Skocz do zawartości
QbaS

ECS - plyta high-end

Rekomendowane odpowiedzi

My Ciebie też kochamy KGB :DDDDD LOve peace und #tweak !!!!

 

#tweak uber alles :>>

dla ciebie to normalne takie zapychanie watku 8O

dla mnie to zwisa przy przewijaniu,bo rolki uzywam i zajmuje to 1s i na stalce siedze

ale dla kogos na modemie to tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam codegena 300W, K7S5A i serio nie narzekam ,a najezdzanie na tego typu komplety...Hmm to tak jak wysmiewanie sie z maluchów jadąc mercedesem. A niektórych po prostu nie stać na drogi sprzet i tyle.

swoją drogą ze stabilnością nigdy nie miałem żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będe tego postu czytał, bo nie sądze, żeby ktoś się rozpisywał o tej płycie :P Pewnie znowu się kłucą ech........:?

 

To odemnie jeszcze- moja płytka na poczatku 2002 roku, jak zaczęła się sprzedaż masowa tych pły kosztowała coś 460 zł, a była to jedna z pierwszych udanych nie-Intelowych płyt- nie oczekujcie , że na I875 płyta będzie kosztować 300 zł- prędzej tyle, ile tetraz kosztuje ECS na I850- czyli coś w okolicach 550 zł MINIMUM!!!!!! NIe ma szans na taniej- to nie tanie chipsety SIS-a/VIA- tutaj płaci sie za markę i to sporo :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem płyte ECS K7S5A i wspominam firmę ECS bardzo źle ...

 

Pierwszą płyte ECS K7S5A miałem w testach (był mój test tej płyty na kilku stronach www) i byłem z niej dośc zadowolony. Cena bardzo niska , wydajność przeciętna , i wszystko działało jak powinno.

Po kilku mc. wymieniłem swojego MSI K7Pro2 na ECS K7S5a i to był mój błąd ...

 

Po zakupie okazało się że ... płyta działa niesamowicie niestabilnie ... Wypożyczyłem pamieci DDR i działała już ok. Nastepny krok ustawienie mojego starego Duronka 600Mhz na 6x133 Mhz i znów niesamowicie niestabilnie ...

Wymieniam płyte na nastepną. Tym razem problem tylko z szyną 133Mhz + samoistne resetowanie się płyty ...

Wymieniam na nastepną ... tym razem szyna 133Mhz działa ale ... problemy z pamieciami SDR ....

Nastpna płyta ... tym razem wszystko działa ....

Ufff. Kosztowało mnie to sporo nerwów i staconego czasu.

Moja płyta ECS K7S5a działa dość stabilnie ...

 

Naszczęście miałem możliwość wymiany tej płyty na DFI AD77pro (różnica w cenie niezbyt duża) na KT400.

 

Wtedy mój system odżył :)

 

Świetnie się podkręca , wydajność sporo wyższa , także wyposażenie płyty sporo wyższe ...

 

ECS nie jest złą firmą , tylko niestety jej produkty mają olbrzymi odrzut jakościowy ...

 

Przecież wiadome jest że część płyt dla ECS produkuje firma PCChips która "słynie" z bardzo niskiej klasy produktów ...

 

Tak czy owak nie polecam nikomu ECSów ...

Obecnie potaniały mocno płyty bardzije znanych marek , które trzymają poziom technologiczny i nie wydają bubli ...

 

Polecam MSI nawet na KT333 (niska cena) lub DFI na KT400 lub nawet 333. Ceny bardzo atrakcyjne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaaa,

ale do dobrej plyty 3a miec  dobre  pozostale podzespoly, inaczej plyta nie pokaze co potrafi.

dlatego do high-endowych komputerow, oprocz oczywistego wyboru jakim jest ECS wypada polecic:

2.dobra pamiec - tutaj w pierwszej kolejnosci wymienie seitec, producenta znakomitych pamieci, dla uzytkownikow oczekujacyh od swojego komputera maximum wydajnosci

Stosujac sie do powyzszych uwag mozecie zlozyc komputer waszych marzen....

Wybacz koleś ale jesli nei maz pojęcia to nie pisz. Przy dobrym trafieniu seiteci biją na głowę i samsungi i kingstony. Całkiem sporo osób m takie seiteci ddr333 na forum i niektórym nawet powyżej 220 biegają(np. Vip-a), a większość robi ponad 200 na cl2.

