Skocz do zawartości
don111

wentylator od zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam obudowę Gigabyte m1000 luxo i tam zasilacz jest nietypowo na dole obudowy

mam 2 możliwości zamontowania:

tak aby zasysał powietrze od zewnątrz (dziury z dołu obudowy) lub od wewnątrz

 

od zewnątrz - czyli wg myśli projektującego obudowę, wydaje mi się że w ten sposób będzie się kurzył dużo mocniej, natomiast od wewnątrz niby ciut cieplejsze powietrze by zasysał ale przy okazji by może obniżał nieco temperaturę w środku ;)

a jak wg was lepiej ?

Edytowane przez don111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech tłoczy do budy... a nie jak standartowo wypycha...

 

jestem trzeźwy (prawie), "mam pojęcie" o co typ pyta i jaka "powinna" być odpowiedź, ale po twojej odpowiedzi nie wiedział bym co zrobić, piłeś? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inteligenty człowiek zrozumie od razu..

Zasilacz standartowo zasysa z wnętrza obudowy i wydmuciach!e przez kratkę z tyłu ...

 

Wiec informacja była prosta -> zamontuj wentylator na odwrót. niech zasysa przez kratkę i wypycha do wnętrza komputera ( zasilacz jest na dole ).

 

Ja nie piłem jak pisałem posta. Ja wytrzezwiejesz to zrozumiesz sens posta mojego ( ja nie podaje wszystkiego na tacy bo wygodnictwa nie trawię .. zmuszam do myślenia )

 

Offtop mode ON :

 

Za kilka lat dojdzie do tego ze ludzie beda na forach sie pytać : Jak mam zawiązać buta.? ( Bo widze że dzisiejsza młodzież chciała by miec wszystko nie robiąc nic... a tak niestety się nie da )

 

Off top mode OFF..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może niezbyt jasno napisałem ;)

zasilacz zawsze wydmuciach!e przez tylną kratkę (tył obudowy) natomiast wentylator (12 cm) tłoczy powietrze do środka zasilacza tylko pytanie brzmiało - jak byłoby lepiej aby zasysał to powietrze - z wewnątrz obudowy czy z zewnątrz (bo są dziury z dołu obudowy)

ostatecznie zamontowałem go tak aby zasysał ze środka obudowy, w sumie uznałem że to obojętne dla niego samego a zawsze to o ten 1 stopień będzie chłodniej w środku, no i nie powinien się tak kurzyć ;)

Edytowane przez don111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wada takiego rozwiązania jest taka, że jak już się będzie kurzyć to kurz osiadać będzie na pcb. W przypadku rozwiązania z zasilaczem na górze brudu na dole obudowy nie brakuje przecież. Teraz część tego będzie w zasilaczu. Inna wada takiego rozwiązania, teraz gdy upadnie Ci śrubka w kompie, nie włączysz komputera do puki nie jej nie znajdziesz. Ja osobiście wolałbym aby aby pozycja wentylatora była typowa tj. wentylatorem do dołu. Jednak co osoba to inne zdanie. Sam musisz uznać co Ci bardziej pasuje. Jeśli jednak pozostawisz zasilacz w obecnej pozycji, sprawdzaj częściej jego stan czystości, przedmuchuj sprężonym powietrzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...