Skocz do zawartości
KitKat

Kryształki w wodzie mineralnej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim dziwnym temacie. :D

 

Mam pytanie. Czy to normalne, że w wodzie mineralnej mogą się znaleźć jakieś kryształki? Dziś piłem i coś zaczęło mi strzelać w ustach. Zajrzałem do butelki, a tu na dnie i ściankach osadzone są drobne kryształki. To normalna, zdarzająca się rzecz, czy ktoś mi czegoś dosypał? ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to w 2 litrach nie więc kupuj większe butelki ;] sorry ale nie mogłem się powstrzymać bo śmiesznie to napisałeś :) co do osadu - czytaj etykietę na pewno jest jakieś info, swoją droga nigdy mi się to nie przydarzyło czy to w butelce 1l czy 2l ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to w 2 litrach nie więc kupuj większe butelki ;] sorry ale nie mogłem się powstrzymać bo śmiesznie to napisałeś :) co do osadu - czytaj etykietę na pewno jest jakieś info, swoją droga nigdy mi się to nie przydarzyło czy to w butelce 1l czy 2l ;]

 

bo piles zabutelkowana kranowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staropolanka 2000, a z popularniejszych Muszynianka. O wodach można mówić wiele... Wiele wód ma mniejszą zawartość minerałów niż "kranówka" [żywiec, woda Nestle itd] 

Edytowane przez PMichalak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszynianka jest w c... znaczy bardzo dobra ;)

 

Choć musze przyznać że kiedyś w Krakowie trafiłem na "kranówe". Zupełnie nie podobna do oryginału.

Nawet nie zasyczała przy otwarciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staropolanka 2000, a z popularniejszych Muszynianka. O wodach można mówić wiele... Wiele wód ma mniejszą zawartość minerałów niż "kranówka" [żywiec, woda Nestle itd] 

 

Wodę butelkowaną można podzielić na 3 grupy:

- woda źródlana

- woda mineralna

- woda lecznicza

 

Wszystkie te typy można znaleźć w sklepach.

 

Źródlana to zwykła woda z pierwszego lepszego ujęcia , ilość minerałów jest śladowa, a czasem i mniejsza niż w wodzie kranowej. Taka woda nie da nam dziennego zapotrzebowania na minerały. Służy tylko i wyłącznie do nawadniania organizmu.

 

Woda mineralna to woda z ujęcia głębinowego (lub wód podskórnych w przypadku gorszych marek) oczyszczania w procesie filtracji membranowej do wody jałowej, a w kolejnym etapie mineralizowana do odpowiednich wartości każdego z minerałów. Taka woda może dać nam odpowiednie składniki mineralne (jeśli będziemy ją pić dostatecznie dużo)

 

 

Woda lecznicza, posada bardzo dużą dawkę minerałów, nie nadaje się do picia przez zdrowe osoby. Taką wodę rozcieńcza się, można pić tylko po informacji od lekarza.

 

 

 

Napisałem to tak apropo dalszej dyskusji o tym, jak np Żywiec jest słabą wodą bo nie ma minerałów itp. Taka jej natura :)

 

 

Jeśli chodzi o jakoś wód w naszych rurach to Ci co mają ujęcia wody z wód podskórnych, ich jakoś wody nie odbiega od tej w tanich butelkach. Nie liczę tutaj chlorownia wody w celu usunięcia bakterii pomiędzy stacją, a odbiorcą oraz dużej ilości metali z rur. Jednak przy użyciu filtra typu brita można uzyskać naprawdę dobrą wodę. Tylko ważne jest ujęcie wody.

 

Pozdr

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...