 

Więc zanim się wypowiesz to lepiej się dokształć, bo trochę głupka z siebie robisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie wiem czy to wiosna czy co przez zime tego nie było najpier wojna AMD vr. Intel teraz ECS vr. Lamy co jest grane ? Na mózg co nie którym ciśnie ? Jak ktoś nie chce to nie kupuje ECS a jak ktoś nie mi nic przeciwko tanim produktom to bierze i jest happy. A za takie bez zensowne zaśmiecanie postu to powinny być banny bo to jest w urwiające cała strona jakich bzdetów. I może by tak admini wzmocnili nadzur nad forum ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej juz sie pogubilem :)

Kto se robi tutaj jajca a kto nie? BO chcialem kupic obudowe tracera ale jak tak mowicie to kupie tansza superpower (ona ma chyba codegena) czy wy jajca robicie z tego codegena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie doczytalem do konca...

Radizlbym zakonczyc topic albo wogle go wywalic bo jak ktos kto chce sie poradzic wejdzie i przeczyta to uwiezy i potem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz koleś ale jesli nei maz pojęcia to nie pisz. Przy dobrym trafieniu seiteci biją na głowę i samsungi i kingstony. Całkiem sporo osób m takie seiteci ddr333 na forum i niektórym nawet powyżej 220 biegają(np. Vip-a), a większość robi ponad 200 na cl2. 

 

Więc zanim się wypowiesz to lepiej się dokształć, bo trochę głupka z siebie robisz.

hmmm, wydawalo mi sie ze jak posiadam jakis sprzet i znam jego mozliwosci, to moge miec swoja opinie na jego temat.....

bo tak sie sklada, ze mam akurat pamieci na kosciach seitec, (ddr333)

i powyzej 184 mhz na cl2 nie wyskocza

 

Moje zdanie na temat sprzetu zdaje sie potwierdzac test przeprowadzony przez wiarygodny serwis:

http://www.ocm.pl/modules.php?op=modload&n...wpage&pageid=12

 

czyli mamy obiektywne wyniki testow poparte wlasnymi doswiadczeniami z danym sprzetem... czy to dalej za malo zeby sie wypowiadac?!

 

Przy okazji pozwolilem sobie podkreslic swtierdzenie "przy dobrym trafieniu" - czy naprawde uwazasz, ze to ze mozna trafic na dorby egzeplarz swiadczy o tym ze sprzet jest dobry?!

IMO mozna tak powiedziec, gdy czasem trafiaja sie zle egzemplarze(nobody's perfect) a nie odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wybacz koleś ale jesli nei maz pojęcia to nie pisz. Przy dobrym trafieniu seiteci biją na głowę i samsungi i kingstony. Całkiem sporo osób m takie seiteci ddr333 na forum i niektórym nawet powyżej 220 biegają(np. Vip-a), a większość robi ponad 200 na cl2. 

 

Więc zanim się wypowiesz to lepiej się dokształć, bo trochę głupka z siebie robisz.

hmmm, wydawalo mi sie ze jak posiadam jakis sprzet i znam jego mozliwosci, to moge miec swoja opinie na jego temat.....

bo tak sie sklada, ze mam akurat pamieci na kosciach seitec, (ddr333)

i powyzej 184 mhz na cl2 nie wyskocza

 

Moje zdanie na temat sprzetu zdaje sie potwierdzac test przeprowadzony przez wiarygodny serwis:

http://www.ocm.pl/modules.php?op=modload&n...wpage&pageid=12

 

czyli mamy obiektywne wyniki testow poparte wlasnymi doswiadczeniami z danym sprzetem... czy to dalej za malo zeby sie wypowiadac?!

 

Przy okazji pozwolilem sobie podkreslic swtierdzenie "przy dobrym trafieniu" - czy naprawde uwazasz, ze to ze mozna trafic na dorby egzeplarz swiadczy o tym ze sprzet jest dobry?!

