Skocz do zawartości
boratsc

ASUS 1201N vs MSI Wind U230-025PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam dość trudny orzech do zgryzienia i chciałbym się zapytać głównie użytkowników ww netbooków o opinie na ich temat, generalnie szukam jak najbardziej mobilnego netbooka do 2000zł (mniej = lepiej)

 

Najbardziej wpadły mi w oko te dwa ale oba mają wady i zalety:

Asus 1201N

+lepsza grafika

+lepsza klawiatura (ale tutaj pytanie użytkowników jak tam z wygodą to wygląda)

+250zł tańszy więc starczyło by jeszcze na jakieś etui i plecaczek i może na jakieś słuchaweczki BT

-słabszy proc choć myśle że taki by mi styknął

-wkurzający plastik pokrywy i przycisków

 

MSI U230-025

+ładniejszy wygląd, mniej palcujący się plastik

+lepszy procesor

+większy dysk

+3GB ramu

-Radeon + linux to z góry zły wybór :P choć dam sobie radę

 

 

Chyba że macie jakieś inne ciekawe propozycje w tej cenie (nie, nie mogę dołożyć, czekanie też odpada), max wielkość matrycy to 13,3, ale 12,1 też styknie

Mam dwie kostki 1GB DDR2 więc mógłbym dorzucić jedną do asus'a (o ile ma wolny slot i nie będą się gryzły)

Główne zastosowanie: Przenośny sprzęcik do kodzenia w CPP na uczelni, necik mobilny, czasem jako player do HD (dlatego potrzebuje HDMI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafnie oceniłeś oba modele. Wspólną ich wadą jest kiepska mobilność - 4h pracy. Czy na pewno taka Ci wystarcza? O wiele lepszy byłby Asus Ul20a, wytrzyma 2x dłużej, lecz nie ma HDMI. Odpowiedni byłby ul30a, który ma wszystko, lecz jest nieco droższy. Zastanawiam się jak będzie z wydajnością baterii na Asusie 1201pn, który będzie miał Atoma N450 z IONem 2.

 

Można jeszcze rozważyć MSI U200 z SU4100 lub Samsung x120

Gdzieś czytałem, że Lenovo x100e zapowiada wersję z n450 - dla mnie chyba to byłby ideał. - Edit: nie ma HDMI

Ciekawa też jest Toshiba T110

Edytowane przez rambusia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, Asus ul30a byłby idealny, jednak o 300zł przekracza mój budżet :/

 

Samsung mnie jakoś nie przekonuje, to MSI z chęcią rozważę. Toshiba odpada ze względu na ten czerwony panel a nie widzę dostępnej innej wersji kolorystycznej :P

 

Co do czasu pracy na baterii oczywiście im dłużej tym lepiej jednak 4h zaspakajają moje potrzeby bo tyle trwa moja najdłuższa przerwa a na wykładzie sobie go naładuje ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...