Skocz do zawartości
QbaS

ECS - plyta high-end

Rekomendowane odpowiedzi

ECS zmienia zupelnie oblicze firmy produkujacej najtansze plyty glowne na firme robiaca naprawde dobre i dobrze wyposazone produkty

 

po swietnej l7s7a2 pod amd zrobili swietna plyte pod p4http://www.sirius.pl/news.php?id=1848&PHPS...88f15eea71c4b1f

jak dla mnie ww. element mógłby pozostać ;)

płyta zapowiada się fajnie.. ps. już L4S8A2 dla intela była całkiem fajną płytką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ladna ona i ten fajny colerek na chipsecie ;] a tak na serio to niech ecs robi te plytki jak najlepsze i zmienia swoje oblicze oby tylko ceny nie zmienial tz nie zwiekszyl ;0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaaa,

ale do dobrej plyty 3a miec dobre pozostale podzespoly, inaczej plyta nie pokaze co potrafi.

dlatego do high-endowych komputerow, oprocz oczywistego wyboru jakim jest ECS wypada polecic:

1.markowy dysk - tutaj podstawa to Samsung, ew. troche slabsze IBM z Wegier

2.dobra pamiec - tutaj w pierwszej kolejnosci wymienie seitec, producenta znakomitych pamieci, dla uzytkownikow oczekujacyh od swojego komputera maximum wydajnosci

3.calosc nalezy zasilac dobrym zasilaczem... np. megabajt 400W albo najlepiej codegen

4.tego ostatniego producenta wypada polecic rowniez ze wzgledu na wysokiej jakosci wykonane obudowy. obudowy Codegen to przede wszystkim trwalosc, jakosc ale takze jaki szpan.....

5. nie mozna zapomniec o pamieciach masowych - jakis naped optyczny by sie przydal. tutaj proponuje wybrac produkt znanych i cenionych producentow, jak LG czy Samsung. A jesli komus marzy sie nagrywarka, to warto zainteresowac sie rowniez oferta firmy BTC

6.nastepna w kolejnosci jest karta graficzna, tutaj liczy sie tylko uklad na jakim jest wykonana, producent oczywiscie nie ma zadnego znaczenia. nie dajmy sie nabrac i nie przeplacajmy za "markowe" produkty! sa to dokladnie takie same karty graficzne, roznia sie jak powszechnie wiadomo jedynie pudelkiem.

7. jesli juz zakupilimsy dobra karte graficzna, pomyslmy o monitorze. I tutaj znowu polece produkty markowe. Wybierzmy najlepiej produkty koncernow Samsung lub LG. Oferuja one nieprawdpodoban wrecz jakosc obrazu. o niezawodnosci w/w produktow wspominac oczywiscie nie musze.

8. ostatnia rzecz jaka nam zostala to peryferia: wybierzmy klawiatury i myszy wiodacych producentow, a najlepiek MEdiaTEch

 

Stosujac sie do powyzszych uwag mozecie zlozyc komputer waszych marzen....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chcial dodac jeszcze ze nie ma sensu inwestowac w 400w zasilacz do komputera domowego, wystarczy 300w codedegen.

Pozatym zapomnielismy o chlodzeniu, ja polecam ciche i wydajne chlodzenie wodne czyli niezastapione cpc.

Dopiero teraz nasz komputer jest wpelni skompletowany i dzialajacy.

 

Oczywiscie jesli chcemy sie laczyc z internetem to najlepszym wyjsciem jest modem zoltrix i polaczenie dial-up z TP.Sa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chcial dodac jeszcze ze nie ma sensu inwestowac w 400w zasilacz do komputera domowego, wystarczy 300w codedegen.

