Skocz do zawartości
ath

Colin McRae: DiRT 3

Rekomendowane odpowiedzi

Dwójka ani raz nie zdarzyła mi się wysypać, możliwe że najstabilniejsza gra w jaką grałem. Trójka zrobiła to dwa razy, po lekkim odkręceniu proca na razie ok. Jak pisałem, dokładnie identyczną sytuację miałem w Mafii II na tym kompie, przed zawieszeniem się gry jest mocny trzask z głośników, potem zabicie procesu task managerem i pozostaje tylko restart, bo nic nie można innego uruchomić.

 

U mnie grając w dwójkę Dirta parę wyścigów szło bez problemu, a potem nie wiadomo skąd łup i welcome pulpit. Nawet będąc w menu takie kwiatki mi się zdarzały. Z tego co Napisałeś wnioskuję, że powtórka z historii, tym bardziej, iż engine doznał tylko małego liftingu w oprawie adio-wideo. Cóż daruje sobie tą grę, ale jakby ktoś tutaj z forum mógł potestować na podkręconym sprzęcie i różnych konfigach to było by miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Twój powód jest idiotyczny i tyle. Przetestuj odpowiednią wersję jak się boisz, a nie skreślaj gry bo masz wyciągnięte z [gluteus maximus] przewidywania. Na moich kilku podkręconych sprzętach się dwójka nie wysypywała, a u ciebie tak, wiec kwestia twojego sprzętu. Taki problem odkręcić troche proca? Wydajności ci nie ubędzie. Podkręcajac sprzęt tracisz wszelki support dla softu, i nie masz prawa wymagać aby jakakolwiek aplikacja działała idealnie nawet na lekko podkręconym konfigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harry spoko :wink: Gry totalnie nie skreślam - stąd moja prośba w poprzednim poście. Niemniej wstrzymam się z zakupem. Poza tym po podkręceniu sprzętu gry powinny chodzić lepiej, ewentualnie bez zmian a nie się wysypywać. Ta ostatnia sytuacja przytrafiła mi się tylko i wyłącznie przy Dirt 2. Z innymi grami jest bez zarzutu, a sprzęt już jakiś ładny czas mam z tymi ustawieniami. Możliwe, że winowajca jest super GFWL, ale w takim przypadku miałbym podobną historię z RE5, a tak nie było? To jednak nie temat na rozważanie o oc i tym podobnych ciach!łach. Poczekam i pośledzę wątek, a może zrobi się jaśniej w tym temacie dla mnie. W Dirta 2 grało mi się super i gdyby nie obawy o "wykrzaczenia", to 3-kę brałbym w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=Fs2BevlNAgw

 

.

.

.

7 lat pozniej

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=_6vZo4_3VyE

 

:lol: :lol: :lol:

 

Harry spoko :wink: Gry totalnie nie skreślam - stąd moja prośba w poprzednim poście. Niemniej wstrzymam się z zakupem. Poza tym po podkręceniu sprzętu gry powinny chodzić lepiej, ewentualnie bez zmian a nie się wysypywać. Ta ostatnia sytuacja przytrafiła mi się tylko i wyłącznie przy Dirt 2. Z innymi grami jest bez zarzutu, a sprzęt już jakiś ładny czas mam z tymi ustawieniami. Możliwe, że winowajca jest super GFWL, ale w takim przypadku miałbym podobną historię z RE5, a tak nie było? To jednak nie temat na rozważanie o oc i tym podobnych <span style='color: red;'>[ciach!]</span>łach. Poczekam i pośledzę wątek, a może zrobi się jaśniej w tym temacie dla mnie. W Dirta 2 grało mi się super i gdyby nie obawy o "wykrzaczenia", to 3-kę brałbym w ciemno.

 

