Skocz do zawartości
DziubekR1

Dwa routery WiFi w duzym domu

Rekomendowane odpowiedzi

Domek jednorodzinny, dosyc spory. Problem jest tego typu, ze jak na gorze postawilem router WiFi, to jest "obsiana elegancko", ale na dole juz jest lipa, w korytarzu cos tam jeszcze lapie, ale dalej juz zero.

No i zrodzilo mi sie w glowie pewne pytanie, czy mozna zrobic cos takiego, ze powiedzmy w korytarzu na dole stawiam drugi router WiFi, ktory obiera sygnal z tego pierwszego i sieje na dole ? Wiem, ze moglbym to zrobic podpinajac ten drugi router po kablu, ale mi chodzi o rozwiazanie bez wiercenia. Czy moze sa jakies routery z dwiema antenami, ze jedna odbiera, drugi by nadawala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebujesz repeatera

osobiscie mam linksysa wrt54g z softem zmienionym na dd-wrt i wiem ze moze pracowac w tym trybie na tym oprogramowaniu

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Universal_Wireless_Repeater

co do innych to moge jedynie spekulowac, ze rowniez mozna je przekonac przy pomocy odpowiedniego softu

nigdy nie byl mi potrzebny repeater i nie zglebialem zagadnienia.

jezeli zainteresowalbys sie wrt54g to zwroc uwage na fakt, ze kazda wersja rutera potrzebuje innej paczki z oprogramowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to.

Rozwiązanie uda się jedynie bodajże na dd-wrt.

Na tomato nie udało mi się tego wykonać.

Ze względu, że jedna antena będzie odbierać i wysyłać, transfer będzie marny.

Zrywanie połączenia bardzo możliwe.

Kup sobie jakiegoś TP-linka jako AP (odbierający) + ruter (rozsyłający sygnał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec w tym temacie - Linksys WRT54GP2A-AT - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - ptys pisze, ze do tego Dlinka wgrywal dd-wrt, wiec rozumiem, ze nawet z jedna antena taki routerek sie nada ? Mi nie chodzi o sciaganie plikow itp. Poprostu chce miec na dole i ogrodzie neta zeby z lapem posiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

A ja mam do rozwiązania taki problem. Domek 4 rodzinny. Sąsiad z mieszkający piętro wyżej na ukos ma internet ( kablem ze skrzynki do routera). 2 rodziny mieszkające piętro niżej: w jednym mieszkaniu jest PC z routerem, a w drugim 2 laptopy. Laptopy nie łapię sygnału od sąsiada a w mieszkaniu z PC i routerem nie byłem. Jak to połączyć żeby te 2 rodziny niżej miały internet? Czy wystarczył by taki AP w mieszkaniu z laptopami które łączyły by się z nim przez wifi a sąsiad z PC+router też z AP by się łączył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

a wymiana anteny na mocniejszą by nie stykła czasem?

 

W routerze sąsiada? Nie za bardzo wiem jak.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przykładowo mam WRT160NL z najnowszym OpenWRT i działa on u mnie w trybie Klient+AP (dostawca daje mi tylko 4 IP stąd druga podsieć), czyli odbiera sygnał po WiFi (tryb g) i tworzy podsieć LAN (kabel i WiFi w trybie n). Od wczoraj działa w takiej konfiguracji i póki co stabilnie. Na OpenWRT można ustawić również inne tryby np.: "Wireless Bridge Client via Client" (http://eko.one.pl/?p=openwrt-trybypracy#klientap). Polecam router z możliwością wgrania OpenWRT bo wtedy możliwości są niesamowite - trzeba tylko poczytać i wybrać stabilny/bezproblemowy model. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...