Skocz do zawartości
SoiYa

Wysoki batch = słabe podkręcanie? NIE ZAWSZE!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ostatnio wszyscy szukają jak najniższego batch procesora, ponieważ lepiej się kręcą. Podobnie jak inni też wybierałem zawsze jakiś z przedziału 0001-0300. Ale ostatnio wpadł mi w ręce 1800+ DLT3C (taki jak w podpisie), kolor po światło biało-niebieski, z batch 3011 8O (nie wiedziałem że są takie wysokie :!: ), i okazało się że chodzi lepiej niż poprzedni 1700+ DLT3C 0308MPMW ...0095. Ten 1700+ potrzebował 1,9V do pracy na 2460MHz, i czasami się wywrócił, a nowy 1800+ do tego samego zegara potrzebuje tylko 1,85V, i to jest przy tym dużo stabilniejszy (jeszcze nie do końca potestowany, ale jak na razie zero kłopotów). Czy ma też ktoś podobnego procka w bardzo wysokim batch a mimo to kręci mu się całkiem nieźle? Czy to może jest batch 011 ale z jakiejś "serii" 3 ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bath 0702 jest wysoki a mam w pęłni stabilne 2.362GHz na 1.75V

Jak 0702 jest wysoki to 3011 to nawrawde "ogromny". Mój też pracuje na 2,35 na 1,725V stable. Ale naprawde niech ktoś kto ma taki wysoki batch napisze jak mu procesor chodzi. Może takie extra wyskie batche też się kręcą jak te najmniejsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej tak jest, że batch jest nieważny tylko jest to kwestią szczęścia (bądź nieszczęścia) że dany procek chodzi na wyższym bądź niższym zegarze. Ciekawe co na to Ci, którzy myślą że niższy batch to lepszy procek! Ale się namieszało! Najpierw głośne było to, że z jakiego modelu procek "nie przeszedł testów na defaultowym napięciu" okazało się nieprawdą (mój 1800+ ma ..24..), a teraz okazuje się, że batch też nie jest ważny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj ma 817 i tez calkiem niezle sobie radzi jak na DUT3C. Z tymi "baczami" to poprostu sciema. Nawet jak dorwiesz dwa proce ktore zeszly z tasmy produkcyjnej jeden zaraz za drugim to sie moze okazac ze jeden podkreca sie o gigahertz a drugi tylko o 100MHz. IMHO tutaj nie ma zadnych regul, poprostu fart lub niefart.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację Dexter, wczoraj sprawdziłem procka który miał o 2 batch niższy (3009) no i przy takim samym napięciu miałem o 80MHz niższy wynik. Fakt, że kolor jego rdzenia pod światło był czerwonawy, w moim jest biało-niebieski. Może ten kolor ma większe znaczenie niż batch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...