i tutaj mozna tylko spojrzec z politowaniem i wspolczuciem na tych, ktorzy wyrzucili pieniadze w bloto, kupujac rozne fortron'y czy nie daj Boze enermaxy... kazdy wie ze to nie potrzebny wydatek, ale ludzie sugeruja sie nalepka i marka...... tym czasem my, mozemy spokojnie kupic produkty sprawdzonych producentow, jak "codegen" czy "megabajt" oferujacych nierzadko wieksza moc i stabilniejsze napiecia za mniejsze pieniadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chcial dodac jeszcze ze nie ma sensu inwestowac w 400w zasilacz do komputera domowego, wystarczy 300w codedegen.

i tutaj mozna tylko spojrzec z politowaniem i wspolczuciem na tych, ktorzy wyrzucili pieniadze w bloto, kupujac rozne fortron'y czy nie daj Boze enermaxy... kazdy wie ze to nie potrzebny wydatek, ale ludzie sugeruja sie nalepka i marka...... tym czasem my, mozemy spokojnie kupic produkty sprawdzonych producentow, jak "codegen" czy "megabajt" oferujacych nierzadko wieksza moc i stabilniejsze napiecia za mniejsze pieniadze

no wlasnie ja zrobilem tak samo i niestety kupilem obudowe enlight, ktora jest ciezka, nic sie w niej nie swieci oraz ma za mocny zasilacz jak dla mnie, ale czlowiek uczy sie na bledach i nastepnym razem nie popelnie tego bledu a zaoszczedzone pieniadze wydam na modem, bo nie mam zaufania do tych stalych lacz, ciagle slysze o jaksi hackerach i atakch na komputery a tak wylaczam modem z gniazdka i mam spokoj i moge spokojnie grac w sapera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w życiu abita nie kupie.

Dzięki wam, już wiem co dobre jest.

Jutro sprzedaje to co mam i kupuje to co wy mi mówicie. Nie dość, że będę miał super sprzęt, to jeszcze na kasie zaoszczędzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak macie pisac glupoty to odpuscie sobie

 

forum sluzy do udzielania porad a nie przesmiewania sie

Oni tak zawsze mają... Przez jakiś czas się nie udzialają, a potem wio i burdel z jakiegoś tematu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie racje chlopaki :) ja od zawsze kupuje sprzet ECS'a i innych podobnych , solidnych producentow ktorzy maja o niebo tansze produkty niz te przereklamowane produkty Asusa , Abita , Epox'a , Gugabyte itp .

Po prostu ECS to jest to co tygryski lubia najbardziej , mozliwosci podkrecania po prostu powalaja , stabilnosc po prostu lepsza niz skaly i do tego ta cena bedaca wybawieniem dla wielu znas. Za kase zaoszczedzona na sprzecie moge sobie kupic pare paczek czipsow i miec wiecej Spineroow :))

 

Tak apropo znbiera ktos Spinery ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym się prześmiewał to bym żarty zaczoł sypać.

A tak kurde, to co chłopaki piszą do serca biore. Fajne uczucie, nie przepłacać i bardzo dobry, stabilny i wydajny sprzęt mieć. Przecież o to chodzi nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja zrobilem tak samo i niestety kupilem obudowe enlight, ktora jest ciezka, nic sie w niej nie swieci oraz ma za mocny zasilacz jak dla mnie

jest to oczywiscie rozumowanie jak najbardziej bledne!

o ile zbyt mocny zasilacz nie stanowi zbyt duzego problemu (chyba ze mamy tandetne plyty tajwanskich producentow, jak chocby EPoX czy Abit)

o tyle nie mozna powiedziec ze enlight robi mocne zasilacze.

to zdecydowanie drogie i raczej zawodne zasilacze, jak wykazuje praktyka padaja czesto - pala sie, gdyz ich moc jest niewystarczajaca dla dzisiejszych komputerow. dlatego duzo lepszym wyborem bylby chociazby megabajt, lub najlepiej jakis zasilacz high-endowy ze stajni codegena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez sie nei smieje pisze tylko to co mysle.

Nastepnym razem nie zrobie juz bledu i nie przeplace za komputer.

