Skocz do zawartości
mato22

Gulftown na azocie, - 130*C, rekordy PL up to 5.9 GHz, 3-ci wynik na świecie w Vantage'u - (XA i "reszta")

Rekomendowane odpowiedzi

Oto co ma nam do przekazania XA - Mam nadzieje ze wzbogaci temat.

 

W końcu udało mi się wrzucić mojego Gulftown'a pod ciekły azot. Zabawa była przednia, wyniki obiecujące. Z pewnością będzie dogrywka, pewnie jeszcze w tym tygodniu, choć nie chcę skończyć na obiecankach - cacankach i dlatego nic nie obiecuję. Będę się streszczać Dołączona grafika

 

 

Konfiguracja sprzętowa:

 

System: Win 7 x64 / 2003 Server

CPU: kulfon ES

MOBO: Rampage II Extreme

RAM: Goodram PRO 2000 CL7 3x2 GB

PSU: Antec Quattro 1200W

CASE: Antec Skeleton

HDD: SSD OCZ AGILITY

GPU: 3DConnect 2x HD5870 & MSI HD5970 (QuadCrossfireX)

cooled by F1 EE

 

 

Sprzęt tym razem dostarczyli (w kolejności alfabetycznej):

Antec/Cooling.pl - Antec Quattro 1200W

 

Dołączona grafika

 

Extrememem - 4x HD5870 Connect3D

 

Dołączona grafika

 

MSI Polska - HD5970

 

Dołączona grafika

 

Wilk Elektronik - Goodram PRO 2000 CL7 3x2 GB i wiele innych...

 

Dołączona grafika

 

Zaczęło się skromnie, jako, że proc posiada zablokowany mnożnik (23, 24 turbo i 25 turbo), po przetestowaniu paru płyt mój wybór padł na Rampage II Extreme, jako, że wyciągała najwyższe BCLK, nie ma problemów CBB ani OCP. Płyta niedoceniona w świecie overclockingu, szybka, stabilna, z dobrym OC. Wada - 3x PCIE co wymusiło zastosowanie tandemu HD5970 + 2xHD5870 by osiągnąć QuadCrossfireX. Nie obyło się bez problemów jak zwykle Dołączona grafika ale o tym poniżej.

 

Zacząłem od 3D, testy samego procesora by zbadać jego potencjał. Testy CPU 3Dmark 06 i Vantage

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Zmniejszono: 91% z oryginalnej wielkości [ 1046 x 902 ] - Kliknij, aby zobaczyć cały obrazekDołączona grafika

 

Bez większej tragedii, wyniki podobne jak na przeciętnych sztukach retailowych proców Extreme Edition.

 

Druga runda 2D, max screen i max SPI 16M dały takie same wartości. Walka o każdy bclk, jednakże nawet azot na NB nie pomagał zbytnio. Czas tragiczny, robiony na single channel i mizernych taktowaniach pamięci.

 

Dołączona grafika

 

Miał być poprawiony, jednakże podczas normalnych ustawień (triple channel), wysokich taktów pamięci + optymalizacji płyta zaczęła szaleć i straciła funkcję TURBO, przez to straciłem aż 2 mnożniki, pozostał tylko 23. Niezwykłe, ale cóż począć? trzeba walczyć dalej. Nie poddaliśmy się.

 

Z pomocą przyszedł redakcyjny kolega Mateusz Brzostek a'ka xoqolatl. Zaczęliśmy testować inne płyty główne pod azotem: Asus SuperComputer - dostarczył ASUS POLSKA (problemy z mnożnikami TURBO oraz BCLK kończące się na 229 wykluczyły tę płytę), Gigabyte X58A-UD7 - dostarczył GIGABYTE POLSKA (CBB na - 75, OCP, pod zimnem nie działała poprawnie), MSI Eclipse SLI - od MSI POLSKA - płyta wspaniale działała na zimnie, zero CBB, zawsze postowała, jednakże kompletnie niedziałające mnożniki TURBO oraz BCLK na poziomie 226 nie pozwoliły na niej poszaleć. DFI LP X58 UT nie działa z Gulftownem w wersji Xeon (choć to byłby zdecydowanie czysty masochizm). Postanowiliśmy wrócić do Rampage II Extreme, pomimo permanentnego braku mnożników TURBO.

 

W ten sposób urodził się wynik Vantage'u oraz w 3Dmarku 06, oba są aktualnie rekordami w PL, wynik w Vantage'u jest 3-cim wynikiem na świecie według HWBOT.

 

 

Dołączona grafika Zmniejszono: 75% z oryginalnej wielkości [ 1280 x 1024 ] - Kliknij, aby zobaczyć cały obrazekDołączona grafika

 

Dołączona grafika Zmniejszono: 75% z oryginalnej wielkości [ 1280 x 1024 ] - Kliknij, aby zobaczyć cały obrazekDołączona grafika

 

Linki do ORBa oraz do HWBOTa:

 

http://hwbot.org/com...970_47891_marks

http://service.futur...p;resultType=19

 

Istotne informacje:

 

R2E nie ma CBB dopóki działa na stabilnych zegarach i nie przesadzi się z OC, gdy nadchodzi Clearmos - łapie CBB na - 70 stopniach. CB proca oscylował w granicy - 160*C, więc jest jeszcze pole do popisu.

 

Zdjęcie konfiguracji (będzie więcej, gdy Mateusz zgra z flasha pozostałe):

 

Dołączona grafika Zmniejszono: 93% z oryginalnej wielkości [ 1024 x 768 ] - Kliknij, aby zobaczyć cały obrazekDołączona grafika

 

Podsumowanie - będzie lepiej, następny benching ze sprawnym R2E, może nawet z paroma egzemplarzami na wszelki wypadek Dołączona grafika Niedługo pojawią sie Rampage III Extreme oraz MSI BigBang Xpower, więc będzie ciekawie. Trzeba też znaleźć przyzwoitego 980X.

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, gratulacje panowie! ;)

Szczególnie ładny wynik w Ventage, widać że wasz gulf ma potencjał. :D Poszukajcie tylko jakiejś uczciwej płyty, bo nie wierzę, że max spi16m = max screen? Strasznie dusi go bclk. Marzeniem byłby oblokowany multi, ale no cóż, widocznie nie można mieć wszystkiego. Czas w SuperPI ewidentnie do dopracowania.

Ciekawa konfiguracja kart, może to też poniekąd był klucz do sukcesu w Ventage? =)

No i brawo za rekord Polski w 3DMark'u 06!

 

Widać, że konkurencja nie śpi. :D

Szykuje się pasjonująca rywalizacja, bo to że Ryba i Chaos podejmą poprzeczkę to jestem niemal pewien, ale czy uda im się przeskoczyć? Zobaczymy... Na razie patrząc na 2D i 3D mamy remis.

 

Jak to się mówi gdzieś tam: get improve!

Edytowane przez lyzkov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 punktów:

GoodRAMy Pro 2000 cl7 działały Wam z Gulfem na każdej płytce?

 

 

Oczywiście nie mówie o tych pamięciach:

Dołączona grafika

 

Aczkolwiek chętnie pobawił bym się takimi BH5 epoki DDR3 :-D

Edytowane przez majk3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...