Skocz do zawartości
flood

Nie odpala proc i7 930 z płytą P6T SE

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety, mam problem ze świeżo złożonym kompem:

- płyta Asus P6T SE;

- proc i7 930;

- zasilacz Corsair 520W;

- ram 3x2 G. Skill;

- grafika 8400GS

- dysk WD 320GB

Poza zasiłką, grafą i twardzielem reszta sprzętu jest nowa. W czym tkwi problem - po wciśnięciu power, wiatraki startują i tyle, dalej nic się nie dzieje, czarny ekran, nie mogę wejść do biosu :-| Po wyjęciu ramu płyta piszczy. Kilkukrotnie sprawdziłem, czy wszystko jest prawidłowo podpięte. Czy to możliwe, ze płyta nie rozpoznaje proca???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@flood

Bios aktualny?.Zakładając ,że wszystko dobrze podłączyłeś spróbuj może inną grafę.Może jest też jakieś zwarcie.Złożenie wszystkiego jeszcze raz na "pająka" jak najbardziej zalecane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm płyta obsługuje twój procek w wersji biosu 0608 , sprawdz jaką wersje BIOS masz może potrzebna jest aktualizacja

bios znajdziesz tu http://asus.com/product.aspx?P_ID=t4yhK6y9W9o7iQ9E&content=specifications

 

ups ktoś mnie uprzedził

 

No więc tak - grafika sprawna na 100%, obecnie płyta nie wydaje żadnych pisków przy wyjętym ramie. Co do biosu, wydaje mi się, że płyta powinna wstać mimo, że ma stary bios. Najwyżej pojawiłby się komunikat cpu unknown. Jak w takiej sytuacji - nierozpoznany proc przez stary bios płyty - mam zaktualizować bios <_< ???

Mobo nagle ożyło, nie wiem dlaczego, a już miałem słać na gwarę :blink: Przy wyjętym ramie i grafice płyta milczała, zero pisków. Aż tu nagle przy kolejnej próbie włączenia rozległ się pisk. Zainstalowałem ram, potem grafę i oto widzę tak upragniony bios. Przeżycie ze składania kompa niezapomniane :wink:

Edytowane przez flood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...