Skocz do zawartości
teeron

Asus A7VBX-X -problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich specow i nie tylko.

 

Chodzi o komputer znajomego. Plyta Asus A7VBX-X z Athlonem XP 1700 o ile dobrze pamietam, 2x512ddr kingstom, grafika to radeon x1600, zasilacz to jakis low ale nowy i powinien dac rade. Czesci lezaly w pudle ok roku, procz grafiki ktora pracowala w innym kompie. Przejde do sedna sprawy: po wlaczeniu kompa nie ma sygnalu na monitorze, nie "bipa" glosnik, wiatraki chodza , dysk nie pracuje. Zmienialismy ramy(1 na przemian z 2) i monitor, niestety nie mam procka na podmianke ale bez procka chyba kompa nie ruszy. Kumpel przyznal mi sie ze dzien wczesniej montowal podzespoly na plyte i grafa byla niedocisnieta czego nie zauwazyl i uruchomil kompa. Druga rzecz to taka ze w/g mnie za mocno przykrecil plyte do obudowy i dal za duzo srub.

Troche to wszystko zawile ale mam nadzieje ze jakis spec przez to przebrnie i poradzi co dalej.

 

Dzieki z gory za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich specow i nie tylko.

 

Chodzi o komputer znajomego. Plyta Asus A7VBX-X z Athlonem XP 1700 o ile dobrze pamietam, 2x512ddr kingstom, grafika to radeon x1600, zasilacz to jakis low ale nowy i powinien dac rade. Czesci lezaly w pudle ok roku, procz grafiki ktora pracowala w innym kompie. Przejde do sedna sprawy: po wlaczeniu kompa nie ma sygnalu na monitorze, nie "bipa" glosnik, wiatraki chodza , dysk nie pracuje. Zmienialismy ramy(1 na przemian z 2) i monitor, niestety nie mam procka na podmianke ale bez procka chyba kompa nie ruszy. Kumpel przyznal mi sie ze dzien wczesniej montowal podzespoly na plyte i grafa byla niedocisnieta czego nie zauwazyl i uruchomil kompa. Druga rzecz to taka ze w/g mnie za mocno przykrecil plyte do obudowy i dal za duzo srub.

Troche to wszystko zawile ale mam nadzieje ze jakis spec przez to przebrnie i poradzi co dalej.

 

Dzieki z gory za pomoc i pozdrawiam

 

Bez CPU płyta tylko ruszy wiatrakami... Zależnie od biosu, ale chyba nie będzie piszczeć...

Z tymi śrubami to zły trop... moja mobo jest cała na śrubkach bez kołków plastikowych, to znaczenia nie ma... Ale najlepiej zdemontujcie mobo połóżcie ją z zamontowanym procem, grafą i jedną kością ram na ksiązce, pudełku. Podepnijcie zasilacz i sprawdzajcie wtedy co się będzie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz to jakis low ale nowy i powinien dac rade.

 

Błędne założenie. Pierwszy podejrzany.

 

Czesci lezaly w pudle ok roku, procz grafiki ktora pracowala w innym kompie.

 

Mogła się bateryjka na płycie rozładować. Zmierz jej napięcie miernikiem i jak będzie poniżej 3.0V, to pasuje założyć nową.

 

po wlaczeniu kompa nie ma sygnalu na monitorze, nie "bipa" glosnik, wiatraki chodza

 

A ustawienia bios zresetowane? Wszystkie wtyczki dobrze siedzą?

 

, dysk nie pracuje.

 

Dobrze docisnąłeś wtyczkę? Taśma dobra?

Jeśli nie słychać startu dysku, to albo nie dostaje zasilania albo jest uszkodzony.

Sprawdź inną wtyczkę zasilania, albo dysk w innym kompie.

 

w/g mnie za mocno przykrecil plyte do obudowy i dal za duzo srub.

 

Jeśli obudowa jest prosta, płyta ładnie ułożona na jednakowych podpórkach - nie jest wygięta, to nic niej nie będzie.

Za dużo śrub dać nie można, bo każda płyta ma gotowe dziury pod śruby. Przykręcenie kolejnej wiązało by się z wierceniem w płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi :)

Na razie kumpla nie ma wiec nie mam dostepu do jego kompa ale z waszych sugesti zainteresowalbym sie zailaczem, bateria biosu i byc moze prockiem. Jak tylko cos sie dowiem dam znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Ci sie oplaci ta wysylka bo to irl :] Jak nadal chcesz to zapytam

 

A ta nowa plyta za kazdym resetem pika monotonnie jakby bez konca,

Po kolejnym resecie na ekranie startowym jest cos ze bios jest "shadow" czy cos i potem idzie normalnie. Wydaje mi sie ze to mobo bylo w jakims Compaq wczesniej, moze trzeba zflashowac bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...