Skocz do zawartości
czolgerson17

Pierwszy raz ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drodzy fachowcy:)

Otóż mam taki problem, zakupiłem sobie nowy komputer - składak.

Złożyłem go sam, czy dobrze? No właśnie...

Specyfikacja:

Intel i5 750

MSI P55-GD65

GoodRAM 2x2GB 1600MHz

OCZ ModXStream-Pro 600W

 

Jutro powinienem już dostać grafikę :)

Asus Radeon HD 5870

 

I chwilowo włożyłem dysk [z braku funduszu, a ten obecnie posiadam]

SEAGATE ST3160811AS SATA

 

Ale że mnie korciło włożyłem obecnie posiadana grafikę czyli GeForce 6600 128mb.

 

I jakież było moje zdziwienie gdy... na ekranie nic się nie pojawiło [czarny ekran]

 

Jaka może być tego przyczyna? Coś źle podpiąłem? Dodam tylko, że po przyciśnięciu 'power' komputer dostał mocy - wiatraki na zasilaczu i procesorze się kręciły, na płycie głównej świeciły się diody (znajdują się one nad pamięcią RAM) a także dioda na obudowie. Po chwili (bardzo krótkiej) od uruchomienia głośnik obudowy wydał jeden ciągły dźwięk przez sekundę czy 2, a następnie dwa lub 3 krótkie. Nie wiem co jest grane, jeśli miałbym kogoś oskarżyć to grafikę:) Ewentualnie 'twardego' za współudział.

 

http://img1.vpx.pl/up/20100317/plyta74.jpg

I tak według obrazka:

1.Wyjąłem tą zaślepkę i wpiąłem kabelek od zasilacza na 8-pin (Jeśli dobrze rozumiem,bo został mi podobny do wpiętego tylko ze 4-pin, więc pasował by gdybym nie zdjął zaślepki, nigdzie więcej nie pasuje - to chyba dobrze że został:))

2.Tutaj wpiąłem kabelek od procka (od wiatraka procka).

3.W te miejsca włożyłem kości RAM, dobrze? Tak żeby działały w Dual'u.

4.Tutaj razem były spięte dwie końcówki, na 10 + 2 dziurki w szeregu więc idealnie pasowało na całość.Wpiąłem razem.

5.W SATA 1 i 2 wpiąłem twardego i napęd dvd (który do którego nie wiem jeśli to różnica bo nie wiem od którego zacząć liczyć:))

6.Tutaj wpięte kabelki od 'power,głośniczka,diody i reset' - power,głośnik działały, dioda świeciła więc reset chyba tez sprawny.

7.Tutaj wczepiłem kabelki od USB które jest na froncie obudowy (mam wątpliwości czy tutaj, mimo że jest napisane USB)

8.Tutaj kabelki od wyjść audio na obudowie

9.I tutaj tego GeForca 6600 wsadziłem

10. Do czego to? ;) Tzn czy jest to kolejne (7) zwykłe wejście SATA czy jest na niebiesko w celu lepszej estetyki.

 

Co jeszcze mogę dodać... zasilanie napędu dvd i twardego jest na jednym kablu, mogą być na osobnych jeśli to problem. Zworki - na twardym nie mam w ogóle, na napędzie jest na... środku na 3 możliwe ustawienia ;P (nigdy nie mogłem zapamiętać o co chodzi z tymi zworkami).

Pozdrawiam!

Edytowane przez czolgerson17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden ciągły dźwięk a następnie dwa długie oznaczają źle podłączoną kartę graficzną.Ta karta jest na PCI Express?

 

Co do punktu 10, jest to pewnie miejsce na kabelek do podłączenia portów Sata na tylnim panelu.Tu wkładasz kabel a drugą stronę podpinasz do E-Sata na tyłach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy masz bios?

Te krótkie 2 lub 3 dźwięki mogą byc związane z błędem pamięci ram tutaj masz link Sygnały i dźwięki BIOS-u. - Komputer - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl

Sprawdź dokładnie wszystkie piny na płycie głównej a pamięci ram zeby działały w dualu muszą byc wpięte w takie same kolory slotów jezeli dobrze pamiętam.

