Skocz do zawartości
kepiarz

Półpasywny zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem ten temat, ponieważ w specjalnym wątku od zasilaczy już mi chyba nikt nie odpowie.

Zastanawiam się nad kupnem pół pasywnego zasilacza.

Mój komp: PCD @ 2.8, 2GB RAM, 4850. W przyszłości (kilka miesięcy) mała wymiana procka, być może na 4 rdzenie i dokupienie trochę pamięci.

I teraz tak: zależy mi, żeby zasilacz był cichy w idle, a podczas większego obciążenia wiatrak może sobie wyć, ale bez przesady ;). Nie wiem tylko czy to jest osiągalne przy takiej konfiguracji, obawiam się, że wiatrak może się często włączać w idle. Co o tym myślicie?

Na razie znalazłem tylko Tacens Valeo Smart 480.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie box, ale to też pójdzie na wymianę.

Obudowa najgorsza Tracera, ale wraz z zasilaczem kupię też nową obudowę i zadbam o dobry przewiew.

Zasilacz Corsair 400W.

Aha i zapomniałem dodać, że muszą być odpinane kable! ;)

 

Być może wystarczy mi zwykły cichy zasilacz, ale chciałbym poeksperymentować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz to mogl bys zakupic Tacens Valeo II 600W w tedy mogl bys liczyc na cisze w idlu z dosc mocnym konfigiem .

Ten Tacens Valeo Smart 480 jest za slaby do tego konfigu by pracowac pasywnie w idle , posiadalem go i po jakis 5 minutach sie wlaczal wentylator i juz nie wylaczal , posiadalem takze Tacens Valeo I 600 W i ten juz byl znacznie cichszy ale takze sie wlaczal w idle wentylator ale po ok 30 minutach i tak pochodzil sobie jakies 3 minutki i znowu 30 minut spokoju .

A Tacens Valeo II caly czas chodzil pasywnie w idle . A to wszystko na konfigu z siga lecz z grafa 4850 .

Ludzie w tescie na konfiguracji "Phenom II X4 965 (rev.2) @3.8 GHz i fabrycznie dość mocno wykręconym Zotac GF GTX 280" i tacensie valeo II 700 utrzymali go pasywnie w idle ;)

TEST

 

ps.Valeo II posiada odpinane kable ;)

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Maciem, pomogłeś mi.

A czy mi się wydaje, czy taki wynalazek jak Tacens Valeo II jest bardziej prądożerny? :unsure:

 

obudową z miejscem na zasilacz na dole.

Taką właśnie obudowę mam zamiar kupić ;)

Edytowane przez kepiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje Ci sie , pobor pradu jest na normalnym poziomie ;) Jezeli jestes wstanie dac tyle pieniedzy na Valeo II to warto go kupic , jest dobrze wykonany i ma dosc spora sprawnosc ;)

Ale to glownie jezeli Ci zalezy na absolutnej ciszy w idle . Inaczej mozesz kupic jakis Bequiet , corsair albo antec i jak by byl za glosny to wymienic wentylator lecz moze sie to wiazac z utrata gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...