A i nie robie burdelu chyba ze sie poczuwasz do czegos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie racje chlopaki :) ja od zawsze kupuje sprzet ECS'a i innych podobnych , solidnych producentow ktorzy maja o niebo tansze produkty niz te przereklamowane produkty Asusa , Abita , Epox'a , Gugabyte itp .

Po prostu ECS to jest to co tygryski lubia najbardziej , mozliwosci podkrecania po prostu powalaja , stabilnosc po prostu lepsza niz skaly i do tego ta cena bedaca wybawieniem dla wielu znas. Za kase zaoszczedzona na sprzecie moge sobie kupic pare paczek czipsow i miec wiecej Spineroow :))

 

Tak apropo znbiera ktos Spinery ??

Chciałbym sobie jakiegoś procesora kupić. Jaką płytę ecs mi radzisz?

Bo dysk, cd i monitor to wiem jaki.

 

Jeszcze tylko się zastanawiam, co lepsze, megabajt czy codegen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

no wlasnie ja zrobilem tak samo i niestety kupilem obudowe enlight, ktora jest ciezka, nic sie w niej nie swieci oraz ma za mocny zasilacz jak dla mnie

jest to oczywiscie rozumowanie jak najbardziej bledne!

o ile zbyt mocny zasilacz nie stanowi zbyt duzego problemu (chyba ze mamy tandetne plyty tajwanskich producentow, jak chocby EPoX czy Abit)

o tyle nie mozna powiedziec ze enlight robi mocne zasilacze.

to zdecydowanie drogie i raczej zawodne zasilacze, jak wykazuje praktyka padaja czesto - pala sie, gdyz ich moc jest niewystarczajaca dla dzisiejszych komputerow. dlatego duzo lepszym wyborem bylby chociazby megabajt, lub najlepiej jakis zasilacz high-endowy ze stajni codegena

no co do tego zasilacza masz racje ale one sie pala wlasnie dlatego ze maja za bardzo wysrobowane parametry np. 300w ma takie same jak 350 albo 400 codegen ... cos tu sie nie zgadza w tych elnightach sa za bardzo podkrecone fabrycznie.

pozatym sa one strasznie ciezkie i ciezko sie komputer przestawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie racje chlopaki :) ja od zawsze kupuje sprzet ECS'a i innych podobnych , solidnych producentow ktorzy maja o niebo tansze produkty niz te przereklamowane produkty Asusa , Abita , Epox'a , Gugabyte itp .

Po prostu ECS to jest to co tygryski lubia najbardziej , mozliwosci podkrecania po prostu powalaja , stabilnosc po prostu lepsza niz skaly i do tego ta cena bedaca wybawieniem dla wielu znas. Za kase zaoszczedzona na sprzecie moge sobie kupic pare paczek czipsow i miec wiecej Spineroow :))

 

Tak apropo znbiera ktos Spinery ??

Chciałbym sobie jakiegoś procesora kupić. Jaką płytę ecs mi radzisz?

Bo dysk, cd i monitor to wiem jaki.

 

 

Jeszcze tylko się zastanawiam, co lepsze, megabajt czy codegen.

ja ci moge polecic k7s5a to jest ten na sisie gdzie mozesz wsadzic sdr bo ddry to tez tylko reklama i one nic nie daja a ta plytka jest bardzo dobra i uniwersalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko się zastanawiam, co lepsze, megabajt czy codegen.

zasadniczo obaj producenci oferuja swietne zasilacze. jakiegokolwiek dokonasz wyboru, bedziesz z pewnoscia zadowolony.

ze swojej strony powiem, ze przesiadlem sie z fortrona fsp300-60gtp na megabajta 300W i zauwazylem: wzrost wydajnosci jednostki zmiennoprzecinkowej procesora, ze o stabilnosci i bezawaryjnosci nie wspomne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaaa,

ale do dobrej plyty 3a miec  dobre  pozostale podzespoly, inaczej plyta nie pokaze co potrafi.

dlatego do high-endowych komputerow, oprocz oczywistego wyboru jakim jest ECS wypada polecic:

1.markowy dysk - tutaj podstawa to Samsung, ew. troche slabsze IBM z Wegier

2.dobra pamiec - tutaj w pierwszej kolejnosci wymienie seitec, producenta znakomitych pamieci, dla uzytkownikow oczekujacyh od swojego komputera maximum wydajnosci

3.calosc nalezy zasilac dobrym zasilaczem... np. megabajt 400W albo najlepiej codegen

4.tego ostatniego producenta wypada polecic rowniez ze wzgledu na wysokiej jakosci wykonane obudowy. obudowy Codegen to przede wszystkim trwalosc, jakosc ale takze jaki szpan.....