IMO mozna tak powiedziec, gdy czasem trafiaja sie zle egzemplarze(nobody's perfect) a nie odwrotnie.

no to masz problem z pamiecia rzeczywiscie,moze chcesz sie pozbyc za 100pln tego szajsu,chetnie kupie ,bo moje Elixir 333 CL2.5 max wyciagaja 150MHz CL2 ,to jest dopiero kupa ,a ty mowisz ze jak pamiec 333 CL2.5 wyciagaja 184MHz CL2 to zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz problem z pamiecia rzeczywiscie,moze chcesz sie pozbyc za 100pln tego szajsu,chetnie kupie ,bo moje Elixir 333 CL2.5 max wyciagaja 150MHz CL2 ,to jest dopiero kupa ,a ty mowisz ze jak pamiec 333 CL2.5 wyciagaja 184MHz CL2 to zle

to ze ktos ma slabsze pamieci, nie jest argumentem ze te seitec'i sa swietne.Ja z pamieci nie jestem zadowolony, zaluje ze nie doplacilem do lepszych kosci.

pozwolcie ze sam zadecyduje, czy jestem zadowolony z zakupu, ok? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz problem z pamiecia rzeczywiscie,moze chcesz sie pozbyc za 100pln tego szajsu,chetnie kupie ,bo moje Elixir 333 CL2.5 max wyciagaja 150MHz CL2 ,to jest dopiero kupa ,a ty mowisz ze jak pamiec 333 CL2.5 wyciagaja 184MHz CL2 to zle

to ze ktos ma slabsze pamieci, nie jest argumentem ze te seitec'i sa swietne.Ja z pamieci nie jestem zadowolony, zaluje ze nie doplacilem do lepszych kosci.

pozwolcie ze sam zadecyduje, czy jestem zadowolony z zakupu, ok? :wink:

mozesz byc zadowolony lub nie ,ale twoje pamieci ida bardzo dobrze,niewiele jest lepszych pamieci 333 ,a juz napewno nie w takiej cenie jak Seiteki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz problem z pamiecia rzeczywiscie,moze chcesz sie pozbyc za 100pln tego szajsu,chetnie kupie ,bo moje Elixir 333 CL2.5 max wyciagaja 150MHz CL2 ,to jest dopiero kupa ,a ty mowisz ze jak pamiec 333 CL2.5 wyciagaja 184MHz CL2 to zle

to ze ktos ma slabsze pamieci, nie jest argumentem ze te seitec'i sa swietne.Ja z pamieci nie jestem zadowolony, zaluje ze nie doplacilem do lepszych kosci.

pozwolcie ze sam zadecyduje, czy jestem zadowolony z zakupu, ok? :wink:

Ty chyba nie rozumiesz po polsku więc wytłumaczę łopatologicznie:

te pamięci są cl 2,5 więc mają praco nie działać na cl2 wogóle, a tobie działają.

Po drugie te pamięci są ddr333 a u ciebie pewno i na 200 na cl2,5 by poszły skoro na 182 na cl2 działają.

 

Po trzecie nie piszesz na jakich napięciach. U mnie na 2,7 V za nic w świecei nie chcą na 190 iść, a na 2,8V już spokojnie 210 robią (0 błędów w mem teście na).

 

Więc nie wiem czego chcesz po pamięciach oczekiwać(w dodatko lowendowych).

Tak dla porównania niby świetna firma samsung. Ich ddr333 w kościach 256 (teoretycznie lepszych od 512) z 4 generacji ledwo 180 na max. robią (i to przy wielkim szczęściu).

 

Może oczekiwałeś że zapłacisz niedużo a otrzymasz pamięci na 250 biegające :?

Jak tak to przepraszam 8)

 

Dodatkowo powołujesz się na test z ww.ocm.pl

ale zauważ że wzięli oni tam do testów najgorsze z seiteców (kości 7,5 ns).

Seitec PC-2700 kości: S80016VH7TW-75A

 

Nie spodziewałem się zbyt dużego wyniku testując te kości. Kości to typowy noname. Dwustronna struktura, bardzo duży czas dostępu. Przyznam, że kości te nie nadają się zupełnie, do overclockingu. Jeżeli ustawimy szyne 166 MHz to pamięci będą spełniać swoją role poprawnie, ale w grę nie wchodzi żaden ich tuning. Pamięci są ekonomiczne, więc naprawde polecam zakup ich osobą, które nie noszą się z podwyższeniem FSB.

