Skocz do zawartości
moe

kabel do iiyamy

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

 

potrzebuje kabel do iiyamy do analoga. Wiem, ze brzmi to glupio ale wcale nie jest.

 

Moze od poczatku:

 

1. problemy zaczely sie z xp - kabel sie pewnie gdzies przelamal i przy zmianie rozdzielczosci na wyzsza (od 1440 w gore) monitor drgal, kupno nowego kabla (jakis ferytowy noname) zalatwilo sprawe.

2. po przesiadce na win7 pojawil sie problem rozdzialek natywnych - mozna ustawic customowa ale zadna gra nie widzi rozdzielczosci natywnych,

3. kupilem firmowego mrs, ktory wspiera wszystkie rozdzialki do 2048, nie rozwiazalo to problemu.

4. wsadzilem stary, oryginalny kabel - sa natywne - obraz czasami drga jak to mialo miejsce wczesniej.

 

pytanie dla specow : jaki kabel kupic,

 

- oryginalny ma 14 pin ale to nie ma znaczenia - sprawdzane tez z innym 14 pinowym, bez rezultatu.

- wyrwalem tez 1pin z jednego 15 pinowego - zwis i niemoznosc wejscia do systemu

 

ktos wie jakie kable wchodza do tych monitorow?

 

Uprzedam odpowiedzi:

- nie, nie kupie nowego monitora :)

- sterowniki stare i nowe - bez rezultatu,

- nie, nie wroce na xp

- win7 pokazuje TYLKO natywne na oryginalnym kablu z iiyamy

 

jak ktos cos wie na ten temat to za info thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś podstawowej informacji - modelu, a przynajmniej typu monitora.

 

Niewiem czy dokładnie o to Ci chodzi, ale:

 

Kupujesz przewód D-SUB -> DVI (zakładam że masz wyjście DVI), z wtyczki DVI usuwasz piny odpowiedzialne za EDID (identyfikacja monitora).

Komputer nie rozpoznaje wtedy modelu monitora, można ustawić dowolną rozdzielczość i odświeżanie.

 

post-124190-12691159914_thumb.jpg

 

Możesz to samo zrobić w przejściówce D-SUB -> DVI.

Edytowane przez David523

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi. mam prolite e2202ws, czyli dsub -> dvi.

 

chodzi mi dokladnie o to, ze na kablach ktore kupilem nie mam mozliwosci wyboru rozdzielczosci natywnej - mam wszystkie oprocz ich, jak pisalem - moge ja ustawic recznie ale nie ma mozliwosci wyboru jej np w grach,

 

na tym kablu od iiyamy, ktory dostalem w zestawie jest mozliwosc wyboru TYLKO rozdzielczosci natywnych (czyli odwrotnie do tych wyzej) i wszystko chodzi jak powinno. niestety ten kabel jest gdzies przelamany bo sa smuzenia obrazu przy zmianie rozdzialek.

 

pisalem oczywiscie do serwisu iiyamy czy oni nie moga sprzedac mi ich kabla - oczywiscie olewka totalna.

 

 

e: jeszcze na domiar zlego wyskoczyl mi bad pixel - 1 i ostatnia iiyama

Edytowane przez moe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...