Ja pierdziele chlopie to odkrec ten przekrecony sprzet i problem zniknie :mur:
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wywalania do pulpitu to u mnie tego nie zauważyłem, a mam dość mocno podkręcony sprzęt. Ale i tak Colin 4 bardziej mi się podobał. Zwłaszcza model jazdy i trasy. Dirt 3 owszem nie jest taki zły, bo jeździ się całkiem przyjemnie. Tyle, że trasy są krótkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ludzie mają tutaj również GTX 460 1GB. Moje krótkie pytanko czy u Was tez raz na jakiś czas są makabryczne spadki FPS nie wazne na jakiej kamerze? Mowie o spadku z 60 do 10-15 fps. Do tego jeszcze widzę 99% wykorzystania GPU to chyba nie jest normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil i rozumiem grasz na dx11? Mamy tą samą karte mógłbyś sprawdzić o ile masz MSI Afterburner albo inny program jak wyglada sprawa obciazenia GPU ? u mnie non stop 95-100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na DX11. Przecież tam nie ma do wyboru wersji DX. Gram na Win7, więc chyba domyślnie wybiera DX11. Użycie GPU mam na poziomie 97%, a 4 rdzenie procka na 40-60%. Spróbuj na innych sterownikach. Na przykład 266.58 jak ja. Cienie ustaw na High, nie ultra. Nie wiem czemu u mnie powoduje to tak niski FPS, ale po przestawieniu na high mam 60-70 FPS z resztą na max. Inna opcja to odkręć troszkę taktowanie grafiki, a najlepiej sprawdź na oryginalnych. To samo tyczy sie procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Zamiast cieni to nie lepiej dać Ambient Occlusion na Low? Boost jest ogromny, a różnica wizualna minimalna, widoczna tylko jak porównać screeny.

 

Ja mam wszystko na Ultra (lub najwyższe jakie jest), poza AO właśnie, i w singlu w Full HD nie spadło mi poniżej 35 podczas normalnych wyścigów (rallycross najwięcej wymaga), podczas gymkhany czasem bardziej spadnie. Normalnie gram w 1360x768 właśnie ze względu na minimalny framerate, bo jest troche lepiej, ale i tak mi proca brakuje.

 

A użycie GPU na max dobrze świadczy, znaczy że nie brakuje proca, a i framerate wtedy musi być niższy niż odświeżanie bo inaczej Vsync ogranicza (zakładajac że uzywamy).

 

 

 

Spadków do kilkunastu FPS nie miałem ani raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 1680x1050 wszystko max poza Occlusion, to na medium + AAx4. Wbudowany benchmark podaje średni fps 40. Procek default.

 

Co do gry to dla mnie jest fenomenalna. Jestem bardzo zadowolony pod względem game play, grafiki i dźwięku. Wreszcie coś fajnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieniadze wyrzucone w bloto, tylko 4 lokacje, z czego tylko 2 grywalne, niestety nie jara mnie zadna gymkhana czy cokolwiek innego poza rally w tej grze, ale jednak spodziewalem sie czegos wiecej po "rajdowej" stronie gry.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DX11 jest nie dopracowany który powoduje konflikty z grą.Co do zmian które należy zrobić to masz tu opis: Pamiętaj edytuj obydwa pliki bo jeśli edytujesz tylko pierwszy to problem może dalej wystąpić bo jest on zapisany w save twojej gry a drugi plik jest w folderze z grą gdzie została zaintsalowana i jest do odczytu.Bo jak ktoś pokazuje jaka jest wydajność po między DX9 vs DX11 to różnice są praktycznie zerowe dlaczego ? dam wam przykład tu :

czemu tak jest ? hehe bo ciołki nie wymuszają DX9 tylko im się zdaje tak,jest w grze tylko jeden plik edytowany i nikt widocznie nie edytuje drugiego który jest najważniejszy i z tąd nie ma różnic.

 

Zrób tak jak jest niżej opisane to zobaczysz jak ci przywali fps ;)

-pod DX11 miałem średnio 60 klatek czyli teraz różnica jest widoczna gołym okiem :) (oczywiście w ustawieniach ULTRA AA-max)

Dołączona grafika

-zależy jaka trasa to max jaki zauważyłem w grze to 140-150fps :thumbup: (ustawienia default cpu/gpu)

 

Musisz edytować plik "hardware_settings_config.xml" . Znajduje się w :

 

C:\Users\user name\Documents\My Games\DiRT3\hardwaresettings

 

Drugi taki sam plik jest w folderze "system" w katalogu z grą - edytuj obydwa. Tam zmień wartość "Force Directx9" na True.

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponawiam pytanie: gra nie trzyma mi ustawień kierownicy (Logitech Driving Force GT). Co robić?

 

Ktoś już mi tutaj doradzał żeby wcisnąć 'start' na kierownicy a nie 'Enter' na klawie. Niestety start na kierze nie działa wogóle, tzn dopiero później jak sobie ustawie go np. jako pauzę w controlsach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Użyj tego przycisku, którym wchodzisz w kolejne opcje w menu, np. na padzie klockowym to przycisk A. Na kierze na pewno taki też jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponawiam pytanie: gra nie trzyma mi ustawień kierownicy (Logitech Driving Force GT). Co robić?

 

Ktoś już mi tutaj doradzał żeby wcisnąć 'start' na kierownicy a nie 'Enter' na klawie. Niestety start na kierze nie działa wogóle, tzn dopiero później jak sobie ustawie go np. jako pauzę w controlsach.