A tak naprawdę jeden z tamtego forum (interloper) sam ma takie seiteci co robią 210 przy dobrych timingach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większość osób kupi A 1700+ i podniosą fsb na 166 i im styknie, więcej nie trzeba bo chłodzenie, radiatory na NB i SB więc za dużo roboty.

jak dla mnie wystarczyłyby pamięci chodzące na cl2 przy 333, no może 350. więcej nie potrzeba.

a te seitec chodzą bardzo ładne, 184/368 i to na cl2 :) wypas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie nie piszesz na jakich napięciach. U mnie na 2,7 V za nic w świecei nie chcą na 190 iść, a na 2,8V już spokojnie 210 robią (0 błędów w mem teście na). 

184 mhz i cl2 na 2.6V, zwiekszenie do 2.8 nic nie pomoglo... ani 1 mhz wiecej

byc moze jak im dal ponad 3V to by i poszly, ale komp ma pracowac 24h na dobe i nie mam zamiaru ryzykowac przegrzania pamieci.

ze stabilnoscia na tych 184 tez roznie, komp chodzic moze i wiele dni bez problemu, ale prime sie dosc szybko wysypuje. naprawde stabilnie pracuja na nizszych zegarach - na poziomie okolo 175mhz, co juz wyczynem nie jest :)

 

 

Może oczekiwałeś że zapłacisz niedużo a otrzymasz pamięci na 250 biegające  :? 

Jak tak to przepraszam  8)

nic nie oczekiwalem, kupilem tanie pamieci i na 166 dzialaja, nic wiecej sie nie spodziewalem. biegaja na (teoretycznie) 184 czyli niby duzo lepiej niz oczekiwalem, ale to nadal nie jest powod do zachwycania sie tymni memorkami

 

Dodatkowo powołujesz się na test z ww.ocm.pl 

ale zauważ że wzięli oni tam do testów najgorsze z seiteców (kości 7,5 ns).

Seitec PC-2700 kości: S80016VH7TW-75A

wypowiadam sie na temat sprzetu ktory mam lub przynajmniej mialem z nim do czynienia.BTW tak sie zlozylo ze mam wlasnie takie kosci :)

coz.... jak je kupowalem, pare miesiecy temu, kosztowaly 290 zl (512mb ddr333) dzisiaj za ta sama kase mialbym nanye. uwazam ze nie dokonalem dobrego zakupu.

 

seitec sa pamieciami tanimi. byc moze jak na swoja kategorie cenowa sa ok, ale jesli za doplata 30-40 zl moge miec lepsze pamieci to sorry.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz.... jak je kupowalem, pare miesiecy temu, kosztowaly 290 zl (512mb ddr333) dzisiaj za ta sama kase mialbym nanye. uwazam ze nie dokonalem dobrego zakupu.

 

seitec sa pamieciami tanimi. byc moze jak na swoja kategorie cenowa sa ok, ale jesli za doplata 30-40 zl moge miec lepsze pamieci to sorry.....

ja za swoje 256mb pare miesiecy temu dalem 320pln i z pamieci nie jestem zadowolony,bo nawet na 166 nie chca isc na CL2 przy napieciu 3v,ba nie przekraczaja 150 na tym napieciu

uwazam ze zrobilem blad,bo za 40pln mniej wziolbym ddr266 i chodzilyby tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze sporo o mnie tu napisano :)

jak ktos chce wb spawany w oslonie argonu to zapraszam na prv.

ew. moge zaproponowac odblokowanie mnoznika w/w spawarka w kazdym procesorze amd

rozumiem ,ze w oslonie Argonu to sa aluminiowe bloki,zalezy jaka cena,ale chyba wolalbym sam sobie zrobic blok - wiecej frajdy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ecs k7vza i byłem szczęśliwy :D , póżniej miałem solteka 75drv2 i byłem b. szczęśliwy :twisted: , teraz mam asusa a7v8x i jestem nieszczęśliwy :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a będziesz szczęśliwy z abita kt7a? jak tak to się chętnie zamienię :)

w wakacje L7S7A2 może mi przybędzie, przeczytałem mnóstwo dobrych opinii na temat tej mobo i (prawie) żadnych negatywnych.

brawo ECS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...