Jezeli się gdzies pomyliłem proszę mnie drodzy użytkownicy poprawic POZDRO !

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulamin forum

Wątki tytułować konkretnie, w sposób mówiący w skrócie o tym, czego dotyczą - czyli nie: "Pomocy!", "Co się dzieje?", "Pilne!" etc. Pamiętaj, że nadając topikowi konkretny tytuł, ułatwiasz innym korzystanie z forum i jednocześnie zwiększasz swoje szanse na uzyskanie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też stawiam na ram. pożongluj kostkami, zacznij od jednej jak pisal już @Shadowek. druga sprawa wyciągnij i włóż ponownie karte grafiki, może coś źle zaskoczyło skoro tego jeszcze nigdy nie robiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienilem kosci RAM (te same sloty tylko same kosci sie wymienily miejscami) i odpalilo bez problemu za pierwszym razem :)

 

Co dziwne [dla mnie] uruchomil sie komputer wyskoczyla reklama MSI plyty glownej na caly ekran po chwili jakis napis 'ze cos tam dowonly klawisz spowoduje rozruch' wiec wrzucilem Windowsa 7 i myslalem ze pojawi sie ten ekran co jest tyle napisow o podlaczonych urzadeniach etc gdzie mozna nacisnac 'del' zeby do biosa wbic a tu odrazu zaczela mi sie 7 instalowac przebrnalem przez instalacje podczas ktorej takze sie komp resetowal - wymogi instalacji, i tez nie bylo tego ekranu w ktorym mozna wbic w Bios ;|

dziwny ten Win7 ciezko go ogarnac na poczatek...

i jak mamy ten licznik pokazujacy uzicie CPU i RAM to CPU podczas nic nie robienia byl 0 do 2% a RAm 20%, wydaje mi sie ze to strasznie duzo! jak nic nie robilem a 20% z 4gb...

wlozylem gierke 'Painkiller' ten nasz :) orginal z biedronki :D i co bardzo dziwne nawped w ogole go nie ruszyl, nawet plyta nie pracowala w napedzie - dziwne bardzo zlwszcza ze naped tez dzisiaj kupilem samsung 223c, a wlozylem far crya od razu ruszylo. nie lubi polskich plyt czy jak ;P

podlaczylem kabelki od zestawu 5.1 zaraz wykrylo i system [a w sumie chyba sterowniki muzyczne od plyty glownej] mnie zapytal czy ten kabelek ktory podlaczylem jest od tylnego glosnika ;o no chyba oszalal! skad ja pzrecietny uzytkownik mam wiedziec ze kabelek czarny, zielony i zolty [takie wychodza od 5.1 do kompa] jest od tylnego glosnika czy od pzrednieog czy centalnego lub subbofera - przeciez podlacza sie wg kolorow. i coz pobawilem sie tam troszke w tych opcjach ustawilem zeby gralo jako 5.1 ale gralo jako 2.1

poza tym mam w starym kompie karte muzyczna sound blaster live 5.1 24bit ma juz ona swoje latka wiec teraz to juz pewnie muzyczna zintegrowana na plycie bedzie lepsza od niej tak?

 

i jeszcze tak ogarniajac, bo mysle ze powinienem wgrac nowy bios sterowniki nowsze jesli sa bo pewnie sie cos ukazalo nowszego od tego standardowego. wiec czego mam szukac?

bios do samsung 223c [bo do napedu sie wgrywa bios tak?]

stery do plyty glownej [to na stronie producenta, znajde model i w jednym pewnie pliku bedzie wzystko to oc mi potrzebne]

stery do karty graficznej

cos jeszcze? cos powinienem ustawic zmienic wgrac sprawdzic? z racji ze jest to nowe i moze nieskonfigurowane odpowiednio?

 

aaa i jak muzyczka mi grala i podlaczylem sluchawki na froncie obudowy to mi nie graly, wiec albo cos jednak zle podlaczylem ale te sterowniki ewidentnie daja .upy

 

 

to tak zbiorczo i ogolnie zeby juz nowego tematu nie zakladac;)

dziekuje wszystkim za pomoc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran MSI

Ekran z tymi "różnymi dziwnymi napisami dotyczącymi komponentów komputera" może zostać wyświetlony zamiast "reklamy" MSI - wystarczy zmienić odpowiednią opcję w BIOSie (bodajże "Show POST" lub coś podobnego). Póki co nie polecam Ci tego, przeczytaj parę kursów "co i jak?" i wtedy zacznij się bawić.