 

 

Kolego nie wysilaj sie bo też mam kiere i nie zapamiętuje ustawień,codmasters spieprzył kontroler w tej grze i miejmy nadzieje,że to poprawią bo mi się nie chce za każdym razem ustawiać kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaden przycisk nie działa w momencie pojawienia sie napisu "pres start or enter" gdyż w tym momencie - po restarcie gry - ustawien dla kiery już nie ma. Działa tylko klawiatura.

Jest to druga gra, w której spotykam się z tym samym problemem po NFS HP 2. Mam nadzieje, że codemasterzy szybko coś z tym zrobią. Być może wersja PL będzie już naprawiona.

Narazie niestety gra kurzy się na dysku, nie uśmiecha mi się ustawianie kiery za każdym włączeniem. Szkoda bo naprawdę bardzo przyjemnie grało się przez te kilkanaście pierwszych tras. Pierwsze wrażenie jest lepsze niż w Dircie 2. I wreszcie jest moja ulubiona zima :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm , ja mam 8800GT @ 700 /1877 / 924 , E2160 @ 3.0 GHz , Geile Pro @ 789 bodajże (szmaty nie chcą się kręcić :D) , Win 7, oczywiście DX 11 i najnowsze sterowniki od Nvidia . Gra jest jak najbardziej grywalna w Ultra (ustawienia definiowane, może coś da się podkręcić) , AAx2 , rozdziałka 1280x1024 . Hmm - przez to, że przez długi okres czasu grałem tylko na Xboxie - klawiatura do ścigałek jest dla mnie obrzydliwa, muszę sobie kupić pada od x'a i podłączyć do kompa. A tak , całkiem przyjemna gra - Gymkhana na klawce nie do przejścia na najtrudniejszym poziomie, wyścigi spokojnie można jechać :) Ogólnie , jak na pierwszą ścigałkę po Forzie która jest nudna i plastikowa, jest okay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The following issues have been addressed by this patch:

 

• Time of day and weather options are now correctly saved within Jam Session save/restore slots.

 

• Fixed an occasional loading screen hang which could leave the player with a black screen.

 

• Fixed a soft lock when removing the Ethernet cable on some screens during a LAN session.

 

• Battersea Compound – Parking Lot environment updated to ensure that smash blocks are always present.

 

• Resolved specific instances of the player being able to drive into areas of crowd.

 

• Corrected a rare issue with online staggered start team events which could lead to incorrect team scoring.

 

• Fixed a very rare physics issue which could lead to the player’s vehicle falling through the world.

 

• Fixed two graphics issues which could lead to a crash when changing resolution or resizing the windowed game to a height of 0 pixels.

 

• Resolved an issue preventing Player 2 from re-binding their controls if using a keyboard within a split-screen event.

 

• Fixed an issue which, in specific circumstances, could lead to a spectator seeing incorrect progress during a multiplayer Transporter event.

 

• Minor corrections to track boundary and reset lines.

 

• Fixed an issue which will occasionally cause the green ‘infected’ effect to be applied to the player’s car during loading between Outbreak events.

 

• ‘World Record’ and ‘Personal Best’ symbols now correctly appear within all circuit-based time trial events.

 

• Correction to particle behaviour during high speed collisions, avoiding any instances of them spawning in the wrong direction.

 

• Minor finish line adjustments to avoid the possibility of bypassing them in some routes.

 

• Fixed an issue which lead to the driver’s hands clipping when in the interior camera ‘brace’ position.

 

• Resolved an issue which would occasionally prevent the ‘World Tour’ tetras from spinning within the front end.

 

• Resolved an issue which could lead to some vehicle cards flickering within the front end vehicle select screens.

 

• Adjusted a small number of text references and menu options for the ‘VIP Pack’, which should be referred to as the ‘Free Car Pack’ for PC.

 

• Various stability fixes.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=tzgZiXOmTSE

 

Nie moge siedoczekac kiedy autor ukonczy MOD z filmu (1:12 kamera bez kierownicy- nie mam pojecia dlaczego autorzy gry nie robia takich w standatrdzie, widok 2 kierwonic mnie poprostu zniecheca i musze smigac z maski). Swoja droga duzy plus za dodanie efektow deszczu/sniegu na wspomnianej kamerce :)

 

Wie ktos czy mozna edytowac nazwy zawodnikow w grze ? Chetnie wpisalbym swoich znajomych... EDIT: prawdopodobnie database i language do wyedytowania, wiec odpuszczam :)

Edytowane przez Bujakashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...