Skocz do zawartości
macia88

Virtualizacja systemu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem a zarazem pytanie o virtualizacje systemu.

 

A wiec tak czy jest mozliwosc zrobienia obrazu systemu (WIN XP sp2) na stacjonarmyn desktopie.

Przekopiowanie obrazu systemu na laptopa i odpalenie tego systemu zainstalowanym tam Win.7

 

Dość ciężko mi to opisać a więc:

 

mam 2 programy na stacjonarce w pracy które mają licenję tylko i wylacznie na 1 stanowisko ( miejsce pracy)

kupilem tydzien temu laptopa z win.7

zrobilem obraz ghostem ( XP z pracy) odpalilem virtual pc ( na lapku win.7) zrobilem przywracanie systemu z obrazu ale winda nie startuje, przywracanie się powiodło ale nic się nie dzieje.

 

Czy jest możliwość przeniesienia jakoś tych aplikacji ( chodzi mi o coś w stylu virtualizacji partycji systemowej WIN XP z pracy i odpaleniu jej pod WIN.7 na laptopie) czy ktoś juz cos takiego robił może wie jakich aplikacji uzyć może da rade jakoś same Programy przenieść.

 

Z góry przepraszam jak to nie ten dział i dziękuje za ew. pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia licencji.

1 stanowisko to 1 stanowisko, więc i tak złamiesz licencje odpalając programy na innym kompie, więc po co kombinować z wirtualizacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

często musiałem zostawać po godzinach aby robic wyliczenia i kalkulacje dla klientow, teraz majac lapka jest mozliwosc uniezaleznienia się, oraz sporą część byłbym w stanie robic w domu nie kiblując po godzinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

zeby zainstalowac windowsa czy inny system na virtualoc czy virtualboxie (polecam tego drugiego) trzeba normalnie instalowac system tak jakby to byl zwykly komputer (z uproszczeniami), wiec chcac przezucic taki system z programami musialbys go jeszcze raz zainstalowac na virtual pc czy virtual boxie (robia wirtualne dyski o wlasnym formacie) i wtedy przekopiowujesz caly taki dysk na drugiego pc. Tworzenie virtualnego systemu z istniejacego na dysku jest chyba niemozliwe (jak sie myle to mnie poprawcie)

 

oczywiscie zeby ruszyyly Ci 2 takie systemy nalezy miec w miare dobrego pc i troche ramu z racji tego ze kazdy system wymaga wlasnej pamieci - virtualbox przydziala virtualnemu systemowi pamiec ram orginalnie zainstalowanego systemu...

 

mam nadzieje ze udalo mi sie troche rozjasnic sprawe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a jakimś VNC, albo usługami terminalowymi się nie da?

Minusy:

  • trzeba zostawiać komp w firmie włączony (aczkolwiek po zakończeniu pracy można go zdalnie wyłączyć)
  • musi być widoczny z zewnątrz (konfiguracja sieci, albo jakiś soft, nie wiem, nie bawiłem się tym aż tak)- trzeba by jeszcze zabezpieczyć przed niepowołanymi
  • dość prawdopodobny lag w czasie takiej pracy
Plusy:

  • nie łamie się bodaj żadnej licencji- programy są zainstalowane na jednej fizycznej maszynie (serwer), komputer kliencki robi jedynie za interfejs
  • nie marnuje się miejsca na dysku laptopowym
  • nie bawi się obrazem i maszynami wirtualnymi
  • można działać z każdego zdalnego komputera, nawet słabszego od wymagań programów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie skoro i tak licencje złamie to czemu by nie zainstalować samych programów bez kombinacji z wirtualnym systemem? Zwyczajnie zainstaluj te progsy na lapku i ewentualnie bazy danych zaimportuj czy czego tam używasz.

 

Ja przez pewien okres używałem VPN do łączenia się z firmową siecią i pracy w domu.

Oczywiście w robocie serwer plików działa 24h, minusem takiej pracy były straszne transfery.

Upload na większości łączy jest kilkukrotnie niższy niż download i kopiowanie pliczków trwało wieki.

Trzeba by mieć jakieś symetryczne łącze, żeby wygodnie pracować. Chyba, że ktoś na malutkich pliczkach pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a jakimś VNC, albo usługami terminalowymi się nie da?

Minusy:

  • trzeba zostawiać komp w firmie włączony (aczkolwiek po zakończeniu pracy można go zdalnie wyłączyć)

  • musi być widoczny z zewnątrz (konfiguracja sieci, albo jakiś soft, nie wiem, nie bawiłem się tym aż tak)- trzeba by jeszcze zabezpieczyć przed niepowołanymi
dość prawdopodobny lag w czasie takiej pracyPlusy:

  • nie łamie się bodaj żadnej licencji- programy są zainstalowane na jednej fizycznej maszynie (serwer), komputer kliencki robi jedynie za interfejs
  • nie marnuje się miejsca na dysku laptopowym
  • nie bawi się obrazem i maszynami wirtualnymi
  • można działać z każdego zdalnego komputera, nawet słabszego od wymagań programów

nie musi byc zew ip wystarczy zainstalowac Hamachi

lag jest naprawde duuuzy ... ja w sieci lokalnej mam duzego laga a co dopiero w roznych sieciach ... najlpeij z tego dziala windowsowski zdalny pulpit ... to sie naprawde udalo MS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...