5. nie mozna zapomniec o pamieciach masowych - jakis naped optyczny by sie przydal. tutaj proponuje wybrac produkt znanych i cenionych producentow, jak LG czy Samsung. A jesli komus marzy sie nagrywarka, to warto zainteresowac sie rowniez oferta firmy BTC

6.nastepna w kolejnosci jest karta graficzna, tutaj liczy sie tylko uklad na jakim jest wykonana, producent oczywiscie nie ma zadnego znaczenia. nie dajmy sie nabrac i nie przeplacajmy za "markowe" produkty! sa to dokladnie takie same karty graficzne, roznia sie jak powszechnie wiadomo jedynie pudelkiem.

7. jesli juz zakupilimsy dobra karte graficzna, pomyslmy o monitorze. I tutaj znowu polece produkty markowe. Wybierzmy najlepiej produkty koncernow Samsung lub LG. Oferuja one nieprawdpodoban wrecz jakosc obrazu. o niezawodnosci w/w produktow wspominac oczywiscie nie musze.

8. ostatnia rzecz jaka nam zostala to peryferia: wybierzmy klawiatury i myszy wiodacych producentow, a najlepiek MEdiaTEch

 

Stosujac sie do powyzszych uwag mozecie zlozyc komputer waszych marzen....

troche przesadziłeś ze ecs to hig-end .... przecież nikt nie zaprzeczy ze matsonic jest w tej klasnie ne do pobicia :lol: a co do zasiłki to tylko markow codegeny!! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna plyta,szkoda ze na P4 ,bo ma super wiatraczek

sam osobiscie to kupuje tylko Abity i Epoxy bo na dlugo starczaja,ale kumplom juz kilka ecs kupilem,dla mnie dobry model to k7s6a

 

do tych ktorzy cos cierpia do Samsunga: zal mi was ,dyski robi jedne z lepszych ,nie najszybsze,ale ciche i nie stwarzajace problemow

za to Seagate jest straszna kicha,problemy z niektorymi plytami i nie wytrzymuja pci >40

Codogen ma przynajmniej dobrze rozplanowane wnetrze,zasilacz mozna kupic z moca na wyrost np.400W i bedzie tanszy i lepszy niz jakis 300W super firmy

LG cdrw i cdrom do domu ja znalazl,oczywiscie jak ktos duzo nagrywa to lepszym rozwiazaniem bedzie chociaz Teak

 

wogole to zal mi ludzi ktorzy maja typy:Seagate,Nokia,VW,P4 (chociaz najmniej P4,bo tylko dwa produkty sa w tej kategorii ,ale reszta to do wyboru do koloru)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nie jestem sam w swojej opinii na temat tej rewelacyjnej i super wydajnej plyty. Pracuje na niej od dluzszego czasu. Jedyne co musialem zrobic to kupic jakis lepszy zasilacz bo niestetey ale produkt beznadziejnej firmy Enermax nie byl wystraczajaco dobry dla tej plyty zakup taniego i swietnego zarazem CODEGENA pomogl i poprawil stabilnosc plyty. Oczywiscie pamieci to bardzo wazna sprawa nie kupuj zadnych "markowych" DDR tylko kup sobie zwykle SDR PC 100 gdyz PC133 to tylko reklama zreszta to pieniadze wyrzucone w bloto bo tak jak pisze ld to tylko chwyt marketingowy i nic nie daje tak naprawde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...