej sr.nia typu wyscigi buggy czy ciezarowek. Udzwiekowienie tez nie blyszczy, dzwiek silnikow co prawda rozni sie w poszegolnych furach to jednak brzmi jakos tak jalowo. Do poziomu shifta1/2 troche tu niestety brakuje. Na pochwale zasluguje naprawde kapitalna optymalizacja. Mimo dobrej grafiki gra na moim kalkulatorze smiga na wysokich ustawieniach (bez aa) no i prezentuje sie do tego bardzo przyzwoicie, zwlaszcza Kenia jak wspomnial Harry. Fizyka jest calkiem sympatyczna i gdyby nie smieszna wrecz dlugosc odcinkow to gra byla by bardzo dobra.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem od znajomego grę, przejechałem jeden wyścig i więcej nie mam ochoty. Najdelikatniejsze naduszenie klawisza lewo/prawo i samochód skręca o około 45 stopni... Tak prowadzić się nie da. Z "ulepszaczy" tylko abs włączony, reszta disabled.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Czy ta gra ma taką samą przypadłość jak dwójka? Tzn. wykrzacza się przy podkręconym konfigu? Bo jeśli tak to chyba sobie daruje tą pozycję....?

 

Dwójka ani raz nie zdarzyła mi się wysypać, możliwe że najstabilniejsza gra w jaką grałem. Trójka zrobiła to dwa razy, po lekkim odkręceniu proca na razie ok. Jak pisałem, dokładnie identyczną sytuację miałem w Mafii II na tym kompie, przed zawieszeniem się gry jest mocny trzask z głośników, potem zabicie procesu task managerem i pozostaje tylko restart, bo nic nie można innego uruchomić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem od znajomego grę, przejechałem jeden wyścig i więcej nie mam ochoty. Najdelikatniejsze naduszenie klawisza lewo/prawo i samochód skręca o około 45 stopni... Tak prowadzić się nie da. Z "ulepszaczy" tylko abs włączony, reszta disabled.

 

grasz na padzie/kierze czy klawie? :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na padzie z analogami gra się lepiej oczywiście. No chyba, że nie lubisz padów tak samo jak tych "strasznych" konsol. ;) Mnie tam jeździe się przyjemnie na Dual Shocku 3. Fakt to nie kierownica, ale zdecydowanie lepiej niż na klawie. Na zakrętach bez wspomagaczy trzeba się ratować czasem i ogólnie często puszczać nogę z gazu. Ale po paru przejechanych odcinkach szybko się przyzwyczaiłem do tego modelu jazdy.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja nie przepadam za analogami, strasznie to niewygodne dla mnie i palce idzie sobie połamać :-) Nawet jak gram na padzie to przestawiam sterowanie z analogów na przyciski.

 

 

 

Tak z innej beczki... Komuś się chyba mój avatar nie podoba i cały czas minusuje moje posty...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...