 

Windows 7 i zużycie zasobów

Każdy system "zjada" jakieś zasoby, więc nie masz się czym martwić. Microsoft zaleca 1GB RAM do poprawnej pracy systemu, a Twój system zjada jakieś 800MB, więc wszystko jest ok.

 

Gra z Biedronki

Jeśli kupiłeś ją za pół-darmo, to jest duża szansa, że nie będzie działać. Parę razy tak miałem, gra nie chciała się wczytać z płyty itd.

 

Uaktualnienie BIOS

Nie baw się w to jeśli wszystko działa. Przynajmniej na razie. Istnieje większa szansa, że coś zepsujesz niż poprawisz komfort pracy na komputerze.

 

Karta muzyczna

poza tym mam w starym kompie karte muzyczna sound blaster live 5.1 24bit ma juz ona swoje latka wiec teraz to juz pewnie muzyczna zintegrowana na plycie bedzie lepsza od niej tak?

 

Nie wiem, nie miałem takiej karty. Nie znam się. Większość zintegrowanych kart muzycznych jest podobna/taka sama.

 

Aktualizacja sterowników

Jak podasz nam model płyty głównej i karty graficznej (najlepiej specyfikacje całego komputera), to coś Ci wybierzemy żebyś się nie przemęczył ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, instalacja Win7 przebiega właśnie tak jak napisałeś - bez wyświetlenia komunikatów.

Może płyta z Painkillerem jest po prostu podniszczona, skoro inne działają.

Kolory na kabelkach to jedynie kwestia oznaczeń producenta, więc w sumie dobrze, że dostałeś komunikat z pytaniem. Fakt, są pewne standardy, ale różnie to bywa.

Na kartach muzycznych się nie znam, ale twierdzenie, że coś jest gorsze, bo starsze nie ma sensu. To tak jakby twierdzić, że winyle są gorsze od mp3.

Sterowniki do płyty głównej u producenta, karty graficznej u producenta karty lub chipsetu.

Sterowniki do karty dźwiękowej, sieciowej, aktualizacje systemu.

 

Do napędu szukaj firmware, jeśli już. Pewnie jeszcze pare rzeczy by się znalazło - przykładowo firmware do dysku, urządzeń sieciowych (np. routera jeżeli posiadasz), bios do płyty głównej, karty graficznej, choć to już taka sztuka dla sztuki, jeżeli wszystko działa B-)

 

System wykrył podłączenie słuchawek z przodu?

 

Pozdro

Edytowane przez Fenthin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fenthin, plytka Painkillera ladna nie zniszczona, no ale coz trudno. Co do sluchawek to nie, nie wykryl.

Stwierdzialem ze poczekam ze wszystkimi aktualizacjami itp az podlacze nowa grafe 5870 i jeszcze raz zainstaluje chyba win 7 z radeonem na pokladzie, tak bedzie chyba lepiej:)

 

Co do karty muzycznej nie chodzi mi o to ze zla bo stara, tylko w tym sensie ze jak ona ma z...5 lat to standardy w tych nowych plytahc glownych i ich zintegrowanych kartach moga byc juz wyzsze nawet od takiej karty muzycznej, czas robi swoje ;)

 

Snups, no ale to jest o tyle dziwen ze kilka dn itemu instalowalem na Xp'ku i bez problemu dzialalo. Czyzby polskie plyty gryzly sie z 7 hahaha

A ze z Biedronki i pół darmo... coz produkty z biedronki polecaja sie na swieta ;) no a wtedy byly akurat swieta i za dychu wciaglem tego Painkillera nawet w 'czarnej edycji' :)

 

XvAK - w ogole nie czyta. Tak sprawdzalem w 'komputerze' i nie bylo nic, tak jakby plyty w ogole nie bylo w napedzie.

Edytowane przez czolgerson17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...